Βαριά ήττα για την Κ20

Πληρώνοντας το εφιαλτικό, για αυτήν 1ο τέταρτο του αγώνα, στο οποίο δέχθηκε τρία γκολ, η β ομάδα του Ηρακλή ηττήθηκε από αυτή του ΠΑΟΚ με 6-2.

Ακαδημία, Ποδόσφαιρο

Οι «κυανόλευκοι» βρέθηκαν απο πολύ νωρίς πίσω στο σκορ καθώς στο 6ο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Παντεκίδη, ενώ στο 9΄ο ΠΑΟΚ διπλασίασε τα τέρματα του με τον Δημητριάδη. Το εφιαλτικό πρώτο τέταρτο για τον Ηρακλή, έκλεισε στο 13΄ όταν ο Κούστα, με διπλή προσπάθεια, πέτυχε το 3-0.

Η αντίδραση του Ηρακλή ήρθε στο 29΄ όταν ο Αμαραντίδης μείωσε σε 3-1, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου και συγκεκρικένα στο 50΄ οι γηπεδούχοι έφτασαν στο 4-1 με τον Κάκκο, με τον Ηρακλή να μειώνει στο 65′ σε 4-2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αμαραντίδη.

Ωστόσο στη συνέχεια του παιχνιδιού, ο Ηρακλής δέχθηκε άλλα δυο γκολ από τους Δημητριάδη και Πόζογλου, γνωρίζοντας βαριά ήττα με 6-2.

ΠΑΟΚ: Σιαμπάνης, Παναγιωτίδης, Δονδοτσάκης, Δεληγιαννίδης, Παντεκίδης, Κλιγγόπουλος (55΄ Πόζογλου), Κυριλλίδης, Δημητριάδης, Κάκκο (73′ Κτιστόπουλος), Ραγκέλοφ (46′ Ματθαίου), Κούστα.

HΡΑΚΛΗΣ: Ηλιάδης, Κασαπίδης, Χουζούρης, Τσότρας, Αβραμίδης, Παναγιωτίδης, Βλαχόπουλος, Αμαραντίδης, Μπικιάρης, Δούμτσιος, Γκιάτας. Έπαιξαν και οι Ρότας, Δάσκος, Δαμουλάκης.