Ποδαρικό με νίκη οι Νέοι

Στα… χνάρια της πρώτης ομάδας οι «κυανόλευκοι» επικράτησαν της Καλλονής με 3-2 μέσα στη Λέσβο

Ακαδημία, Ποδόσφαιρο

Σε ένα εντυπωσιακό παιχνίδι στο οποίο σημειώθηκαν πέντε τέρματα, η β΄ομάδα του Ηρακλή επικράτησε της αντίστοιχης της Καλλονής με 3-2 και άρχισε με νίκη τις υποχρεώσεις  της στο νέο πρωτάθλημα.

Οι «κυανόλευκοι» ήταν κυρίαρχοι στο πρώτο ημίχρονο και με γκολ των Καρακούτη στο 29΄και Τσότρα βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 0-2. Ωστόσο οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν χάρη στα τέρματα των Μπατσιάνου και Τριανταφύλλου στο 46′ και στο 49′.

Το νικητήριο τέρμα για τον Ηρακλή πέτυχε περίπου 12 λεπτά μετά την είσοδο του στο παιχνίδι ο Μπικιάρης, ο οποίος στο 58′ διαμόρφωσε το τελικό 2-3.

ΚΑΛΛΟΝΗ: Μαλλής, Τοπάλι, Κονδύλας, Καραγεώργης, Κρητικός, Στάτης (60′ Μιχαλακέλλης), Τριανταφύλλου, Τζελίδης, Μόσχος (55′ Βλαδίκας), Σεφουλάι (65′ Μοσχούδης), Μπαστιάνος

ΗΡΑΚΛΗΣ: Ηλιάδης, Χουζούρης, Μουχαλης (23′ Μπαραστατίδης), Αβραμίδης, Τσότρας, Γκαιτας (70′ Δάσκος), Βλαχόπουλος, Παναγιωτίδης (46′ Μπικιάρης), Καρακούτης, Συμεωνίδης, Μπίκας