Τρίτος στο πρωτάθλημα Νέων ο Ηρακλής

Η ομάδα του Νέων του Ηρακλή επικράτησε 3-1 των Μετεώρων στο μικρό τελικό και κατέκτησε την τρίτη θέση στο πρωτάθλημα Νέων της ΕΠΣΜ.

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερα εμπόδια και με σπουδαία εμφάνιση κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα Νέων του Ηρακλή επικράτησε με 3-1 της αντίστοιχης του Εθνικού Μετεώρων στις εγκαταστάσεις της Μίκρας στο μικρό τελικό του πρωταθλήματος Νέων της ΕΠΣΜ και κατέκτησε την τρίτη θέση.

Το σκορ για τα Μετέωρα άνοιξε στο 11′ ο Νοτάκης για να έρθει να ισοφαρίσει οκτώ λεπτά αργότερα ο Αβραμίδης. Ο ίδιος παίκτης έδωσε και το προβάδισμα στους «κυανόλευκους», με τον Βουλγαράκη δέκα λεπτά μετά να «κλειδώνει» τη νίκη.

Οι ποδοσφαιριστές που χρησιμοποίησε ο προπονητής Νίκος Τσαλουκίδης ήταν οι: Παπαδόπουλος, Λατινόπουλος, Αβραμίδης, Φουτσιτζής, Αγγέλου, Μπουζούκας, Ράπτης, Γιουμίδης, Μακρόπουλος, Ντίτσιος, Βουλγαράκης.