ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΑΣ Γιάννινα 3-1 (τελικό)

Η BlueArena βρίσκεται στο Καρπενήσι και θα σας ενημερώνει λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξη του φιλικού αγώνα ανάμεσα στον Ηρακλή και τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Με μοναδικό νέο πρόσωπο στην ενδεκάδα του σε σχέση με την περσινή σεζόν, τον Καρλίτος, παρατάσσετε στο πρώτο φιλικό της προετοιμασίας του ο Ηρακλής.

6′ ΓΚΟΛ για τον Ηρακλή, ο Περόνε μετά από εκτέλεση φάουλ του Πουρτουλίδη κάνει την προβολή για τον Ρομάνο ο οποίος παραβιάζει την εστία του Περιστερίδη, ανοίγοντας το σκορ για τους «κυανόλευκους»

10′ Δυνατό σουτ του Ιντζόγλου αναγκάζει τον Περιστερίδη να πέσει στη γωνία του και να απομακρύνει σε κόρνερ.

15′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ με την ομάδα των Ιωαννίνων να ισοφαρίζει σε 1-1 με τον Φερφέλη να σκοράρει από θέση οφσάιντ.

26′ Δυνατή εκτέλεση φαουλ από τον Τσάβες η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Ηρακλή

–  Ανκαι φιλικό παιχνίδι, ο Νίκος Παπαδόπουλος κάνει συνεχώς παράπονα στους βοηθούς για τις αποφάσεις τους.

32′ Ο Νίκος Παπαδόπουλος αντικαθιστά τον Περόνε με τον Λουκίνα και τον Χουάντερον με τον Γιαννίκογλου.

– O τεχνικός του Ηρακλή έχει σηκώσει όλους τους ποδοσφαιριστές της ομάδας για ζέσταμα.

42′ Εξαιρετική μεταβίβαση του Κυριακίδη για τον Πάσα ο οποίος με πλασέ στην κίνηση στέλνει την μπάλα στο δοκάρι της εστίας του Περιστερίδη.

43′ Δυνατό σουτ του Κυριακίδη η μπάλα περνά λίγο έξω από την εστία του ΠΑΣ

Λήξη ημιχρόνου με τον Ηρακλή να αφήνει θετικές εντυπώσεις με την παρουσία του στο πρώτο 45λεπτο.

48′ ΓΚΟΛ για τον Ηρακλή με τον Λάζαρ τρία λεπτά μετά την είσοδο του να πλασάρει τον αντίπαλο τερματοφύλακα σημειώνοντας το 2-1.

50′ Λάθος στην άμυνα του Ηρακλή, ο Γιαννίκογλου βγαίνει γρήγορα από την εστία του και απομακρύνει την μπάλα

55′ ΓΚΟΛ Με διαγώνιο κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Σαραμαντά, ο Μπουλούτ πετυχαίνει το 3-1 για τον Ηρακλή

59′ Πόλύ δύσκολη επέμβαση του Γιαννίκογλου σε δυνατή εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή των «κυανόλευκων».

– Ο Ηρακλής διατηρεί τον έλεγχο του παιχνιδιού έχοντας στη σύνθεση του όλα τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα, πλην του Καρλίτος ο οποίος αγωνίστηκε στο πρώτο ημίχρονο.

– Χωρίς σημαντικές φάσεις το παιχνίδι με τον Νίκο Παπαδόπουλου να δίνει χρόνο συμμετοχής στον νεαρό Αβραμίδη.

–  Oι Καλφούντζος, Μουχάλης, Αμαραντίδης και Τσότρας είναι οι τέσσερις ποδοσφαιριστές που δεν πήραν χρόνο συμμέτοχής στο φικλικό.

Λήξη αγώνα με τον Ηρακλή να κερδίζει 3-1 αφήνοντας θετικές εντυπώσεις.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων

ΗΡΑΚΛΗΣ: Χουάντερσον (32′ Γιαννίκογλου, 60′ Πέρνις), Καρλίτος (46′ Σαραμαντάς), Μπουκουβάλας (46 Κάσσος), Μπαρτολίνι (46΄Καρασαλίδης), Ζιαμπάρης (46΄Στάμου, 77′ Αβραμίδης), Ρομάνο (46΄Ζαμπάζης), Πουρτουλίδης (46′ Τσιλιανίδης), Κυριακίδης (46′ Μπουλούτ), Ιντζόγλου (46′ Λάζαρ), Πασάς (46′ Χαντί), Περόνε (32′ Λουκίνας, 60′ Βέλλιος)

ΠΑΣ: Περιστερίδης, Καρανίκας, Ναδάλες, Μπέριος, Τσουκαλάς, Τσάβες, Ίλιτς, Φερφέλης, Κοζορώνης, Αλεξίου, Κρητικός. Αγωνίστηκαν επίσης οι: Ακόστα, Μανιάς, Σκόνδρας, Τζημόπουλος, Μιχαήλ