Λαμία – ΗΡΑΚΛΗΣ 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του κρίσιμου αγώνα του Ηρακλή.

Στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Football League, ο Ηρακλής ρίχνεται σε μία ακόμα «μάχη», αυτή τη φορά στην έδρα της Λαμίας.

Ο Ημίθεος έχει εξασφαλίσει την πρωτιά στον Βόρειο όμιλο και αυτό που θέλει είναι να ανεβάσει την διαφορά από την δεύτερη και την τρίτη θέση.

Η BlueArena βρίσκεται στο Δημοτικό Στάδιο της Λαμίας και θα σας μεταφέρει όλα όσα  θα συμβούν στην σημερινή αναμέτρηση.

H ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟ ΑΓΩΝΑ

19.54: ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

90′ +2: Φαλτσαριστό σουτ του Κάσσου από διαγώνια θέση, η μπάλα καταλήγει άουτ.

90′: Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

89′: Κίτρινη κάρτα στον Μπουκουβάλα.

87′: Κίτρινη κάρτα στον Αντωνόπουλο.

82′: Αλλαγή για τη Λαμία. Στη θέση του Καμαρά, ο Γκούρμα.

77′: Αλλαγή για τον Ηρακλή. Στη θέση του Κυριακίδη, ο Κάσσος.

74′: Αλλαγή για την Λαμία. Στη θέση του Ντελέκου, ο Αντωνόπουλος.

70′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 1-1: Ο Ηρακλής ισοφαρίζει με τον Λουκίνα ο οποίος πήρε το ριμπάουντ έπειτα από σέντρα του Σιατραβάνη και κακή απομάκρυνση από τον Ρεπετσά και σε κενή εστία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

68′: Τεράστια ευκαιρία για τον Ηρακλή, με τον Πασά να δίνει για τον Πουρτουλίδη, ο οποίος πλασάρει από το ύψος του πέναλτι και στέλνει την μπάλα άουτ.

64′: Τελική για τον Ηρακλή, με τον Κυριακίδη που γύρισε και σούταρε μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

61′: Αλλαγή και για την Λαμία. Στη θέση του Νικλητσιώτη, ο Βασιλόγιαννης.

60′: Διπλή αλλαγή για τον Ηρακλή. Στη θέση του Τσιλιανίδη, ο Σιατραβάνης και στου Τσιλιγκίρη, ο Πασάς.

59′: Κίτρινη κάρτα στον Μπαρτολίνι.

55′: Λάθος του Τσιλιανίδη, που βρίσκει τον Πέρεθ, αυτός σκαύει για να «κρεμάσει» τον Χουάντερσον, η μπάλα περνά πάνω από τα δοκάρια.

52′: Μακρινό σουτ του Πέρεθ, ο Χουάντερσον δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει.

46′: Χωρίς αλλαγές ξεκίνησαν οι δύο ομάδες.

19.05: ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕ

18.48: ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′: Ένα θα είναι το λεπτό των καθυστερήσεων στο πρώτο ημίχρονο παρά το γεγονός ότι ο Μπλάζιτς ήταν τουλάχιστον τρία λεπτά τραυματισμένος.

36′: Κι άλλη κίτρινη την βλέπει ο Φατιόν σωστά για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Λουκίνα.

33′: Ένα ακόμη σουτ για τον Ηρακλή, από τον Τσιλιανίδη η μπάλα καταλήγει άουτ.

29′: Κίτρινη κάρτα στον Ντελέκο.

27′: Νέα κάθετη πάσα του Τσιλιανίδη για τον Λουκίνα που μόνος προ του Μπλάζιτς, δεν μπορεί να τον νικήσει.
23′: Κάθετη πάσα του Μπουκουβάλα για τον Τσιλιανίδη που ανατρέπεται αλλά σηκώνεται και δίνει για τον Κυριακίδη, το σουτ κοντράρει στα σώματα και καταλήγει κόρνερ.
21′: Ευκαιρία για την Λαμία με κεφαλιά του Νεόφυτου έπειτα από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα βρίσκει το κάθετο δοκάρι παρά την κακή έξοδο του Χουάντερσον.
19′: Κίτρινη κάρτα στον Βαλεριάνο.
18′: Τελική προσπάθεια για τον Ηρακλή με ένα σουτ του Κυριακίδη, το οποίο ωστόσο φεύγει ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

14′: ΓΚΟΛ 1-0: Η Λαμία ανοίγει το σκορ με ένα μακρινό σουτ του Ντελέκου που δοκίμασε το πόδι του και νίκησε τον Χουάντερσον.

8′: Περισσότερο ορεξάτος ο Ηρακλής σ’ αυτά τα πρώτα λεπτά του αγώνα.

3′: Στην πρώτη φάση του αγώνα, ο διαιτητής Διαμαντόπουλος αρνείται πέναλτι του Ρεπετσά πάνω στον Λουκίνα. Εάν έδινε την ξεκάθαρη παράβαση ο ρέφερι όφειλε να δώσει και κόκκινη κάρτα στον κεντρικό αμυντικό της Λαμίας.

18.03: ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕ

ΛΑΜΙΑ (Παύλος Δερμιτζάκης): Μπλάζιτς, Ζουλιώτης, Κόμνος, Ρεπετσάς, Λεάντρο, Φατιόν, Ντελέκος (74′ Αντωνόπουλος), Καμαρά (82′ Γκούρμα), Νεόφυτος, Γκιγιέρμο, Νικλητσιώτης (61′ Βασιλόγιαννης)

Στον πάγκο είναι οι: Γεωργίου, Αντωνόπουλος, Ομπράντοβιτς, Γκούρμα, Βασιλόγιαννης, Κωστόπουλος, Αναστασόπουλος

ΗΡΑΚΛΗΣ (Νίκος Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Βαλεριάνος, Ζιαμπάρης, Μπαρτολίνι, Ιντζόγλου, Πουρτουλίδης, Τσιλιανίδης (60′ Σιατραβάνης), Τσιλιγκίρης (60′ Πασάς), Κυριακίδης (77′ Κάσσος), Λουκίνας

Στον πάγκο είναι οι: Γιαννίκογλου, Καρασαλίδης, Σιατραβάνης, Πασάς, Τόσκας, Κάσσος, Ρουγκάλας

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

ΒΟΗΘΟΙ: Καλαμπόκης (Αιτωλοακαρνανίας), Μεσσήνης (Αχαϊας)

4ος: Βράκας (Ευβοίας)

ΣΚΟΡΕΡ: 14′ Ντελέκος – 70′ Λουκίνας

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 29′ Ντελέκος, 36′ Φατιόν, 87′ Αντωνόπουλος/19′ Βαλεριάνος, 59′ Μπαρτολίνι, 89′ Μπουκουβάλας

ΚΟΚΚΙΝΕΣ: -/-

ΓΗΠΕΔΟ: ΔΑΚ Λαμίας

PRE GAME

-Αρκετό το κρύο στην πόλη της Λαμίας. Σε καλή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος.

-Για προθέρμανση οι τερματοφύλακες των δύο ομάδων.

-Βγήκαν για ζέσταμα οι παίκτες της Λαμίας.

-Κάνουν την εμφάνισή τους και οι παίκτες του Ηρακλή.

-Εκτός αποστολής ο Ρομάνο όπως και ο Τσότρας. Κάτω από τα δεκάρια του Ηρακλή θα είναι ο Χουάντερσον, με τους Μπουκουβάλα και Βαλεριάνο να είναι στο δεξί και αριστερό άκρο της άμυνας. Αμυντίκο δίδυμο θα είναι ο Μπαρτολίνι με τον Ζιαμπάρη. Στα χαφ ο Ιντζόγλου με τον Πουρτουλίδη και σε ρόλο «δεκαριού» ο Τσιλιανίδης. Στις πτέρυγες οι Τσιλιγκίρης και Κυριακίδης και μοναδικός προωθημένος ο Λουκίνας.

-Σε εντατικούς ρυθμούς συνεχίζεται το ζέσταμα των «κυανολεύκων».

zestama paiktwn

-Οι δύο ομάδες μπαίνουν στα αποδυτήρια για να ετοιμαστούν πριν την έναρξη του αγώνα.

-Στο γήπεδο βρίσκονται και φίλοι του Ηρακλή.