Πλατανιάς – ΗΡΑΚΛΗΣ 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Δείτε λεπτό προς λεπτό της εξέλιξη του αγώνα μεταξύ του Ηρακλή και του Πλατανιά στα Χανιά για τον θεσμό του κυπέλλου Ελλάδος…

Τρίτη και τελευταία αγωνιστική για την φάση των ομίλων και ο Ηρακλής θέλει τουλάχιστον την ισοπαλία για να συνεχίσει στον θεσμό του κυπέλλου. Ο Ημίθεος ισοβαθμεί με τον Λεβαδειακό έχοντας τέσσερις πόντους ενώ οι Κρητικοί βρίσκονται στην τρίτη θέση με τρεις βαθμούς. Αυτο σημαίνει πως ο Ηρακλής θέλει το λιγότερο ισοπαλία στο σημερινό (7/1) παιχνίδι κόντρα στον Πλατανιά στα Χανιά.

Ο Νίκος Παπαδόπουλος άφησε στην Θεσσαλονίκη τους τραυματίες Μπουκουβάλα-Τόσκας αλλά και τους Περόνε-Μπάμπα. Στην αποστολή για την σημερινή αναμέτρηση μπήκαν οι Στεφανίδης και Καλφούντζος.

Από την πλευρά των φιλοξενούμενων, ο Γιάννης Χριστόπουλος δεν θα έχει στην διάθεσή του τους Γιακουμάκη, Τσουράκη και Μιλούνοβιτς λόγω τραυματισμών, αλλά και τον Κουλιμπαλί που βρίσκεται στην χώρα του για υποχρεώσεις με την Εθνική ομάδα στο Κύπελλο Εθνών Αφρικής.

Η BlueArena θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του κρίσιμου αγώνα για τον Ημίθεο στην Κρήτη…

A’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

-Έναρξη αγώνα

4′: Εκτέλεση φάουλ από επικίνδυνη θέση για τους γηπεδούχους, ο Χουάντερσον μπλοκάρει.

10′: Φάουλ έξω από την περιοχή και δεξιά για τον Πλατανιά, η μπάλα απομακρύνεται από τους παίκτες του Ηρακλή.

13′: Σουτ έξω από την περιοχή η μπάλα κοντράρει στα σώματα και καταλήγει κόρνερ για τους γηπεδούχους.

19′: Οι γηπεδούχοι ελέγχουν τον ρυθμό του παιχνιδιού χωρίς ωστόσο να κάνουν την μεγάλη ευκαιρία.

-Στο 45% η κατοχή μπάλας για τον Ηρακλή.

-Κίτρινη κάρτα στον Ιντζόγλου

27′: Ο Τσιλιανίδης μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά αλλά η σέντρα του δεν είναι καλή.

28′: Σουτ του Αποστολόπουλου, ο Χουάντερσον δεν ανησυχεί.

-Στο έδαφος ο Βαλεριάνος, ο οποίος σηκώνεται.

30′: Επικίνδυνη παράλληλη σέντρα του Σιατραβάνη, οι αμυντικοί του Πλατανιά διώχνουν σε πλάγιο.

32′: Σουτ του Τσιλιανίδη από μακρινή απόσταση κανένα πρόβλημα για τον Κοκκαλά.

33′: Ο Ηρακλής πιέζει και κερδίζει την μπάλα. Ο Τσιλιανίδης μπαίνει μέσα στην περιοχή αλλά η τελική του πάσα δεν είναι καλή.

-Ο Ηρακλής έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού πλέον.

38′: Ωραία προσπάθεια για τον Ηρακλή με τον Πουρτουλίδη να κερδίζει το κόρνερ.

39′: Σουτ του Πουρτουλίδη έξω από την περιοχή, η μπάλα θα περάσει πάνω από τα δοκάρια του Πλατανιά.

-Κίτρινη κάρτα στον Ζαραδούκα.

-Κίτρινη κάρτα για θέατρο στον Πασά.

45′: Φάουλ του Στάμου στον Ναζλίδη σε επικίνδυνο σημείο και κίτρινη κάρτα στον αμυντικό του Ηρακλή.

45’+: Εκτελείται το φάουλ, ο Χουάντερσον μπλοκάρει και τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Τέλος πρώτου μέρους.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

-Έναρξη δεύτερου μέρους.

48′: Ωραία προσπάθεια από τους «κυανόλευκους» με τον Λουκίνα να μην μπορεί να κάνει το κοντρόλ και να τελειώσει την φάση.

-Κίτρινη κάρτα στον Τσιλιανίδη για διαμαρτυρία.

-Δύο αλλαγές για τον Πλατανιά. Στην θέση του Μενδρινού ο Αγκιλέρα και στην του Μαχαμάτ ο Τόρες.

-Αλλαγή για τον Ηρακλή. Στην θέση του Πασά ο Ρομάνο.

60′: Σουτ του Ιντζόγλου η μπάλα περνάει άουτ.

61′: Νέο σουτ για τον Ηρακλή αυτή την φορά με τον Πουρτουλίδη αλλά το σουτ του αρχηγού περνάει και αυτό άουτ.

64′: Αυξάνουν την πίεση οι γηπεδούχοι.

-Δεύτερη αλλαγή για τον Ημίθεο. Ο Μπαρτολίνι στην θέση του Πουρτουλίδη.

-Δυναμώνει την αμυντική του γραμμή ο Νίκος Παπαδόπουλος.

70′: Επικίνδυνη φάση για τους γηπεδούχους. Ο Φιγκέιρα βρέθηκε μόνος στην γωνία της περιοχής, έκανε ένα βήμα αλλά το σουτ περνάει άουτ.

72′: Τεράστια ευκαιρία για τον Πλατανιά πάλι με τον Φιγκέιρα να στέλνει την μπάλα άουτ.

-Αγκωνιά στον Τσιλιανίδη από τον Τέτε, ο Λαμπρόπουλος κλείνει τα μάτια σε μια καθαρή κόκκινη κάρτα.

-Τελευταία αλλαγή για τον Πλατανιά. Έξω ο Τσοντάκης, μέσα ο Μπεριάν.

78′: Πάνω στην γραμμή ο Ιντζόγλου σώζει τον Ηρακλή. Η προσπάθεια έγινε πάλι από τον Φιγκέιρα. Η μεγαλύτερη ευκαιρία του παιχνιδιού.

-Κίτρινη κάρτα στον Χουάντερσον για διαμαρτυρία.

-Κίτρινη και στον Αποστολόπουλο.

80′: Η καλύτερη στιγμή για τον Ηρακλή στο σημερινό παιχνίδι. Σέντρα του Κυριακίδη και κεφαλιά από τον Λουκίνα η μπάλα περνάει άουτ.

84′: Ωραία προσπάθεια από τον Τσιλιανίδη που κάνει το σουτ αλλά ο Κοκκαλάς μπλοκάρει.

-Ένταση με αψιμαχίες λόγω μη τήρησης fair play από τους παίκτες του Πλατανιά. Ο Ναζλίδης δεν τήρησε το fail play και δημιουργήθηκε μια εστία έντασης με τον Μπαρτολίνι.

-Κίτρινη κάρτα στον Ναζλίδη και στον Μπαρτολίνι.

-Ο Λαμπρόπουλος απέβαλλε τον Νίκο Αμανατίδη από τον πάγκο του Ηρακλή.

-Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Ηρακλή. Στην θέση του Σιατραβάνη ο Αγγελούδης.

90′: Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+3′: Τελευταία φάση στο παιχνίδι. Το φάουλ από τον Πλατανιά περνάει ανεκμετάλλευτο.

-Τέλος παιχνιδιού. Ο ΗΡΑΚΛΗΣ στην επόμενη φάση.

Γήπεδο: Περιβολίων

Διαιτητής:  Λαμπρόπουλος (Ηλείας)

Βοηθοί: Σταθόπουλος (Ηλείας), Σωτηρόπουλος (Αχαΐας)