ΗΡΑΚΛΗΣ – Φωκικός 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Ηρακλή με τον Φωκικό στο Καυτανζόγλειο.

Στο πλαίσιο της 19ης και εμβόλιμης αγωνιστικής της Football League, ο Ηρακλής υποδέχεται στο Καυτανζόγλειο τον ουραγό του ομίλου, Φωκικό και θέλει τη νίκη για να κλείσει θετικά τον μήνα Φεβρουάριο.

Οι παίκτες του Νίκου Παπαδόπουλου, έρχονται από το ρεπό της 18ης αγωνιστικής και έτσι πήραν ανάσες ενόψει της δύσκολης συνέχειας σε πρωτάθλημα και κύπελλο.

Οι φιλοξενούμενοι, προέρχονται από εντός έδρας ήττα κόντρα στην Ζάκυνθο που τους κράτησε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Ο Νίκος Παπαδόπουλος δεν υπολογίζει στους τιμωρημένους Στάμου-Πασά, αλλά και στον Κάσσο που νιώθει ενοχλήσεις στους κοιλιακούς. Στην αποστολή επανέρχεται ο Μπουκουβάλας, ενώ για πρώτη φορά στην «κυανόλευκη» αποστολή βρίσκεται ο Ρουγκάλας.

Με πολλές απουσίες η ομάδα του Λεωνίδα Τσιγαρίδα, καθώς στην Άμφισσα έμειναν οι τιμωρημένοι Τσεκρέζι, Ντάμπος, Κασνέτσης, Γεωργουσόπουλος αλλά και οι τραυματίες Πρόφτης, Ρεβυθόπουλος και Κουλός.

Η BlueArena βρίσκεται στο Καυτανζόγλειο Στάδιο και θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του σημερινού αγώνα.

PRE GAME

-Εκτός αποστολής οι Σιατραβάνης και Σαραμαντάς.

-Οι τερματοφύλακες των δύο ομάδων ξεκίνησαν εντατικό ζέσταμα.

-Βροχερός ο καιρός σήμερα στην Θεσσαλονίκη ωστόσο ο αγωνιστικός χώρος δείχνει σε πολύ καλή κατάσταση.

-Στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων, για το καθιερωμένο ζέσταμα.

-Με αρκετές αλλαγές θα παρατάξει την ομάδα ο Νίκος Παπαδόπουλος, από τον τελευταίο αγώνα με τον Αιγινιακό. Ο Χουάντερσον θα βρίσκεται κάτω από τα δοκάρια, με Μπουκουβάλα και Βαλεριάνο στο δεξί και αριστερό άκρο αντίστοιχα. Κεντρικό αμυντικό δίδυμο θα είναι ο Μπαρτολίνι με τον Ζιαμπάρη, ενώ στην μεσαία γραμμή θα βρίσκονται οι Πουρτουλίδης-Ιντζόγλου. Στις πτέρυγες θα είναι ο Κυριακίδης με τον Τσιλιανίδη, στην κορυφή της επίθεσης θα βρίσκεται ο Περόνε, με «δεκάρι» τον Ρομάνο.

-Χωρίς δεύτερο τερματοφύλακα ο Φωκικός.

-Με τα κυανόλευκα ο Ηρακλής, με κόκκινες εμφανίσεις οι φιλοξενούμενοι.

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

-Η BlueArena θα σας μεταφέρει την εξέλιξη και των υπολοίπων αγώνων.

1′: Έναρξη αγώνα

3′: Ο Ηρακλής ελέγχει τον ρυθμό του αγώνα και προσπαθεί αν βρει διαδρόμους για να φτάσει στην αντίπαλη εστία.

4′: Πρώτο σουτ στο παιχνίδι από τον Βαλεριάνο, αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή αλλά θα περάσει άουτ.

7′: Συνεργασία Τσιλιανίδη-Περόνε με τον εξτρέμ του Ηρακλή να κάνει το σουτ αλλά ο Αμουτζάκης μπλοκάρει την μπάλα.

-Η Λαμία ανοίγει το σκορ στον εντός έδρας αγώνα με την  Αναγέννηση Καρδίτσας.

8′: Τεράστια ευκαιρία για τον Ηρακλή με τον Περόνε. Ο Αργεντίνος βρέθηκε στην μικρή περιοχή, έσκαψε την μπάλα η οποία πέρασε άουτ.

-Και η Ζάκυνθος ανοίγει το σκορ κόντρα στον Εθνικό Σερρών.

15′: Πρώτη κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι για τον Ζαχαρόπουλο.

16′: Σέντρα Τσιλιανίδη από τα δεξιά, ο Περόνε βρίσκει την μπάλα που περνάει παράλληλα από την εστία.

17′: Πιέζει για το πρώτο γκολ ο Ηρακλής.

20′: Κίτρινη κάρτα στον Μπαρτολίνι.

22′: Έχει πέσει ο ρυθμός που υπήρχε στα πρώτα λεπτά, με τον Ηρακλή να ψάχνει χώρους.

28′: Ο Ηρακλής ελέγχει τον ρυθμό του αγώνα χωρίς ωστόσο να μπορεί να φτάσει στην αντίπαλη εστία.

29′: Εκτέλεση φάουλ του Ρομάνο από καλό σημείο, αλλά η μπάλα θα περάσει άουτ.

29′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!! 1-0 ο Ηρακλής. Μαγική-ψιλοκρεμαστή μπαλιά του Ρομάνο στην πλάτη της άμυνας του Φωκικού και με ψύχραιμη κεφαλιά ο Τσιλιανίδης κάνει το 1-0 για τον Ημίθεο.

33′: Φάουλ για τον Ηρακλή σε καλό σημείο. Ο Μπαρτολίνι το εκτελεί αλλά η μπάλα «κολλάει» στους αμυντικούς.

36′: Ελέγχει τον ρυθμό ο Ηρακλής μετά το γκολ.

38′: Κίτρινη κάρτα στον Χαντάκια.

42′: Εκπληκτική κάθετη του Τσιλιανίδη στον Ρομάνο, με τον Αργεντίνο να προλαβαίνει την μπάλα πριν περάσει την γραμμή, να γυρνάει στον Κυριακίδη, το σουτ όμως του Έλληνα εξτρέμ δεν ήταν καλό.

44′: Ανέβασμα του Μπουκουβάλα από τα δεξιά, βγάζει την σέντρα με τον Τσιλιανίδη να παίρνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα περνάει λίγο πάνω από την εστία του Αμουτζάκη.

45′: Εκτέλεση κόνρερ για τους φιλοξενούμενους, γίνεται η κεφαλιά με τον Χουάντερσον να αποκρούει εντυπωσιακά και με αυτήν την ευκαιρία τελειώνει το πρώτο μέρος.

-Τέλος ημιχρόνου με τον Ηρακλή, την Λαμία και την Ζάκυνθο να κερδίζουν τους αντιπάλους τους με 1-0.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

-Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

46′: Έναρξη δευτέρου μέρους.

49′: Δυνατό σουτ από τον Βαλεριάνο έξω από την περιοχή, η μπάλα θα περάσει λίγο άουτ.

52′: Τεράστια ευκαιρία για τον Ηρακλή με τον Κοσμά Τσιλιανίδη που βγήκε μόνος με τον Αμουτζάκη, με τον πορτιέρο των φιλοξενούμενων να τον σταματάει.

54′: Άλλη μία μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή. Κάθετη Ιντζόγλου, στον Περόνε παράλληλη του Αργεντίνου, και με προβολή κόβει ο αμυντικός πριν ο Ρομάνο τελειώσει την φάση.

-Το 1-0 κάνει ο Ολυμπιακός Βόλου στο παιχνίδι με τον Πιερικό που ξεκίνησε πριν 15 λεπτά.

57′: Πάσα του Βαλεριάνου προς τον Περόνε, με τον Αργεντίνο να κάνει το τακουνάκι από το ύψος της μικρής περιοχής και ο Αμουτζάκης διώχνει σε κόρνερ.

57′: Αλλαγή για τον Φωκικό. Βγαίνει ο Ζαχαρόπουλος και μπαίνει ο Ντούνης.

59′: Κόρνερ του Ρομάνο, ο Μπαρτολίνι σηκώνεται πιο ψηλά απ’ όλους, παίρνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα περνάει άουτ.

-Το 2-0 κάνει ο Ολυμπιακός Βόλου στο παιχνίδι με τον Φωκικό.

64′: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαρκάκη, ο Χουάντερσον με δυσκολία διώχνει σε κόρνερ.

65′: Κίτρινη κάρτα στον Βαλεριάνο.

67′: Πρώτη αλλαγή για τον Ηρακλή. Στην θέση του Περόνε περνάει ο Αγγελούδης.

– Στο 1-0 παραμένουν οι αναμετρήσεις που ξεκίνησαν στις 15:00. Συνεχίζει να προηγείται ο Ολυμπιακός Βόλου με 2-0.

72′: Αλλαγή για τον Φωκικό. Βγαίνει ο Ευαγγελιδάκης και μπαίνει ο Ντάφλας.

-Η Καρδίτσα ισοφαρίζει την Λαμία.

74′: Σέντρα του Ιντζόγλου, η μπάλα δεν φτάνει στον Τσιλιανίδη και στρώνεται στον Κυριακίδη που κάνει το σουτ αλλά η μπάλα περνάει άουτ.

76′: Δεύτερη αλλαγή για τον Ηρακλή. Στην θέση του Τσιλιανίδη περνάει ο Τσιλιγκίρης.

78′: Κίτρινη κάρτα στον Αγγελούδη.

80′: Χωρίς ρυθμό το παιχνίδι. Ο Ηρακλής ελέγχει τον αγώνα αλλά δεν βρίσκει διαδρόμους.

80′: Εκτέλεση φάουλ του Βαλεριάνου αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, η μπάλα θα περάσει άουτ χωρίς κανείς να βρει την μπάλα.

81′: Κίτρινη στον Σκαρίμπα.

84′: Ωραία κίνηση του Αγγελούδη στο ύψος της περιοχής αλλά το σουτ δεν είναι καλό και περνάει άουτ.

-Η Λαμία ξαναπαίρνει κεφάλι στο σκορ.

90′: Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Ηρακλή. Παρθενική εμφάνιση για τον Ρουγκάλα που θα περάσει στην θέση του Ρομάνο.

90′: Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90′: Κίτρινη κάρτα στον Χουάντερσον.