Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε στην Λευκάδα

Παρά την καλή εμφάνιση και το υψηλό σκορ ο Ηρακλής δεν απέφυγε την ήττα από την Δόξα με 94-87

Ηρακλής, Μπάσκετ

Το πάλεψε ο Ηρακλής στην Λευκάδα, αλλά δεν κατάφερε να αποφύγει τελικά την ήττα απο την τοπική Δόξα με 94-87.

Οι “κυανόλευκοι” προηγήθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο με εφτά πόντους (20-27), έμειναν κοντά στο σκορ με την λήξη του ημιχρόνου (42-41), αλλά και του τρίτου δεκαλέπτου (71-68), όμως η τελευταία περίοδος ήταν καθοριστική, με αποτέλεσμα να κλείσει το σκορ στο 94-87.

Από τον Ηρακλή σούπερ εμφάνιση έκανε ο Χρυσόπουλος που πέτυχε 29π. με εξαιρετικά ποσοστά ευστοχίας, αλλά δεν έφτασε, καθώς επίσης και ο Δέσπος με 17π.

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ  94-87

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-27, 42-41, 71-68, 94-87

Διαιτητές: Τσούνας-Κωνσταντινόπουλος-Καρακάσης.

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Ζιάγκος): Κυριακόπουλος 21 (10/10β., 3/5τρ.), Μάρτζος 13 (1), Χίμπερτ, Αποστολίδης 8, Κυρίτσης 14, Καραδολάμης 7 (1), Συμεωνίδης 2, Αναγνωστόπουλος 11 (1), Σκλάβος 18 (3), Γαρμπής,Πέσκας, Αργυρός.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Δαμαλής):  Γαρέζος, Ταραμάς,  Μιχάλογλου 9, Ονάσογλου 5 (1), Σφέικος 4, Χρυσόπουλος 29 (6/9δ., 5/10τρ.), Αράπης 4, Καραγκιολίδης 4, Κοθράς 10 (1), Σταματογιάννης, Αποστολίδης 9 (1), Δέσπος 17.

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Δ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ: 94-87 (40′)

Παρά το υψηλό σκορ, αλλά και τους πολλούς πόντους που πέτυχε ο Ηρακλής συνολικά στο παιχνίδι (87′), εν’ τούτοις δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε με 94-87 από την Δόξα Λευκάδας.

Γ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ: 71-68 (30′)

Εξακολουθεί να βρίσκεται πίσω στο σκορ ο Ηρακλής με την λήξη του τρίτου δεκαλέπτου, ωστόσο παραμένει πολύ κοντά και φυσικά υπάρχουν σημαντικά περιθώρια ανατροπής και νίκης.

Β’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ: 42-41 (20′)

Δεν κατάφερε να κρατήσει την υπέρ του διαφορά ο Ηρακλής στο δεύτερο δεκάλεπτο, αλλά τουλάχιστον παραμένει πολύ κοντά στο σκορ με την λήξη του ημιχρόνου.

Α’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ: 20-27 (10′)

Καλό ξεκίνημα για τον Ηρακλή, έχει πάρει μια καλή διαφορά στο πρώτο δεκάλεπτο με εφτά πόντους. Ευχή όλων η ομάδα να συνεχίσει σε αυτόν τον ρυθμό.