Οι «κυανόλευκες» παρουσίες των εθνικών ομάδων

Τέσσερις αθλητές των τμημάτων υποδομής του Ηρακλή έχουν κληθεί για τις αποστολές των παίδων – εφήβων.

Βόλει, Διάφορα

Συγκεκριμένα οι Αλέξανδρος Γραμμενούδης, Στυλιανός Τζιουμάκας, Αντώνιος Μπουράκης βρίσκονται στην αποστολή της εθνικής παίδων και ο Βασίλειος Μούχλιας στην εθνική εφήβων.

Τα αντιπροσωπευτικά συγκροτήματα έχουν αγωνιστικές υποχρεώσεις καθώς η ομάδα των παίδων συμμετέχει στον προκριματικό όμιλο του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος (κλειστό γήπεδο Νέας Ιωνίας, στο Βόλο (08-10/01) ενώ η ομάδα των εφήβων στον προκριματικό του παγκοσμίου πρωταθλήματος (Νιρεγκχάζα – Ουγγαρία).

Οι αθλητές του Ηρακλή συμμετείχαν κανονικά στην προετοιμασία, η οποία ολοκληρώθηκε χθες ενώ την Παρασκευή οι εθνικές μας ομάδες ρίχνονται στην μάχη των προκριματικών.

Αναλυτικά οι συνθέσεις των ομάδων και το πρόγραμμα:

Η 12άδα της Εθνικής Εφήβων

Πασαδόροι: Σταύρος Κασαμπαλής (Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης), Δημήτριος Κομητούδης (Πήγασος Πολίχνης)

Διαγώνιοι: Νικόλαος Μήλης (ΑΣ Άρης), Γεώργιος Τζιουμάκας (Sir Safety Perugia)

Ακραίοι: Βασίλειος Κωστόπουλος (Α.Σ. Πανερυθραϊκός), Βασίλειος Μούχλιας (Γ.Σ. Ηρακλής), Βασίλειος Καρασαββίδης (Π.Α.Ο.Κ.), Γιάννης Ιωαννίδης (Νίκη Αιγινίου

Κεντρικοί: Αθανάσιος Παπάζογλου (Μ.Α.Σ. Νίκη Αιγινίου), Θεόδωρος Βουλκίδης (Μ.Α.Σ. Νίκη Αιγινίου), Αλέξανδρος Τουρνάκης (ΑΟΝΣ Μίλων)

Λίμπερο: Θεόδωρος Τσαδήμας (Α.Σ. Πανερυθραϊκός)

 

Το πρόγραμμα του ομίλου

Παρασκευή 09.01

16:30, Ελλάδα – Γαλλία

19:00, Ουγγαρία – Λετονία

Σάββατο 10.01

16:30, Γαλλία – Λετονία

19:00, Ουγγαρία – Ελλάδα

Κυριακή 11.01

16:30, Λετονία – Ελλάδα

19:00, Ουγγαρία – Γαλλία

 

Η 12άδα της Εθνικής Παίδων

Προπονητής: Σωκράτης Τζιουμάκας

Πασαδόροι: Γεώργιος Κανελλόπουλος (ΕΑ Πατρών), Αλέξανδρος Γραμμενούδης (ΓΣ Ηρακλής)

Διαγώνιος: Σωκράτης Χαραλαμπίδης (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης)

Ακραίοι: Κυριάκος Σπυριούνης (ΑΟΝΣ Μίλων), Παναγιώτης Αρμόνης (ΑΣ Πανερυθραϊκός), Δημήτριος Χρηστινίδης (ΑΠΣ Αίας Ευόσμου), Στυλιανός Τζιουμάκας (ΓΣ Ηρακλής)

Κεντρικοί: Παρασκευάς Τσέλιος (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης), Γεώργιος Παπαλεξίου (ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου), Μιλτιάδης Τσαρκάτογλου (ΕΑ Πατρών)

Λίμπερο: Αντώνιος Μπουράκης (ΓΣ Ηρακλής), Σπυρίδωνας Βελούδης (ΑΟ Φοίνικας Σύρου)

Το πρόγραμμα του ομίλου

Πέμπτη 08.01

17:00, Ρουμανία – Φινλανδία

19:30, Ουγγαρία – Λετονία

Παρασκευή 09.01

17:00, Φινλανδία – Λετονία

19:30, Ρουμανία – Ελλάδα

Σάββατο 10.01

17:00, Λετονία – Ρουμανία

19:30, Φινλανδία – Ελλάδα

Σχετικά Άρθρα

Back to Top