Λάρισα – ΗΡΑΚΛΗΣ 0-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στη Λάρισα και τον Ηρακλή για την 10η και τελευταία αγωνιστική των πλέι-οφ της Football League

Ο Ηρακλής, απαλλαγμένος από το άγχος του αποτελέσματος, στο τελευταίο του παιχνίδι σε αυτή τη μαύρη τετραετία φιλοξενείται στο Αλκαζάρ από την Λάρισα.

Η BlueArena, βρίσκεται στο «Αλκαζάρ» και θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα.

18:01: -Έναρξη αγώνα

– Ελάχιστος κόσμος στις εξέδρες του Αλκαζάρ.

2′: Πρώτο κόρνερ στο παιχνίδι για την Λάρισα, το παραχώρησε ο Λουκίνας.

4′: Η μπάλα στρώθηκε στον Πίντο στα όρια της μεγάλης περιοχής, το σουτ που επιχείρησε κόντραρε στον Ζιαμπάρη και πέρασε κόρνερ.

7′: Ξαφνικό σκαστό σουτ του Πινδώνη, μπλοκάρει εύκολα ο Γιαννίκογλου.

11′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! Στην πρώτη επίθεση του Ηρακλή στη συνάντηση, ο Τσιλιανίδης βγάζει τετ-α-τετ τον Λουκίνα που ακολουθούσε, αυτός εν κινήσει πλάσαρε σωστά τον πορτιέρο των “βυσσινί” και άνοιξε το σκορ για τον Γηραιό.

– Κίτρινη κάρτα στον Κάσσο.

16′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Διπλασιάζει τα τέρματα του ο αποτελεσματικός (δύο επιθέσεις, δύο γκολ) Ηρακλής! Το σουτ του αφύλακτου Κάσσου από πλάγια θέση, έπειτα από νέα ασίστ του Τσιλιανίδη, καταλήγει στα δίχτυα της εστίας του Καρανίκα.

26′: Ο Ζιαμπάρης θα διώξει σωτήρια με το στήθος το σουτ, λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, του Πίντο.

36′: Δεν ανησυχεί τον Γιαννίκογλου η κεφαλιά του Σαρακατσάνου στην εκτέλεση φάουλ του Ελιομάρ.

–  Ανοιχτό ποδόσφαιρο, πάνω κάτω η μπάλα. Η Λάρισα έχει την υπεροχή, όχι όμως την ουσία…

Σφυρίζει το τέλος του πρώτου ημιχρόνου χωρίς να κρατήσει καθυστερήσεις ο Ευαγγέλου.

19:03: Ξεκινά το δεύτερο μέρος με δύο αλλαγές για τους γηπεδούχους. Ο Λύρας θα περάσει στη θέση του Σερζίνιο και ο Μουλόπουλος αντί του Κουρτεσιώτη.

– Ο Ολυμπιακός Βόλου προηγείται της ΑΕΚ με 1-0, ενώ χωρίς σκορ παραμένει το παιχνίδι ανάμεσα σε Απόλλων Σμύρνης και Παναχαϊκή.

56′: Ο Πινδώνης κάνει το σουτ, ο Γιαννίκογλου πέφτει και μαζεύει την μπάλα.

60′: Ο Λουκίνας από πλάγια δεξιά θέση μέσα στην περιοχή, στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Καρανίκα.

64′: Την πρώτη του επαγγελματική εμφάνιση θα κάνει με την φανέλα του Ηρακλή ο Λευτέρης Τσότρας. Θα μπει στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Καρασαλίδη.

65′: Ο Πινδώνης θα πιάσει την κεφαλιά από τη μικρή περιοχή στο κόρνερ του Νεμπεγλέρα. Η μπάλα θα περάσει λίγα μέτρα άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Γιαννίκογλου.

67′: Δεύτερη κίνηση για τον Νίκο Παπαδόπουλο. Ο Τόσκας σε μια άτυχη χρόνια για τον ίδιο, θα περάσει εκτός για να εισέλθει ο Στεφανίδης.

– Ο Απόλλων Σμύρνης άνοιξε το σκορ στη Ριζούπολη κόντρα στην Παναχαϊκή.

71′: Εξουδετερώνει με εντυπωσιακή εκτίναξη σε κόρνερ ο Γιαννίκογλου την κεφαλιά του Πινδώνη.

– Μικρή διακοπή στο παιχνίδι. Ο Δεληζήσης βρίσκεται στο έδαφος.

77′: Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Δεληζήσης. Ο Σταθάκης θα πάρει τη θέση του. Κλείνει κατά αυτό τον τρόπο ο Σούλης Παπαδόπουλος τις αλλαγές του.

– Διακόπτει το παιχνίδι ο ρέφερι Ευαγγέλου. Φίλοι των “βυσσινί” πέρασαν τα κιγκλιδώματα και περιφέρονται στο ταρτάν.

– Έγιναν οι απαραίτητες συστάσεις από τα μεγάφωνα και ο αγώνας συνεχίζεται…

– Κακό ποιοτικά το δεύτερο μέρος με ελάχιστες φάσεις εκατέρωθεν.

85′: Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τους “κυανόλευκους”. “Μέσα” ο Καλφούντζος, “έξω” ο Πασάς.

– Διευρύνει το προβάδισμα του ο Απόλλων Σμύρνης απέναντι στην Παναχαϊκή (2-0).

– Δύο θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων όπως υπέδειξε ο τέταρτος διαιτητής.