ΗΡΑΚΛΗΣ – Ολ. Βόλου 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη ενός ακόμα κρίσιμου αγώνα του Ηρακλή

Στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής των πλέι οφ, ο Ηρακλής υποδέχεται τον Ολυμπιακό Βόλου στο Καυτανζόγλειο Στάδιο.

Η νίκη είναι μοναδικός στόχος για τους παίκτες του Νίκου Παπαδόπουλου ώστε ο Ηρακλής να επιστρέψει στην Σούπερ Λιγκ.

Ο Έλληνας τεχνικός δεν θα έχει στην διάθεσή του τον Εμάνουελ Περόνε αλλά και τον Δημήτρη Στάμου λόγω τραυματισμών.

Η BlueArena βρίσκεται στο Καυτανζόγλειο Στάδιο και θα σας μεταφέρει την εξέλιξη του αγώνα μέσω του CityInternational 106,1 σε περιγραφή του Δημήτρη Βλάχου αλλά και σε γραπτό λόγο.

20:50 – Τέλος αγώνα

90′: Τρίτη αλλαγή και για τον Ηρακλή. Στη θέση του Πασά περνάει ο Ρουγκάλας.

90′: Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90′: Κίτρινη κάρτα στον Πουρτουλίδη.

87′: Τρίτη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Στη θέση του Μακρυδημήτρη περνάει ο Ντινόπουλος.

84′: Ευκαιρία μετά από αρκετή ώρα για τον Ηρακλή. Το σουτ του Τσιλιανίδη πέρασε άουτ.

80′: Αλλαγή και για τον Ολυμπιακό Βόλου. Στη θέση του Καρρά περνάει ο Κεσίδης.

80′: Αλλαγή για τον Ηρακλή. Στη θέση του Ρομάνο περνάει ο Σιατραβάνης.

78′: Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλάκο.

74′: Έχει πέσει ο ρυθμός τα τελευταία λεπτά.

– Ο Απόλλωνας κάνει το 3-1 κόντρα στην Λάρισα ενώ η ΑΕΚ ισοφαρίζει την Παναχαϊκή (1-1). Ο Φαρινόλα σκόραρε για τον Απόλλωνα και ο Κρισάντους για την ΑΕΚ.

72′: Παράλληλη μπαλιά του Τσιλιανίδη κανείς στην πορεία της μπάλας.

69′: Πρώτη αλλαγή για τον Ηρακλή. Στη θέση του Κυριακίδη περνάει ο Τσιλιανίδης.

68′: Σουτ του Κυριακίδη η μπάλα περνάει άουτ.

67′: Έχει πάρει μέτρα ο Ολυμπιακός Βόλου.

63′: Σωτήρια επέμβαση του Βαλεριάνου πριν βγει σε θέση βολής ο Νικολιάς.

62′: Παράλληλη του Πουρτουλίδη η μπάλα περνάει απ’ όλους.

59′: Διαγώνιο σουτ του Κυριακίδη, σε κόρνερ ο Κολίτσης.

57′: Τεράστια ευκαιρία για τον Ηρακλή. Σέντρα του Μπουκουβάλα, ο Πασάς από κοντά στέλνει την μπάλα άουτ.

55′: Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Στη θέση του Σκοπελίτη περνάει ο Νικολιάς.

52′: Σέντρα-σουτ του Βαλεριάνου, μπλοκάρει ο Κολίτσης.

20:02 – Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. Μερικά τεχνικά προβλήματα μας καθυστέρησαν.

19:46 – Τέλος πρώτου μέρους

45′: Λάθος των φιλοξενούμενων, ο Ρομάνο το εκμεταλλεύεται περνάει τον Κολίτση ανατρέπεται εκτός περιοχής και ο Μάνταλος καταλογίζει κόρνερ.

45′: Άλλη μία χαμένη ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ο Ρομάνο ξαναβρίσκει με κάθετη πάσα τον Λουκίνα, ο τελευταίος πλασάρει αλλά ο Κολίτση αποκρούει.

– Ο Απόλλων σκοράρει και δεύτερο γκολ στο 39′ αλλά οι Θεσσαλοί απαντάνε γρήγορα και μειώνουν σε 2-1 στο 41′. Το γκολ για τους γηπεδούχους σκόραρε ο Γεωργίου ενώ για την Λάρισα ο Πίντο.

40′: Ο Κυριακίδης μπήκε στην περιοχή αλλά έχασε το κοντρόλ.

38′: Σέντρα-σουτ του Πασά με γροθιές ο Κολίτσης.

36′: Σέντρα-σουτ του Καρρά η μπάλα λίγο άουτ.

34′: Πρώτη τελική για τους φιλοξενούμενους. Σουτ του Θέου η μπάλα περνάει άουτ.

32′: Σέντρα του Ρομάνο η οποία κοντράρει, φτάνει στον Λουκίνα αλλά ο επιθετικός του Ηρακλή δεν βρίσκει την μπάλα.

26′: Σουτ του Πουρτουλίδη κοντράρει και μπλοκάρει ο Κολίτση.

24′: Ακόμα μία μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ρομάνο και Λουκίνας συνδυάζονται ξανά με τον τελευταίο να σουτάρει στο δοκάρι.

23′: Ελέγχει το παιχνίδι ο Ηρακλής ενώ οι φιλοξενούμενοι προσπαθούν να πάρουν μέτρα στον αγωνιστικό χώρο.

18′: Κόρνερ του Πουρτουλίδη, κεφαλιά του Ζιαμπάρη άουτ.

– Ανοίγει το σκορ στη Ριζούπολη ο Απόλλων Σμύρνης επί της ΑΕΛ (1-0). Σκόρερ ο Τζιώρας.

17′: Ο Ρομάνο εκτελέι το φάουλ με σέντρα για τον Μπαρτολίνι αλλά είναι δυνατή η μπαλιά του.

16′: Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ηρακλή.

12′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ο Πασάς έκανε ωραία κίνηση εντός περιοχής, έδωσε στον Λουκίνα ο οποίος έκανε το σουτ με τον Κολίτση να αποκρούει.

9′: Ο Ηρακλής ελέγχει απόλυτα τον ρυθμό του αγώνα.

– Η Παναχαϊκή προηγείται της ΑΕΚ με 1-0. Το γκολ σημείωσε ο Μπουντόπουλος.

4′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!! 1-0 ο Ηρακλής!!! Φοβερή μπαλιά του Ρομάνο στον Λουκίνα, ο οποίος ντριμπλάρει εξαιρετικά τον προσωπικό του αντίπαλο και «εκτελεί» τον Κολίτση.

1′: Πρώτη ευκαιρία για τον Ηρακλή. Διαγώνιο σουτ του Πασά μπλοκάρει ο Κολίτσης.

19:00 – Ξεκινάει το παιχνίδι.

18:58 – Οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνισή τους στο γήπεδο. Με τις ριγέ φανέλες ο Ηρακλής, με τις κόκκινες οι φιλοξενούμενοι.

Γήπεδο: Καυτανζόγλειο Στάδιο

Διαιτητής: Μάνταλος (Καβάλας)

Βοηθοί: Ποντίκης (Πρέβεζας), Απτόσογλου (Αθηνών)

4ος: Παππάς (Αθηνών)

ΣΚΟΡΕΡ: Λουκίνας (4′) /-

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Πουρτουλίδης / Τριανταφυλλάκος

ΚΟΚΚΙΝΕΣ: -/-

ΗΡΑΚΛΗΣ (Νίκος Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Μπαρτολίνι, Ζιαμπάρης, Βαλεριάνος, Ιντζόγλου, Πουρτουλίδης, Πασάς (Ρουγκάλας 90′), Κυριακίδης (Τσιλιανίδης 69′), Ρομάνο (Σιατραβάνης 80′), Λουκίνας

Στον πάγκο: Γιαννίκογλου, Σιατραβάνης, Σαραμαντάς, Τσιλιανίδης, Κάσσος, Ρουγκάλας, Τσιλιγκίρης

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Κολίτσης, Μαργαρίτης, Καρράς (Κεσίδης 80′), Ζέρης, Μπάρμπας, Γιαλούσης, Μακρυδημήτρης (Ντινόπουλος 87′), Τριανταφυλλάκος, Μπιτάνγκ, Σκοπελίτης (Νικολιάς 55′), Θέος

Στον πάγκο: Ρίζος, Μπουτζίκος, Ντινόπουλος, Νικολιάς, Κεσίδης

PRE GAME

– Αποθεώνεται ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος από τους φίλους του Ηρακλή.

– Στα αποδυτήρια οι παίκτες των δύο ομάδων ώστε να ετοιμαστούν για την πρώτη σέντρα.

– Στο γήπεδο και ο Βασίλης Χατζηπαναγής μαζί με τον Σπύρο Παπαθανασάκη.

xatzipanagis

– Φανέλα βασικού στον Ντιέγκο Ρομάνο δίνει σήμερα ο Νίκος Παπαδόπουλος. Κάτω από τα δοκάρια θα είναι για ακόμη μια φορά ο Χουάντερσον. Κεντρικό αμυντικό δίδυμο οι Ζιαμπάρης-Μπαρτολίνι. Δεξιά και αριστερά στην άμυνα θα βρίσκονται οι Μπουκουβάλας και Βαλεριάνος αντίστοιχα. Στην μεσαία γραμμή το γνωστό δίδυμο Ιντζόγλου-Πουρτουλίδης ενώ στις πτέρυγες θα βρίσκονται οι Πασάς και Κυριακίδης. Μοναδικός προωθημένος ο Λουκίνας ενώ στον ρόλο του «δεκαριού» θα βρίσκεται ο Ρομάνο.

– Οι παίκτες του Ηρακλή ξεκινάνε ζέσταμα υπό τις οδηγίες του Νίκου Αμανατίδη.

– Στον αγωνιστικό χώρο οι φιλοξενούμενοι για προθέρμανση όπως και το διαιτητικό «τρίο».

– Χουάντερσον και Γιαννίκογλου έχουν ξεκινήσει ζέσταμα υπό τις οδηγίες του Φώτη Γκιζέλη.

– Πριν λίγη ώρα έφτασε στο γήπεδο ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ Ηρακλής, Σπύρος Παπαθανασάκης και κατευθύνθηκε προς τα αποδυτήρια των «κυανολεύκων».

– Εξαιρετικές οι καιρικές συνθήκες στην Θεσσαλονίκη με το θερμόμετρο να έχει «κολλήσει» στους 26 βαθμούς Κελσίου.

– Καλησπέρα σας. Η BlueArena έχει πάρει τη θέση της στο Καυτανζόγλειο Στάδιο.