Η κριτική παικτών και προπονητή

Οι “κυανόλευκοι” επικράτησαν 2-0 της Αναγέννησης Καρδίτσας, πραγματοποιώντας ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο στο οποίο κρίθηκε και το τελικό αποτέλεσμα.

Ακολουθεί ο έλεγχος παικτών και προπονητή.

ΧΟΥΑΝΤΕΡΣΟΝ 7: Σταθερός για ακόμη μία φορά ο τερματοφύλακας του Ηρακλή. Έδιωξε αρκετές επικίνδυνες σέντρες των φιλοξενούμενων κάνοντας εύκολο και το έργο των αμυντικών του. Είχε μια εξαιρετική αντίδραση στην φάση του 50′, όταν το σουτ του Παπαργυρίου κόντραρε στον Ρουγκάλα και πήγε να τον “κρεμάσει”.

ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑΣ 6: Ο γνωστός και ακούραστος Μπουκουβάλας. Καταπίνει χιλιόμετρα σε κάθε παιχνίδι. Πολλά ανεβάσματα για τον δεξιό οπισθοφύλακα του Ηρακλή. Δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα αμυντικά.

ΒΑΛΕΡΙΑΝΟΣ 5: Βελτιωμένος από το παιχνίδι με τον Φωκικό. Ωστόσο δεν ανέβηκε πολλές φορές την αριστερή πλευρά για να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις στην αντίπαλη περιοχή. Αμυντικά δεν αντιμετώπισε προβλήματα.

ΜΠΑΡΤΟΛΙΝΙ 6: Σταθερός ο κεντρικός αμυντικός του Ηρακλή. Κέρδισε μονομαχίες, ωστόσο δέχτηκε μια κίτρινη κάρτα η οποία θα του στοιχίσει ένα από τα επόμενα τέσσερα παιχνίδια. Αποχώρησε τραυματίας και η κατάστασή του θα κριθεί από αύριο.

ΡΟΥΓΚΑΛΑΣ 7: Χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα πραγματοποιήθηκε η πρώτη εμφάνιση του Ρουγκάλα στην αρχική εντεκάδα. Σωστός και σταθερός στα αμυντικά του καθήκοντα, ενώ στο πρώτο γκολ βγάζει μια πολύ ωραία σέντρα στον Λουκίνα.

ΙΝΤΖΟΓΛΟΥ 6: Πολύ δουλειά για ακόμα ένα παιχνίδι από τον Λευτέρη Ιντζόγλου. Πραγματικός “βράχος” στην μεσαία γραμμή με τον Νίκο Πουρτουλίδη, καθώς κερδίζουν την μάχη του κέντρου από τα πρώτα λεπτά κάθε αγώνα.

ΠΟΥΡΤΟΥΛΙΔΗΣ 6: Αθόρυβος αλλά “πολυεργαλείο” όπως πάντα ο αρχηγός του Ηρακλή. Με πολλά ανεβάσματα προς την αντίπαλη περιοχή, αλλά και πολλές βοήθειες αμυντικά. Αντικαταστάθηκε από τον Νίκο Παπαδόπουλο για να πάρει ανάσες αλλά και για να τον προστατέψει καθώς παρουσίασε πρόβλημα στον αστράγαλο.

ΡΟΜΑΝΟ 7: Τι και αν έκλεισε τα 35; Ο Αργεντίνος είναι σαν να “πετάει” μέσα στον αγωνιστικό χώρο και αυτό το δείχνει σε κάθε παιχνίδι. Έδωσε μια πολύ ωραία πάσα στον Λουκίνα για το 0-2, ενώ με τα κρατήματα μπάλας έδινε ανάσες στους συμπαίκτες του.

ΠΑΣΑΣ 5: Είχε καλά αλλά και “νεκρά” διαστήματα στην απόδοσή του. Θα μπορούσε να ήταν πιο δραστήριος, και αν ήταν πιο εύστοχος στην φάση του 68ου λεπτού, θα είχε γραφτεί και στον πίνακα των σκόρερ.

ΤΣΙΛΙΑΝΙΔΗΣ 6: Δείχνει πως βρίσκει τον καλό του εαυτό. Δραστήριος σε όσα λεπτά αγωνίστηκε, ενώ έχασε και αρκετές ευκαιρίες. Θα μπορούσε να μοιράσει πιο γρήγορα την μπάλα, κυρίως στο πρώτο μέρος.

ΛΟΥΚΙΝΑΣ 8: Πολύ καλή εμφάνιση από τον Έλληνα επιθετικό. Σκόραρε δις στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και “καθάρισε” την υπόθεση νίκη. Είχε μία εξαιρετική ενέργεια στο πρώτο μέρος αλλά ο Κουτσόπουλος τον σταμάτησε πριν σκοράρει.

ΑΛΛΑΓΕΣ

ΖΙΑΜΠΑΡΗΣ 6: Μπήκε στην θέση του Μπαρτολίνι και αγωνίστηκε για πάνω από 30 λεπτά. Ωστόσο ήταν σταθερός και η άμυνα του Ηρακλή δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα.

ΣΙΑΤΡΑΒΑΝΗΣ 4: Πέρασε στο παιχνίδι 20 λεπτά πριν την λήξη. Είχε να αγωνιστεί αρκετό καιρό καθώς αντιμετώπιζε πρόβλημα τραυματισμού. Έπρεπε να πάρει μερικά λεπτά για να ξεκινήσει να βρίσκει ρυθμό.

ΚΑΡΑΣΑΛΙΔΗΣ -: Πέρασε στα τελευταία πέντε λεπτά και η απόδοσή του δεν μπορεί να κριθεί.

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 7: Διαχειρίζεται άψογα τους παίκτες στα συνεχόμενα παιχνίδια. Έστησε για ακόμα μία φορά καλά την ομάδα. Έδωσε χρόνο στον Σιατραβάνη καθώς ήταν τραυματίας και θέλει ο Έλληνας εξτρέμ να μπει σε φουλ ρυθμούς.