Αγροτικός Αστέρας – ΗΡΑΚΛΗΣ 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα του Ηρακλή στο γήπεδο του Ευόσμου.

Στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής για την Football League, ο Ηρακλής αντιμετωπίζει στο γήπεδο του Ευόσμου τον Αγροτικό Αστέρα.

Να επιστρέψει στα νικηφόρα εκτός έδρας αποτελέσματα θέλει ο Ημίθεος στην έδρα του Αγροτικού Αστέρα και να εξαντλήσει όλες τις πιθανότητες για καλύτερο πλασάρισμα στα πλέι οφ.

Ο Νίκος Παπαδόπουλος, δεν έχει στις επιλογές του, τους τιμωρημένους Λευτέρη Ιντζόγλου και Μιχάλη Μπουκουβάλα, τον τραυματία Δημήτρη Στάμου, αλλά και τον Κοσμά Τσιλιανίδη που έχει κληθεί στην Εθνική Ελπίδων. Στην αποστολή επιστρέφει ο Νίκος Αγγελούδης.

H BlueArena βρίσκεται στο γήπεδο του Ευόσμου και θα σας μεταφέρει όλα όσα θα συμβούν στο κρίσιμο παιχνίδι του Ηρακλή.

A’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

– Εναρξη του αγώνα.

– Ο Ηρακλής με σύστημα 4-2-3-1. Ο Χουάντερσον κάτω από τα δοκάρια, με τους Κυριακίδη και Σαραμαντά, στα δύο άκρα της άμυνας. Οι Ζιαμπάρης με τον Μπαρτολίνι, είναι το δίδυμο στην άμυνα. Ο Πουρτουλίδης με τον Καρασαλίδη είναι το δίδυμο στα χαφ, με τους Σιατραβάνη και Κάσσο στα δύο άκρα της μεσοεπιθετικής γραμμής. Σε ελεύθερο ρόλο, ο Ρομάνο, με τον Περόνε να είναι στην κορυφή της επίθεσης.

5′: Κλειστό παιχνίδι με πολλές μονομαχίες σε αυτά τα πρώτα λεπτά.

7′: Ο Νίκος Ζιαμπάρης, έμεινε εκτός και δείχνει να πονάει πολύ στο γόνατό του. Ας ελπίσουμε να μην έχει κάτι σοβαρό.

– Επιστρέφει ο  Νίκος Ζιαμπάρης και πάλι στον αγώνα.

– Ξεκίνησε και πάλι η βροχή.

– Δυστυχώς κάποια πράγματα στο δύσμοιρο ελληνικό ποδόσφαιρο δεν αλλάζουν. Το γήπεδο είναι επιοικώς ακατάλληλο, με τον αγωνισικό χώρο να είναι ιδιαίτερα επικύνδινος για τους  παίκτες των δύο ομάδων.

14′: Πρώτη τελική προσπάθεια για τον Ηρακλή, με το σουτ του Πασχάλη Κάσσου, να περνάει ψηλά άουτ.

20′: Παιχνίδι δύναμης σε αυτά τα πρώτα είκοσι λεπτά με καμία ιδιαίτερη φάση μπροστά από τα καρέ των δύο ομάδων.

28′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή, με τον Περόνε να σπάει στον Σαραμαντά, το σουτ του τελευταίου, βρήκε πάνω στον Βοσνιάδη που ήταν φανερά εκτός θέσεως.

33′: Καλό φάουλ από τον Στράτο Χιντζίδη, η μπάλα μόλις άουτ.

42′: Σουτ μακρινό του Σιατραβάνη, απέκρουσε ο Βοσνιάδης.

– Κίτρινη κάρτα στον Σαραμαντά.

– Τέλος ημιχρόνου.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

– Eναρξη του β’ μέρους.

– Καμία αλλαγή για τις δύο ομάδες.

53′: Νέα ευκαιρία μετά από κόρνερ του Ρομάνο και σύγχυση μέσα στην άμυνα του Αγροτικού ο Ζιαμπάρης δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Βοσνιάδη.

– Πρώτη αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Βαλεριάνος αντί του Σαραμαντά.

57′ ΓΚΟΛ 1-0: Η σέντρα του Χιντζίδη ο Χουάντερσον έδιωξε αρχικά η μπάλα πήρε ύψος, ο Πάτο έπιασε τη κεφαλιά, ο αγωνιστικός χώρος πρόδωσε τον Βραζιλιάνο που γλύστρησε και δεν μπόρεσε να διώξει τη μπάλα, με αυτή να καταλήγει στα δίχτυα του Ηρακλή.

62′: Πονηρή εκτέλεση φάουλ του Ρομάνο η μπάλα σκάει με τον Βοσνιάδη να διώχνει σωτήρια σε κόρνερ.

– Εκτός ο Κάσσος, στη θέση του ο Λουκίνας.

– Αλλαγή΄για τον Αγροτικό. Ο Αθανασιάδης, στη θέση του Ναστέφκσι.

Ο Ηρακλής εδώ και μερικά λεπτά φέρνει συνεχώς τη μπάλα στα καρέ του Αγροτικού Αστέρα και προσπαθεί να φτιάξει φάσεις για να φέρει το παιχνίδι στα ίσια.

– Κλείνει τις αλλαγές του ο Νίκος Παπαδόπουλος. Εκτός ο Πουρτουλίδης, μέσα ο Πασάς.

77′ 1-1 ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: Σέντρα του Βαλεριάνου, ο Περόνε δεν βρίσκει τη μπάλα, όμως ο πρώτος σκόρερ του Ηρακλή, Γιάννης Λουκίνας, με σουτ νίκησε τον Βοσνιάδη και έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

– Κίτρινη κάρτα στον Καραντασιάδη.

– Κίτρινη και ο Σαμουηλίδης.

– Εκτός ο Πάτο. Στη θέση του ο Βελλίνης.

83′: Παραλίγο το γκολ της χρονιάς από τον Ρομάνο, που έπιασε το ανάποδο ψαλιδάκι, η μπάλα μόλις άουτ.

85′: Εντυπωσιακή απόκρουση του Βοσνιάδη σε σουτ του Πασά, που διατηρεί το 1-1.

– Μίλιτς αντί Στεφανίδη.

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Παναγιώτης Διλμπέρης): Βοσνιάδης, Σκλιοπίδης, Χιντζίδης, Καραντασιάδης, Καπίας, Πάτο (82′ Βελλίνης), Ναστέφσκι (66′ Αθανασιάδης), Σαμουηλίδης, Στεφανίδης (90′ Μίλιτς), Καρακατσάνης, Γεωργιάδης.

Στον πάγκο: Ταταρίδης, Ντόικιτς, Μίλιτς, Τριανταφυλλίδης, Βελλίνης, Αθανασιάδης,Θεοδωρίδης

ΗΡΑΚΛΗΣ (Νίκος Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Ζιαμπάρης, Μπαρτολίνι, Σαραμαντάς (53′ Βαλεριάνος), Κυριακίδης, Πουρτουλίδης (72′ Πασάς), Καρασαλίδης, Κάσσος (63′ Λουκίνας), Σιατραβάνης, Ρομάνο, Περόνε.

Στον πάγκο: Γιαννίκογλου, Ζαμπάζης, Τόσκας, Βαλεριάνος, Λουκίνας, Τσιλιγκίρης, Πασάς.

Γήπεδο: «Δημήτρης Κοντικάκης»

Διαιτητής: Παπαγεωργίου (Αθηνών)

Βοηθοί: Κελάζογλου (Χαλκιδικής) και Σαμοΐλη (Αθηνών)

Σκόρερ: -/-

Κίτρινες: Καραντασιάδης, Σαμουηλίδης – Σαραμαντάς

Κόκκινες: -/-

PRE GAME

-Για ζέσταμα οι τερματοφύλακες των δύο ομάδων.

-Αρκετοί φίλοι του Ηρακλή είναι ήδη στο γήπεδο.

-Ξεκίνησε να βρέχει και αυτό θα κάνει περισσότερο κακό τον αγωνιστικό χώρο.

Δείτε την είσοδο των παικτών στον αγωνιστικό χώρο υπό βροχή…

Είσοδος των ποδοσφαιριστών μας υπό βροχή.

Posted by Iraklis European Supporters CLUB on Σάββατο, 28 Μαρτίου 2015

-Επιστρέφει στο αρχικό σχήμα ο Κάσσος, ενώ τον Πουρτουλίδη θα πλαισιώσει ο Καρασαλίδης. Κάτω από τα δοκάρια ο Χουάντερσον, με Ζιαμπάρη και Μπαρτολίνι κεντρικό αμυντικό δίδυμο και τους Σαραμαντά-Κυριακίδη αριστερά και δεξιά αντίστοιχα. Στην θέση των χαφ ο Καρασαλίδης με τον Πουρτουλίδη. Στις πτέρυγες οι Κάσσος και Σιατραβάνης. Μοναδικός προωθημένος ο Περόνε και «δεκάρι» ο Ρομάνο.

– Eδώ και αρκετά λεπτά σταμάτησε η βροχή, παρόλα αυτά το γήπεδο παραμένει σε κακή κατάσταση.