Η μοναδική παρουσία του Ηρακλή στη Μυτιλήνη (vid)

Στις 25/11/2012 η πρώτη και μοναδική παρουσία του Ηρακλή στη Μυτιλήνη με 1-1 κόντρα στην Καλλονή.

Blue Moments, Διάφορα

Μία μόνο φορά έχει αγωνιστεί ο Ηρακλής στη Μυτιλήνη με αντίπαλο την Καλλονή. Πιο συγκεκριμένα, η μεταξύ τους αναμέτρηση έγινε στις 25 Νοεμβρίου 2012 για το πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής.

Εκεί όπου οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1, χάρη στα γκολ των Στεφανίδη και Μανούσου.

Ο Ηρακλής ήταν εξαιρετικός στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε με τον Στεφανίδη στο 22΄, αλλά λίγο πριν το φινάλε δέχτηκε ένα γκολ από το… πουθενά (φέρει ευθύνη ο Χουάντερσον) με το σουτ του Μανούσου στο 40΄.

Η αναγκαστική έξοδος του Ισαάκ λόγω τραυματισμού, επηρέασε σημαντικά την ομάδα στον δημιουργικό τομέα, με αποτέλεσμα στο δεύτερο ημίχρονο να απειλήσει ελάχιστα ο Ηρακλής, σε αντίθεση με την Καλλονή που είχε δύο-τρεις αξιόλογες ευκαιρίες για να κλέψει το τρίποντο.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Καλλονή (Τ. Καβακάς): Μάππας, Χωριανόπουλος, Αναστασιάδης, Μαϊστόροβιτς, Κώτσιος, Σιλιγαρδάκης (90΄ Κριπιντίρης), Μαρσέλο, Γκόβας (26΄ Ντάμπος), Μανούσος, Λεοζίνιο, Γιόνδης (75΄ Γκονζάλες).

Στον πάγκο ήταν οι: Πάιερ, Λαμπρόπουλος, Καζάκης, Γάλας.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Γ. Στράντζαλης): Χουάντερσον, Μίχος (74΄ Βουτσιάς), Σαββίδης, Βαγγελόπουλος, Λόπεθ, Φερνάντεζ, Παληγεώργος (58΄ Τροΐρης), Σουλίδης, Γεωργίου, Ισάακ (39΄ λ.τρ. Μπανγκουρά), Στεφανίδης.

Στον πάγκο ήταν οι: Βοσνιάδης, Παπαστεριανός, Κωνσταντινίδης, Νατσιόπουλος.