ΗΡΑΚΛΗΣ – Λαμία 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του κρίσιμου αγώνα του Ηρακλή με την Λαμία.

Ο Ημίθεος αντιμετωπίζει την Λαμία στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Football League και θέλει το τρίποντο για να σκαρφαλώσει στην πρώτη θέση του Βορείου ομίλου και με αγώνα λιγότερο από τους φιλοξενούμενους.

Παρά το αρκετό κρύο που έχει σήμερα στην Θεσσαλονίκη, ο κόσμος του Ηρακλή αναμένεται να δώσει βροντερό παρών στις κερκίδες του Καυτανζογλείου.

Η BlueArena βρίσκεται στο Καυτανζόγλειο Στάδιο και θα σας μεταφέρει όσα θα συμβούν στον κρίσιμο αγώνα του Ημίθεου.

PRE GAME

-Αρκετό το κρύο και ο αέρας σήμερα στην Θεσσαλονίκη.

-Οι δύο ομάδες βγήκαν για το καθιερωμένο ζέσταμα.

-15 με 20 φίλοι της Λαμίας κάνουν την εμφάνισή τους στην Θύρα 1.

-Όσο περνάει η ώρα αυξάνεται ο κόσμος στις κερκίδες.

-Δύο αλλαγές στο αρχικό σχήμα από το παιχνίδι με την Ζάκυνθο για τον Νίκο Παπαδόπουλο. Ο Έλληνας τεχνικός ξεκινάει με Σιατραβάνη και Ζιαμπάρη αντί Τσιλιανίδη και Στάμου.

-Με τις ριγέ εμφανίσεις ο Ημίθεος, με μαύρες οι φιλοξενούμενοι.

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

-Έναρξη αγώνα

6’: Πρώτη ευκαιρία στο παιχνίδι για την Λαμία με το σουτ του Βασιλόγιαννη να περνάει άουτ.

8’: Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή με σέντρα του Πουρτουλίδη από φάουλ και η κεφαλιά του Μπαρτολίνι περνάει ελάχιστα άουτ.

11’: Τεράστια ευκαιρία με τον Κάσσο να μην μπορεί να νικήσει τον Μπλάζιτς έπειτα από μαγική πάσα του Ρομάνο.

17’: Ο Βασιλόγιαννης προσπαθεί να ξεγελάσει τον Φουκάκη πέφτοντας μέσα στην περιοχή αλλά ο Ηρακλειώτης ρέφερι του δείχνει την κίτρινη κάρτα.

25′: Ο Περόνε έχασε το κοντρόλ λίγο πριν βρεθεί σε θέση βολής.

29′: Σέντρα του Μπουκουβάλα από τα δεξιά, η μπάλα φτάνει στον Σιατραβάνη το σου του κοντράρει και περνάει κόρνερ.

32′: Ο Ηρακλής ελέγχει απόλυτα τον ρυθμό του αγώνα.

-Κίτρινη κάρτα στον Γκούρμα.

36′: Σέντρα του Μπουκουβάλα στο δεύτερο δοκάρι κόβει ο Φατιόν πριν σουτάρει ο Σιατραβάνης.

37′: Σουτ του Γκούρμα μπλοκάρει ο Χουάντερσον.

38′: Ο Σιατραβάνης πέφτει μέσα στην περιοχή αλλά ο Φουκάκης του δείχνει την κίτρινη κάρτα.

-Αλλαγή για την Λαμία. Ο Μουμίν στην θέση του Καμαρά.

44′: Πολύ καλή προσπάθεια του Περόνε που διασχίζει το μισό γήπεδο κάνει το σουτ αλλά η μπάλα περνάει άουτ.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

-Οι ομάδες κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος.

-Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με αλλαγή για την Λαμία. Μέσα ο Ρεπετσάς στην θέση του Κωστόπουλου.

48′: Παιχνίδι κέντρου στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους.

-Στο έδαφος ο Περόνε μετά από μαρκάρισμα του Λεάντρο. Σηκώνεται ο Αργεντίνος.

52′: Ένα φάουλ στον Ρομάνο και ένα στον Περόνε που ο Φουκάκης δεν δίνει τίποτα και τιμωρεί τον Ρομάνο με κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία.

-Κίτρινη κάρτα στον Μουμίν για μαρκάρισμα πάνω στον Ιντζόγλου.

55′: Ο Σιατραβάνης σε θέση βολής αλλά ο αμυντικός της Λαμίας πρόλαβε και τον έκοψε πριν τελειώσει την φάση.

57′: Περισσότερες διακοπές βλέπουμε στο δεύτερο ημίχρονο παρά ποδόσφαιρο.

59′: Μεγάλη ευκαιρία από τον Μπαρτολίνι που με κεφαλιά στέλνει την μπάλα λίγο άουτ μετά από κόρνερ του Πουρτουλίδη.

60′: Σέντρα του Ζουλιώτη, ο Μπουκουβάλας διώχνει σε κόρνερ πριν γίνει κάτοχος της μπάλας ο Γκούρμα.

-Πρώτη αλλαγή για τον Ηρακλή. Στην θέση του Κάσσου, ο Τσιλιανίδης.

66′: Ωραία κυκλοφορία της μπάλας από τους παίκτες του Ηρακλή, ο Τσιλιανίδης βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και έκανε το σουτ που πέρασε αρκετά άουτ.

-Ο Φουκάκης δεν δίνει πεντακάθαρη δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μουμίν.

-Δεύτερη αλλαγή για τον Ηρακλή. Βγαίνει ο Ρομάνο και στην θέση του μπαίνει ο Λουκίνας. Ο Νίκος Παπαδόπουλος γυρνάει το σύστημα σε 4-4-2.

72′: Μεγάλη ευκαιρία για την Λαμία. Η κεφαλιά του Γιενγκά περνάει ελάχιστα άουτ και στην συνέχεια της φάσης ο παίκτης των φιλοξενούμενων ζητάει αλλαγή.

-Αλλαγή για την Λαμία. Στην θέση του Γιενγκά ο Αντωνόπουλος.

-Κίτρινη κάρτα στον Σαραμαντά.

78′: Νέα ευκαιρία για την Λαμία. Σουτ του Βασιλόγιαννη έξω από την περιοχή η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ.

80′: Ο Ηρακλής ανεβαίνει αλλά δεν βρίσκει λύσεις στην τελική πάσα.

82′: Σέντρα του Σαραμαντά που βρίσκει τον Σιατραβάνη στην γωνία της περιοχής, αλλά το σουτ του κοντράρει.

-Κίτρινη κάρτα στον Πουρτουλίδη.

-Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Ηρακλή. Περνάει εκτός ο Σιατραβάνης και μπαίνει ο Πασάς.

-Κίτρινη κάρτα στον Τσαμούρη.

-Τέσσετα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+3′: Μεγάλο νεκρό διάστημα και για τις δύο ομάδες. Πολύ ώρα έχει να δημιουργηθεί ευκαιρία στο παιχνίδι.