«Λευκή» ισοπαλία για την Κ16

Για το πρωτάθλημα Νέων Ειδικής Κατηγορίας, Ηρακλής και Αγροτικός Αστέρας αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς σκορ.

Ακαδημία, Ποδόσφαιρο

Οι παίκτες του Δημήτρη Τόττα θα μπορούσαν να φύγουν με τους 3 βαθμούς της νίκης, αν στις 2 τεράστιες ευκαιρίες που παρουσιάστηκαν στην ομάδα μας, ήταν πιο εύστοχοι οι Κατσιάκης και Πανταζής.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να απειλήσουν μόνο με στατικές φάσεις, κάτι το οποίο δεν το κατάφεραν, με αποτέλεσμα ο αγώνας να λήξει με “λευκή” ισοπαλία.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Καρακώστας Κ, Πεχλιβανίδης, Ζευκόπουλος, Μπίλλης, Δρίζης, Οικονόμου, Καρακώστας Χρ, Τουλής, Κατσιάκης, Τουργαΐδης, Αλωπούδης.

Έπαιξαν και οι: Πανταζής, Ζανάκης, Τσελεπίδης, Μακραντώνης.

ΕΜΕΙΝΕ ΣΤΟ ‘Χ’ Η Κ15

Για το πρωτάθλημα Κ-15 της ΕΠΣΜ, ο Ηρακλής αναδείχθηκε ισόπαλος με τους ΜΠΕΜΠΗΔΕΣ 2000, με σκορ 2-2 στο γήπεδο της Τριανδρίας.

Οι νεαροί του Ηλία Νάσκου έχασαν το παιχνίδι κυριολεκτικά μέσα από τα χέρια τους, καθώς δέχτηκαν το γκολ της ισοφάρισης στην τελευταία φάση του αγώνα.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, όμως η ομάδα του Ηρακλή  έφτασε στην ανατροπή με πρωταγωνιστή τον Αναστασιάδη, ο οποίος πέτυχε 2 τέρματα στο 46′ και το 57′ (το ημίχρονο διαρκεί 35 λεπτά).

Ωστόσο, στην τελευταία φάση της αναμέτρησης, οι ΜΠΕΜΠΗΔΕΣ ισοφάρισαν σε 2-2.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Βλάχος, Χρυσοχόου, Τσακαλίδης, Κρασσάς, Κοτανίδης, Πότσης, Αναστασιάδης, Σιούτας, Ταουσάνης, Κονόμι, Γαβαλίδης.