Με υπογραφή… Λούκι Λουκ

Ο Γιάννης Λουκίνας σκόραρε δις και ο Ηρακλής επικράτησε με 2-0 της Αναγέννησης Καρδίτσας.

Ένα εκρηκτικό πρώτο εικοσάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο, ήταν αρκετό για να πάρει ένα ακόμη τρίποντο ο Ηρακλής και να φτάσει στο +15 από την τρίτη θέση και στο +10 από την δεύτερη, πέντε αγωνιστικές πριν το φινάλε της κανονικής διάρκειας.

Στο πρώτο 45λεπτο,  οι κυανόλευκοι εγκλωβίστηκαν στην σωστή αμυντική τακτική των φιλοξενούμενων και με εξαίρεση μία εντυπωσιακή ατομική προσπάθεια του Λουκίνα που σταμάτησε στον Κουτσόπουλο, δεν κατάφεραν να απειλήσουν ουσιαστικά, παρά την ολοκληρωτική κατοχή της μπάλας.

Το γρήγορο γκολ του Λουκίνα στο δεύτερο ημίχρονο, ήταν η σπίθα για να απελευθερωθούν οι παίκτες του Παπαδόπουλου. Πέτυχαν το δεύτερο με τον ίδιο παίκτη και άγγιξαν σε άλλες 2-3 περιπτώσεις το 3-0.

Μετά το 70’ οι κυανόλευκοι έκανα συντήρηση δυνάμεων, δίνοντας το δικαίωμα στους παίκτες της Αναγέννησης να πιστέψουν ότι μπορούν να πετύχουν ένα γκολ και να μπουν στην διεκδίκηση ενός βαθμού. Ο Χουάντερσον όμως όσες φορές χρειάστηκε δήλωσε παρών…

Τα όσα απίστευτα έγιναν μετά το τέλος του αγώνα, με τα παιδιά της Αυτόνομης Θύρας 10 να συνεχίζουν το τραγούδι για περισσότερο από μία ώρα μετά το τέλος της αναμέτρησης, θα υπάρχει πλήρες ρεπορτάζ με βίντεο και φωτογραφίες.