Συγκεντρωμένος για να αυξήσει την διαφορά

Στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League, ο Ηρακλής φιλοξενείται σήμερα (13/3 – 15:00) στην Ζάκυνθο από την τοπική ομάδα με στόχο ακόμα ένα εκτός έδρας τρίποντο.

Την δέκατη νίκη του σε δέκα εκτός έδρας αναμετρήσεις θα επιδιώξει σήμερα (13/3 – 15:00) ο Ηρακλής με αντίπαλο την τέταρτη στην βαθμολογία Ζάκυνθο.

Συγκέντρωση και σοβαρότητα χρειάζεται -όπως σε κάθε παιχνίδι- για να φτάσει ο Ημίθεος σε ακόμα ένα τρίποντο και να συνεχίσει το απίστευτο εκτός έδρας σερί. Για να φτάσει στο τρίποντο, πρέπει να ξεπεράσει το εμπόδιο της τέταρτης Ζακύνθου και με νίκη κλειδώνει και επίσημα την πρώτη θέση του ομίλου. Βέβαια, η πρωτιά έχει κλειδώσει και αυτό που χρειάζεται η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου είναι να αυξήσει όσο περισσότερο γίνεται την διαφορά από τους διώκτες της.

Ο Ημίθεος έρχεται από άνετη και άκρως πανηγυρική νίκη επί της Καρδίτσας στο Καυτανζόγλειο με 2-0, ενώ οι νησιώτες την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκαν μέσα στην Λαμία με 2-1.

Στα αγωνιστικά, ο Νίκος Παπαδόπουλος δεν υπολογίζει στον τιμωρημένο Σεμπαστιάν Μπαρτολίνι, στον τραυματία Δημήτρη Στάμου αλλά και στον Νίκο Αγγελούδη. Στην αποστολή επιστρέφει ο Εμάνουελ Περόνε, καθώς εξέτισε την ποινή της μιας αγωνιστικής.

Από την πλευρά των γηπεδούχων, ο Ντάνι Ακίνο υπολογίζει στις επιστροφές των Κώστα Οικονόμου και Νίκολα Κριτσμάρεβιτς καθώς φαίνεται πως ξεπέρασαν τα προβλήματα τραυματισμών.

Η BlueArena θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του σημερινού κρίσιμου αγώνα του Ηρακλή.