Νίκες για Κ-9 και Κ-14, ήττα για την Κ-10

Τα αποτελέσματα των τμημάτων υποδομής…

Ακαδημία, Ποδόσφαιρο

Κ-9: Μαραθώνας-ΗΡΑΚΛΗΣ 2-4

Για το πρωτάθλημα ΠΡΟ ΤΖΟΥΝΙΟΡ, ο Ηρακλής επιβλήθηκε με σκορ 2-4 του Μαραθώνα, στο γήπεδο του Μεγάλου Αλεξάνδρου.

Τα πιτσιρίκια του Γιώργου Αραμπατζή έπαιξαν αρκετά καλό ποδόσφαιρο, είχαν τον απόλυτο έλεγχο κυρίως στο α’ ημίχρονο, όταν και προηγήθηκαν με 0-2, ενώ στο β’ μέρος, το παιχνίδι ήταν πιο ισορροπημένο.

Τα τέρματα για την ομάδα μας σημείωσαν οι Καραβοκύρης, Δάμης, Χατζηαποστόλου και Κελεκίδης.

Για τον Ηρακλή αγωνίστηκαν οι εξής: Βουλγαράκης, Χατζηαποστόλου, Αταμιάν, Καραβοκύρης, Δάμης, Κώστογλου, Τσιολακίδης, Κελεκίδης, Τρουλίδης, Κοπαΐδης, Μαυροχωρίδης.

Κ-10: ΗΡΑΚΛΗΣ-ΠΑΟΔ 0-2

Για το πρωτάθλημα ΤΖΟΥΝΙΟΡ, ο Ηρακλής ηττήθηκε από τον ΠΑΟΔ με σκορ 0-2 στο γήπεδο του Μεγάλου Αλεξάνδρου.

Οι πιτσιρικάδες του Γιώργου Αραμπατζή δεν βρέθηκαν σε καλή μέρα, πραγματοποίησαν εμφάνιση πολύ κατώτερη άλλων αγωνιστικών, και δίκαια έχασαν το παιχνίδι από μία ομάδα η οποία χρησιμοποίησε παίκτες 1 χρόνο μεγαλύτερους ηλικιακά από τους παίκτες του Ηρακλή.

Ο ΠΑΟΔ πέτυχε από 1 γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Σαπουντζής, Χαϊδευτός, Κοντός, Αγριδιώτης, Ζάπρης, Μπαμπαού, Μπάκας, Καραγκεβρούδης, Κουμαρόπουλος.

Έπαιξαν και οι: Λιόλιος, Μουλαράς, Αυγίδης, Χουρμουζιάδης, Τσακιρίδης.

Κ-14: Κισσός Χορτιάτη-ΗΡΑΚΛΗΣ 1-2

Για το πρωτάθλημα της Κ-14, ο Ηρακλής επικράτησε του Κισσού Χορτιάτη με σκορ 1-2, στο γήπεδο του Χορτιάτη.

Οι νεαροί του Παγώνη Βακαλόπουλου ήταν σαφώς ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, έχασαν πολλές ευκαιρίες για να διευρύνουν το δείκτη του σκορ, και στο τέλος, παραλίγο να δεχτούν την ισοφάριση από άστοχη εκτέλεση πέναλτι των γηπεδούχων!

Τα γκολ της ομάδας μας σημείωσαν ο Τσινικίδης στο 21΄ και ο Ζαχαριάδης στο 40′, ενώ οι παίκτες του Κισσού μείωσαν στο 55′ με χτύπημα πέναλτι. ( 35 λεπτά το ημίχρονο).

Μάλιστα, μετά το 1-2, οι γηπεδούχοι αστόχησαν σε νέο πέναλτι (άουτ), ενώ ο Ηρακλής είχε δοκάρι με τον Κριμιτζά.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Μπαχάς, Ιορδανίδης, Σεραφειμίδης, Κούφας, Καρακίτσος, Πιπιλίκας, Κριμιτζάς, Τσακιρίδης Ιω, Τσινικίδης, Ζαχαριάδης, Τσαλκιτζής.

Έπαιξαν και οι: Κουτούζογλου, Ανθόπουλος, Κοσίδης, Δημούδης.