Διακρίσεις αλλά και ατυχίες

Τρεις πρώτες θέσεις, τέσσερις δεύτερες και δύο τρίτες αλλά και πολλές ατυχίες ήταν ο απολογισμός από τους Διασυλλογικούς αγώνες στίβου.

Άλλα αθλήματα

Στο Καυτανζόγλειο στάδιο πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο (18/4) οι αγώνες για το δεύτερο όμιλο των Διασυλλογικών Αγώνων (κατηγορία Α-Γ και το διασυλλογικό πρωτάθλημα συνθέτων αγωνισμάτων στην κατηγορία των ΠΠΑ’) για τα σωματεία της Θεσσαλονίκης, της Πιερίας και της Ημαθίας.

Ο Ηρακλής είχε επιτυχίες αλλά δεν έλειψαν δυστυχώς οι πολλές ατυχίες και οι τραυματισμοί, όπως μας ανέφερε ο έφορος του τμήματος Σάββας Τιμονίδης.
Στα ευχάριστα ήταν οι τρεις πρώτες θέσεις (Μακρίδης 100μ, Δαλάκα 400μ., 4Χ100μ γυναικών) οι τέσσερις δεύτερες θέσεις Σεφερίδης 100μ., Παναγιωτίδου 100μ., Θεοπεμπτίδου 400μ., Μάρκου 1500μ.) και οι δύο τρίτες με τους Βασιλειάδη (100μ.) και Τσιάγα (400μ.).
Η Κατερίνα Δαλάκα πέτυχε νέο ρεκόρ συλλόγου με 55.45 στα 400μ. (το παλιό ρεκόρ κρατούσε από το 1991 η Ελευθερία Παπαδοπούλου με 55.69) ενώ η επανεμφάνιση του Λάζαρου Βασιλειάδη μετά από δύο χρόνια συνοδεύτηκε από την 3η θέση στα 100μ.
Νέο ατομικό ρεκόρ σημείωσε ο παίδας Ηρακλής Σπανδος στα 400μ. όπως και ο Ανδρέας Τσιάγας που βελτίωσε την ατομική του επίδοση, με 50.58 και τρίτη θέση στα 400μ.
Τα δυσάρεστα ήταν ότι υπήρξαν αρκετά προβλήματα τραυματισμών που εμπόδισαν τους αθλητές να κατέβουν στους αγώνες (τριπλούν, σφύρα, 400μ., 100μ. Εμπ. τρεις αθλήτριες έμειναν εκτός) ενώ η σκυτάλη των ανδρών στα 4Χ100μ. που ήταν πρώτη ακυρώθηκε (έπεσε η σκυτάλη στη διάρκεια της κούρσας).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.(αθλητών του Ηρακλή)

Άνδρες

100μ.
Α’ σειρά
1ος ΜΑΚΡΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
Β’ σειρά
2ος ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΕΦΕΡΙΔΗΣ
3ος ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ

400μ.
3ος ΤΣΙΑΓΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
7ος ΣΠΑΝΔΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
9ος ΚΙΛΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
23ος ΚΙΛΟΓΛΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ
30ος ΦΑΖΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
36ος ΓΚΑΝΑΤΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
42ος ΜΠΕΧΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
44ος ΜΟΥΡΑΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

1500μ.
60ς ΦΟΥΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
11ος ΣΙΔΗΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Τριπλούν
7ος ΜΠΕΛΑΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ
11ος ΛΑΜΠΑΝΑΡΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

Γυναίκες

100μ.
2η ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΟΛΓΑ
5η ΤΖΙΟΥΡΝΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

4οομ.
1η ΔΑΛΑΚΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
2η ΘΕΟΠΕΜΠΤΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
5η ΧΑΤΖΑΡΙΔΟΥ ΝΙΚΗ
8η ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ
11η ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ

1500μ.
2η ΜΑΡΚΟΥ ΘΕΟΔΟΣΙΑ

Μήκος
14η ΜΠΟΣΜΑΛΗ ΕΥΔΟΚΙΑ

4Χ100
1ος ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

Back to Top