Ανατροπή πέντε λεπτών (vid)

Η ανατροπή με Ηλιάδη, Γιάκομπ, Μιλάνο στην τελευταία αναμέτρηση του Ηρακλή κόντρα στον Πανθρακικό…

Blue Moments, Διάφορα

Πέντε λεπτά χρειάστηκε ο Ηρακλής ώστε να γυρίσει το εις βάρος του σκορ στην τελευταία αναμέτρηση (06/01/2010) με τον Πανθρακικό στο Καυτανζόγλειο.

Οι “κυανόλευκοι” βρέθηκαν να κυνηγάνε στο σκορ, καθώς ο Φαγιάρδο με κεφαλιά έκανε το 0-1 (42′) λίγα λεπτά  πριν το τέλος του πρώτου μέρους.

Ωστόσο, οι παίκτες του Σάββα Κωφίδη μπήκαν αποφασισμένοι στο δεύτερο ημίχρονο και πέτυχαν την ανατροπή με δύο γκολάρες των Ηλιάδη (48′) και Γιάκομπ (53′), ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Μιλάνο έδωσε προβάδισμα ασφαλείας στην ομάδα του με κεφαλιά.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σάββας Κωφίδης): Μπαντής, Περπερίδης, Ιωαννίδης, Κατσαμπής (46′ Σαρακατσάνος), Παπαζαχαρίας, Παπαστεριανός, Ηλιάδης (83′ Μάρτος), Τούμα (46′ Μιλάνο), Επστάιν, Μπόσνιακ, Γιάκομπ

Στον πάγκο: Μέλκας, Κονέ, Βέλλιος, Βουτσιάς

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Αλμπέρ Καρτιέ): Ταΐρης, Κανωτίδης, Κλεμάν (65′ Παπαδόπουλος), Τζόκιτς, Μπαχαρίδης, Άλβες, Αργυρίου (55′ Καζάκης), Φαγιάρδο (75′ Πιθαρούλης), Ρομπέρ, Μπουβάλ, Μπέλεκ

Στον πάγκο: Ρόκα, Ματεντζίδης, Δραγανίδης, Ντιαλό.