Χαλάρωσε και ηττήθηκε

Στην πρώτη ημέρα από τα «Μαυροσκούφεια», ο Ηρακλής γνώρισε την ήττα από τον Απόλλωνα Πατρών (75-85) στο «Παλέ Ντε Σπορ»

Ηρακλής, Μπάσκετ

Συγκεντρωμένοι για περίπου τριάντα λεπτά ήταν οι παίκτες του Στέφανου Πέρκου, όπου ηττήθηκαν στο πρώτο παιχνίδι από τον Απόλλωνα Πατρών για τα «Μαυροσκούφεια».

Οι «κυανόλευκοι» αντιμετώπιζαν ομάδα της Α1 και εξ’ αρχής το παιχνίδι ήταν φαινομενικά δύσκολο. Ωστόσο, η ομάδα του Στέφανου Πέρκου ήταν κοντά στο σκορ με τους τυπικά φιλοξενούμενους για περίπου τρία δεκάλεπτα.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η διαφορά ξέφυγε σε διψήφιο αριθμό και η ομάδα της Πάτρας πήρε τη νίκη. Στους κορυφαίους οι Αποστολίδης, Ντι Νούνο, Μπένας και Γκιουλέκας. Να σημειωθεί πως στο σημερινό παιχνίδι δεν αγωνίστηκε ο Κοθράς λόγω τραυματισμού. Επόμενο τεστ για τους «κυανόλευκους» αύριο στις 14:00 με αντίπαλο την Kozuv.