Ισοπαλία στη Λιβαδειά (1-1)

(Χ)αμηλά στη βαθμολογία παρέμειναν οι δύο ομάδες…

Διάφορα, Ποδόσφαιρο

Μετά από ένα «γεμάτο» 90λεπτο στο εξ αναβολής ματς της 16ης αγωνιστικής, Λεβαδειακός και Ατρόμητος έκαναν ότι μπορούσαν για να πάρουν ένα «τρίποντο» που θα τους «ξεκολλούσε», όμως το τελικό και δίκαιο 1-1 άφησε και τους δύο στα… χαμηλά, με σαφώς πιο ικανοποιημένους τους γηπεδούχους που έμειναν με παίκτη λιγότερο στο δεύτερο ημίχρονο.

O Φυτανίδης στο 50′ άνοιξε το σκορ για τον Ατρόμητο, με τον Μάντζιο να ισοφαρίζει τέσσερα λεπτά αργότερα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Λεβαδειακός (Άκης Μάντζιος): Βερέμκο, Μουλόπουλος, Τριποτσέρης, Γιάχιτς, Μεντί, Μαχαμάτ, Ντομοβτσίσκι, Μπεν, Ατζαγκούν, Μερεμπασβίλι, Μάντζιος

Ατρόμητος (Τραϊανός Δέλλας): Μπάρκας, Κοντοές, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Μπίτολο, Κεϊτά, Ούμπιδες, Μπρίτο, Ματέι, Στόιτσεφ, Λε Ταλέκ