Παναθηναϊκός – ΗΡΑΚΛΗΣ 4-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Παρακολουθείστε λεπτό προς λεπτό την προσπάθεια του Ηρακλή στη Λεωφόρο

Ο Ηρακλής δοκιμάζεται σήμερα (19/3) στην Αθήνα με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό στο γήπεδο της Λεωφόρου και μοναδικό στόχο τις επιστροφή στις νίκες.

Παρακολουθείστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης μέσα από την σελίδα της BlueArena.

——————————————————–

21.22: ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90′: Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων στο παιχνίδι.

89′: Απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Λέτο από τα δεξιά, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

83′: Ο Αμπεντ επιχειρεί το σουτ στην κίνηση μετά από κόρνερ του Μπουμάλ, ο Χουάντερσον αποκρούει ασθενώς, στη φάση και ο Μολέδο που επιχειρεί την προβολή, ο Μπουκουβάλας διώχνει πάνω από την γραμμή.

81′: Αλλαγή και για τις δύο ομάδες. Για τον Ηρακλή, ο Σαραμαντάς δίνει την θέση του στον Ζαμπάζη, ενώ για τον Παναθηναϊκό στη θέση του Βιγιαφάνιες μπαίνει ο Μπουμάλ.

80′: Ο Μοντέιρο σε εκτέλεση φάουλ πατάει για τον Βέλλιο που σουτάρει, ο Στιλ βρίσκει την μπάλα και παραχωρεί το κόρνερ.

77′: Κίτρινη κάρτα στον Κουτρουμπή για μαρκάρισμα πάνω στον Σαραμαντά.

73′: Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Μπεργκ, ο Μαμούτε.

72′ ΓΚΟΛ 4-0: Ο Ηρακλής καταρρέει στον αγωνιστικό χώρο. Ο Λέτο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά και τον Μολέδο να πιάνει την κεφαλιά (με υποψία επιθετικού φάουλ στον Χουάντερσον που κάνει άστοχη έξοδο) στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

71′: Δεύτερη αλλαγή για τον Ηρακλή. Στη θέση του Ιντζόγλου, ο Στάμου.

68′ ΓΚΟΛ 3-0: Ο Λουντ βρίσκει τον Μπεργκ μέσα στην περιοχή, αυτός αποφεύγει τον Σαραμαντά, περνάει την μπάλα κάτω από τα πόδια του Καρασαλίδη και πλασάρει νικώντας τον Χουάντερσον.

65′: Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Εβαντζελίστα, ο Αμπέντ.

64′: Λάθος αβίαστο στο κέντρο κερδίζει ο Ζέκα που πασάρει κάθετα στον Μπεργκ, το σουτ του τελευταίου στην αγκαλιά του Χουάντερσον.

57′: Αντεπίθεση του Ηρακλή με τον Μοντέιρο να γίνεται κάτοχος της μπάλας και να προσπαθεί να σκάψει για τον Λεοζίνιο, ο Στιλ βγαίνει και προ του Βραζιλιάνου αφήνει την μπάλα να καταλήξει άουτ.

56′: Κάθετη πάσα του Βιγιαφιάνιες στον Μπεργκ που σουτάρει στην κίνηση, ο Χουάντερσον με υπεράνταση διώχνει σε κόρνερ.

54′: Καλύτερος ο Ηρακλής σε όλους τους τομείς σ’ αυτά τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου. Κυκλοφορεί την μπάλα, ανοίγει διαδρόμους και δημιουργεί κινδύνους.

50′: Ο Ηρακλής μπήκε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο και δημιουργεί μία ακόμη ευκαιρία. Ο Σαραμαντάς βγάζει την σέντρα από τα αριστερά, ο Κυριακίδης για εκατοστά δεν προλαβαίνει την μπάλα που καταλήγει στην αγκαλιά του Στιλ.

48′: Δεύτερη μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ο Βέλλιος μπήκε από τα δεξιά και επιχείρησε την συρτή σέντρα, ο Μέστο προ του Μπουλούτ και του Μοντέιρο με προβολή έδιωξε σε κόρνερ.

46′: Πρώτη αλλαγή για τον Ηρακλή. Στη θέση του Τσιλιανίδη, ο Μπουλούτ.

20.33: ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕ

20.17: ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ +1 : Κίτρινη κάρτα για τον Ιντζόγλου.

45′: Αντεπίθεση του Παναθηναϊκού μετά από προσπάθεια του Μπουκουβάλα, ο Μπεργκ βγαίνει απέναντι στον Χουάντερσον, αλλά ανοίγει το κοντρόλ και βγάζει την μπάλα άουτ.

40′: Μετά το δεύτερο γκολ, ο Ηρακλής έχει πάρει κάποια μέτρα στο γήπεδο και κυκλοφορεί πιο ψύχραιμα την μπάλα.

36′: Η πρώτη πραγματικά καλή ευκαιρία για τον Ηρακλή στο παιχνίδι. Ο Κυριακίδης από τα δεξιά βγάζει την σέντρα, ο Μοντέιρο μόνος και αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή επιχειρεί σουτ στην κίνηση, η μπάλα καταλήγει άουτ.

34′: Κίτρινη κάρτα στον Λουντ για μαρκάρισμα στον Λεοζίνιο.

32′: Υποψία ευκαιρίας για τον Ηρακλή, με σέντρα του Μπουκουβάλα από τα δεξιά, ο Μολέδο γύρισε λανθασμένα με το στήθος στον Στιλ, πριν παρέμβει όμως ο Βέλλιος που δεν κατάλαβε την φάση, ο Κουτρουμπής απομάκρυνε.

29′: Ο Παπαδόπουλος βλέποντας την τραγική εικόνα της ομάδας του, σηκώνει για ζέσταμα Μπουλούτ και Στάμου.

28′ ΓΚΟΛ 2-0: Ο Εβαντζελίστα μετά από πάσα του Κουτρουμπή, βγάζει την σέντρα από τα δεξιά, ο Μολέδο πιάνει την κεφαλιά, ο Χουάντερσον χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του και ο Παναθηναϊκός διπλασιάζει τα τέρματά του πολύ νωρίς.

26′: Γύρισμα του Μπεργκ με στόχο τον Λέτο που είναι μέσα στην περιοχή, ο Ζιαμπάρης με προβολή διώχνει την μπάλα κόρνερ.

21′: 63% – 37%  η κατοχή της μπάλας στο πρώτο 20λεπτο του αγώνα.

20′: Εκτέλεση φάουλ από τον Λεοζίνιο, ο Στιλ επιχειρεί σωστή έξοδο και μπλοκάρει την μπάλα, στην δεύτερη προσπάθεια επίθεσης για τον Ηρακλή μέχρι τώρα.

18′: Απογοητευτική μέχρι στιγμής η εικόνα του Ηρακλή. Πέρα από το πέναλτι οι αμυντικοί μέσοι δεν μπορούν ούτε να κυκλοφορήσουν αλλά ούτε και να κρατήσουν την μπάλα με αποτέλεσμα και δίνουν πολλές κόντρα επιθέσεις στους γηπεδούχους.

16′: Ο Ζιαμπάρης κόβει την τελευταία στιγμή τον Λέτο μέσα στην περιοχή πριν σουτάρει, ενώ ο Καρασαλίδης βλέπει την κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα νωρίτερα πάνω στον Εβαντζελίστα.

15′: Από την κερκίδα παρακολουθεί την αναμέτρηση ο πρόεδρος της ΠΑΕ Ηρακλής, Σπύρος Παπαθανασάκης, συνοδευόμενος από το μέλος της διοίκησης, Ιορδάνη Στράντζαλη.

13′: Κίτρινη κάρτα στον Μπουκουβάλα για μαρκάρισμα πάνω στον Λέτο.

8′ ΓΚΟΛ 1-0: Μαρκάρισμα του Τσιλιανίδη πάνω στον Εβαντζελίστα μέσα στην περιοχή, ο Γιάχος δείχνει το σημείο του πέναλτι. Ο Μπεργκ εκτελεί, ο Χουάντερσον αποκρούει αλλά ο Σουηδός παίρνει το ριμπάουντ και πλασάρει τον γκολκίπερ του Ηρακλή ανοιγοντας το σκορ.

3′: Κίτρινη κάρτα στον Εβαντζελίστα για σκληρό μαρκάρισμα που σήκωνε και κόκκινη στον Ιντζόγλου.