Άλλες δύο νίκες πέτυχαν τα τμήματα υποδομής του Ηρακλή…

Ακαδημία, Ποδόσφαιρο

Χθες νίκες για την Κ-12, Κ-13, Κ-14, Κ-15 και Κ-15 (Β), ενώ σήμερα πήραν… σκυτάλη η Κ-9 και η Κ-10.

Μαραθώνας Κ-9 – ΗΡΑΚΛΗΣ Κ-9   3-10

Για το πρωτάθλημα ΠΡΟ ΤΖΟΥΝΙΟΡ, ο Ηρακλής σημείωσε εντυπωσιακή σε έκταση νίκη 3-10 με αντίπαλο τον Μαραθώνα, στο γήπεδο του Μεγάλου Αλεξάνδρου.

Οι “μπόμπιρες” του Γιώργου Αραμπατζή ήταν φανερά ανώτεροι των γηπεδούχων σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, πετυχαίνοντας μάλιστα δέκα τέρματα!

Οι σκόρερ για την ομάδα μας ήταν οι εξής: Βουλγαράκης (2), Κοπαΐδης (2), Κώστογλου (2), Χρυσοχόου (2), Κελεκίδης, Χατζηαποστόλου.

Για τον Ηρακλή αγωνίστηκαν τα παρακάτω παιδιά: Χατζηαποστόλου, Αταμιάν, Καραβοκύρης, Χρυσοχόου, Βασιλειάδης, Κώστογλου, Βουλγαράκης, Τσιολακίδης, Κελεκίδης, Τρουλίδης, Κοπαΐδης.

Μαραθώνας Κ-10 – ΗΡΑΚΛΗΣ Κ-10   0-3

Για το πρωτάθλημα ΤΖΟΥΝΙΟΡ, ο Ηρακλής νίκησε τον Μαραθώνα με 0-3 στο γήπεδο του Μεγάλου Αλεξάνδρου.

Στο πρώτο ημίχρονο (διαρκεί 25 λεπτά), οι “πιτσιρικάδες” του Γιώργου Αραμπατζή δεν μπόρεσαν να βρουν διαδρόμους στην αντίπαλη άμυνα για να πετύχουν κάποιο τέρμα, ωστόσο, στο δεύτερο μέρος, τα πάντα άλλαξαν, με τους “κυανόλευκους” να σκοράρουν 3 φορές και να πετυχαίνουν μία εύκολη νίκη.

Τα γκολ σημείωσαν ο Σαπουντζής στο 38′, ο Λιόλιος στο 42′ και ο Μπάκας στο 46′.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Χουρμουζιάδης, Ζάπρης, Τσακιρίδης, Κοντός, Καραγκεβρούδης, Αγριδιώτης, Μπαμπαού, Αυγίδης, Σαπουντζής

Έπαιξαν και οι: Κουμαρόπουλος, Μουλαράς, Λιόλιος, Χαϊδευτός, Μπάκας