ΗΡΑΚΛΗΣ – Παναιτωλικός 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Παρακολουθήστε το δεύτερο τεστ του Ηρακλή στο Καρπενήσι με αντίπαλο τον Παναιτωλικό

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ

Δεύτερο τεστ για τον Ηρακλή μέσα σε λίγες ημέρες και μετά από την πρώτη φιλική νίκη επί του ΠΑΣ με 3-1.

Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου αντιμετωπίζει σε λίγα λεπτά τον Παναιτωλικό, σ’ ένα παιχνίδι που παραλίγο να αναβληθεί λόγω της έντονης βροχόπτωσης

Μείνετε συντονισμένοι στην BlueArena και παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό το δεύτερο τεστ των «κυανόλευκων».

– Τέλος αγώνα

90’+: Κούσας εκτελεί στο δοκάρι. Ο Χουάντερσον μαζεύει τη μπάλα και τέλος αγώνα. Έξαλλος ο Νίκος Παπαδόπουλος.

90’+: Πέναλτι για τον Παναιτωλικό.

90′: Στα τελευταία λεπτά η φιλική αναμέτρηση.

88′: Σουτ του Μήλιου ο Κάσσος βάζει σωτήρια το πόδι του και κόβει τη μπάλα.

87′: Στη θέση του Περόνε ο Αβραμίδης και στη θέση του Ζαμπάζη ο Αμαραντίδης.

83′: ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό με τον Μάκο. Ο Χουάντερσον έδειξε πως ήλεγχε την φάση ωστόσο η μπάλα του έφυγε και στρώθηκε στον Μάκο  που σε κενή εστία κάνει το 1-1.

80′: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρομέρο. Κόρνερ ο Χουάντερσον.

78′: Καλή ευκαιρία για τον Ηρακλή αλλά ο Μπουλούτ ήταν σε θέση οφ σάιντ.

72′: Πιέζει στα τελευταία λεπτά ο Ηρακλής.

68′: Κόρνερ του Πουρτουλίδη κεφαλιά του Περόνε η μπάλα άουτ.

55′: Σουτ του Βιγιαφάνες η μπάλ:α στο δοκάρι μετά από απόκρουση του Χουάντερσον και κόρνερ.

52′: Καλή εκτέλεση φάουλ ο Χουάντερσον δεν ανησυχεί.

46′: ΓΚΟΛ για τον Ηρακλή. Με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους ο Ηρακλής ανοίγει το σκορ. Κόρνερ του Πουρτουλίδη ο Στάμου με γυριστό σουτ σκοράρει.

46′: Αλλαγή εντεκάδας από τον Νίκο Παπαδόπουλο.

19:04 – Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

18:52 – Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

39′: Δυνατό σουτ του Λάζαρ ο Στεφανάκος διώχνει.

39′: Πιέζει στα τελευταία λεπτά ο Ηρακλής.

37′: Ένα σουτ από μακριά ο Πέρνις μπλοκάρει εύκολα.

31′: Ο Κούσας ρίχνει τον Χαντί εντός περιοχής αλλά ο διαιτητής συνεχίζει το παιχνίδι.

25′: Μακρινό σου του Παπουτσογιαννόπουλου η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Πέρνις

19′: Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό πάλι με τον Βιγιαφάνες που έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

16′: Καλή στιγμή για τον Ηρακλή. Με τον Κυριακίδη να κάνει το σουτ η μπάλα έφτασε στον Χαντί το τελείωμα του οποίου όμως ήταν αδύναμο.

15′: Ο Βιγιαφάνες εκτέλεσε το φάουλ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

15′: Ωραία προσπάθεια από τον Βιγιαφάνες που κερδίζει φάουλ σε καλό σημείο.

10′: Βαρύς αγωνιστικός χώρος και ως εκ τούτου είναι πολύ δύσκολο για τις δύο ομάδες να δημιουργήσουν κάποια ευκαιρία.

2′: Πρώτη τελική για τον Ηρακλή. Κεφαλιά του Λουκίνα η μπάλα περνάει άουτ.

18:03 – Σέντρα στο παιχνίδι.

18:01 – Οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

Οι συνθέσεις:

ΗΡΑΚΛΗΣ (Νίκος Παπαδόπουλος): Πέρνις (Χουάντερσον 46′), Μπουκουβάλας (Κάσσος 46′), Σαραμαντάς (Πασάς 46′), Ζιαμπάρης (Στάμου 46′), Μπαρτολίνι (Καρασαλίδης 46′), Ιντζόγλου (Πουρτουλίδης 46′), Λάζαρ (Ζαμπάζης 46′-Αμαραντίδης 87′), Χαντί (Μπουλούτ), Κυριακίδης (Ρομάνο 46′), Τσιλιανίδης (Βέλλιος 46′), Λουκίνας (Περόνε 46′-Αβραμίδης 87′)

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Λιονέλ Πόντες): Στεφανάκος (Κυριακίδης 46′), Κουτρουμάνος, Κέβιν, Κούσας, Μπεχαράνο, Παπουτσογιαννόπουλος, Βιγιαφάνες, Κάπελ, Μαλεζάς, Μύγας, Βασιλείου

PRE GAME

– Η προθέρμανση έχει τελειώσει από τους παίκτες των δύο ομάδων.

– Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου, θα παραταχθεί με τον Πέρνις κάτω από τα δοκάρια, με τους Ζιαμπάρη και Μπαρτολίνι να βρίσκονται στο κέντρο της άμυνας. Δεξιά και αριστερά θα είναι οι Μπουκουβάλας και Σαραμαντάς αντίστοιχα. Στον άξονα θα βρίσκονται οι Λάζαρ-Ιντζόγλου, ενώ επιτελικός μέσος θα είναι ο Τσιλιανίδης. Στις πτέρυγες αριστερά και δεξιά θα βρίσκονται οι Χαντί και Κυριακίδης, με μοναδικό προωθημένο τον Γιάννη Λουκίνα.

– Ωστόσο η απόφαση πάρθηκε και το φιλικό θα πραγματοποιηθεί κανονικά.

– Στον «αέρα» ήταν λίγη ώρα πριν ξεκινήσει ο φιλικός αγώνας ανάμεσα σε Ηρακλή και Παναιτωλικό λόγω της έντονης βροχόπτωσης.