ΗΡΑΚΛΗΣ – Λεβαδειακός 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του τρίτου φιλικού αγώνα του Ηρακλή με αντίπαλο την ομάδα της Λιβαδειάς

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ

Μπορεί να πέρασε από χίλια κύμματα το συγκεκριμένο φιλικό ανάμεσα στον Ηρακλή και τον Λεβαδειακό, ωστόσο σε λίγη λεπτά (18:30) θα πραγματοποιηθεί η πρώτη σέντρα στο παιχνίδι.

Η BlueArena βρίσκεται στο Γήπεδο του Καρπενησίου και θα σας μεταφέρει την εξέλιξη του αγώνα σε γραπτό λόγο αλλά και μέσω του City International 106,1.

20:24 – Τέλος αγώνα

90′: Σουτ έξω από την περιοχή μπλοκάρει ο Γιαννίκογλου.

85′: Τίποτα το ιδιαίτερο στα τελευταία λεπτά. Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα.

80′: Ο Γιακουμάκης βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Ηρακλή αλλά ο Καρλίτος τον έκοψε πριν τελειώσει την φάση.

77′: Ωραία προσπάθεια του Καρλίτος, αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά.

72′: ΓΚΟΛ πάλι για τον Λεβαδειακό από το σημείο του πέναλτι με τον Βαγγέλη Μάντζιο. Την παράβαση έκανε ο Γιάννης Τσότρας.

70′: ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό με τον Μιλοσάβλιεβιτς να ισοφαρίζει άμεσα με δυνατό σουτ.

68′: ΓΚΟΛ για τον Ηρακλή. Υπέροχη σέντρα του Καρλίτος και εξαιρετική κεφαλιά «ψαράκι» του… Λούκι Λουκ που κάνει το 1-0 για τους «κυανόλευκους».

63′: Καλή στιγμή για τον Ηρακλή με τον Τσιλιανίδη να χάνει το κοντρόλ και να μη μπορεί να τελειώσει τη φάση.

56′: Σουτ του Μιλιάζες, μπλοκάρει εύκολα ο Γιαννίκογλου.

55′: Στην αριστερή πτέρυγα ο Τσιλιανίδης, στη δεξιά ο Πασάς.

53′: Με Λουκίνα και Βέλλιο στην κορυφή ο Ηρακλής, ενώ ο Νίκος Παπαδόπουλος έχει γυρίσει το σύστημα σε 4-4-2 από 4-2-3-1.

48′: Αλλαγή ολόκληρης εντεκάδας έκανε ο Νίκος Παπαδόπουλος.

47′: Κεφαλιά Βέλλιου η μπάλα άουτ.

19:36 – Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

19:21 – Τέλος πρώτου μέρους

45′: Ο Χουάντερσον έχασε τον έλεγχο της μπάλας από την εκτέλεση φάουλ του Μιλιάζες ωστόσο η μπάλα πέρασε κόρνερ.

40′: Γκολ για τον Ηρακλή το οποίο ακυρώνεται ως οφ σάιντ. Ο Ρομάνο έκανε το φάουλ ο Κυριακίδης πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Λεβαδειακού ωστόσο ο βοηθός είχε διαφορετική άποψη και σήκωσε τη σημαία του.

38′: Σουτ του Μιλιάζες στην αγκαλιά του Χουάντερσον.

35′: Καλή εκτέλεση φάουλ του Χαντί η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Λεβαδειακού.

31′: Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο στα τελευταία λεπτά.

23′: Στο μισό γήπεδο έχει μεταφέρει το παιχνίδι ο Ηρακλής.

21′: Δυνατό σουτ του Κυριακίδη περνάει άουτ.

20′: Ο Μπουλούτ πίεσε ψηλά και έκλεψε αλλά η παράλληλη σέντρα του δεν ήταν καλή.

17′: Ο Χαντί εκτέλεσε το φάουλ με τη μπάλα να περνάει πάνω από τα δοκάρια του Τσιντώτα.

16′: Ωραία προσπάθεια του Λάζαρ που κερδίζει το φάουλ σε πολύ καλό σημείο.

15′: Εκτέλεση κόρνερ από τον Χαντί, η κεφαλιά του Στάμου περνάει αρκετά μέτρα άουτ.

12′: Μακρινό σουτ του Μπουλούτ, η μπάλα πέρασε άουτ.

10′: Λάθος του Μπαρτολίνι αλλά ο ίδιος διορθώνει το λάθος του πριν γίνει απειλητικός ο παίκτης του Λεβαδειακού.

5′: Ο Ηρακλής πίεσε ψηλά έκλεψε την μπάλα αλλά το σουτ του Λάζαρ πέρασε άουτ.

4′: Χωρίς την σημαντική ευκαιρία μέχρι στιγμής στον αγώνα.

18:36 – Έναρξη του αγώνα με περίπου πεντάλεπτη καθυστέρηση.

PRE GAME

– Για ακόμη ένα παιχνίδι αρχηγός για τον Ηρακλή είναι ο Μιχάλης Μπουκουβάλας.

– Οι παίκτες των δύο ομάδων βρίσκονται στους πάγκους ώστε να ετοιμαστούν για την έναρξη του αγώνα.

– Με αλλαγές στην αρχική εντεκάδα σε ακόμη ένα φιλικό ο Νίκος Παπαδόπουλος. Ο Χουάντερσον θα ξεκινήσει βασικός, με αμυντικό κεντρικό δίδυμο τους Στάμου και Μπαρτολίνι. Δεξιά και αριστερά θα βρίσκονται οι Μπουκουβάλας και Σαραμαντάς. Στα χαφ θα είναι ο Ιντζόγλου με τον Λάζαρ, ενώ σε ρόλο δεκαριού ο Ντιέγκο Ρομάνο. Στις πτέρυγες αριστερά και δεξιά θα είναι οι Χαντί και Κυριακίδης αντίστοιχα, με μοναδικό προωθημένο τον Μπουλούτ.

– Οι αποστολές των δύο ομάδων έχουν φτάσει εδώ και αρκετή ώρα στο Αθλητικό Κέντρο του Καρπενησίου.

– Όπως σε κάθε παιχνίδι έτσι και σήμερα η BlueArena θα σας μεταφέρει την εξέλιξη ακόμα μίας φιλικής αναμέτρησης του Ηρακλή.