Ήττα για τις νεάνιδες (photogallery)

Για την 8η αγωνιστική οι νεάνιδες ηττήθηκαν από τον Άρη, με 3-1 σετ.

Ακαδημία, Βόλει

Οι «κυανόλευκες» πλήρωσαν τα λάθη τους και δεν εκμεταλλεύτηκαν ευκαιρίες για να γυρίσουν το παιχνίδι.

volley neanides ira-aris 2014-15 11

Αν και προηγήθηκε ο Ηρακλής στο πρώτο σετ και είχε τη διαφορά εντούτοις ο Άρης  ισοφάρισε και προσπέρασε στο σκορ, κάνοντας το 0-1 σετ. Στο δεύτερο σετ οι «κυανόλευκες» κυνηγούσαν το σκορ και παρά το ότι προσπάθησαν για την ανατροπή , τα καλά τελειώματα των κιτρινόμαυρων τους έδωσαν το δεύτερο σετ (0-2). Στο τρίτο σετ η ομάδα του Γιάννη Ορφανού ήταν σαφώς καλύτερη και κατάφερε να πάρει το προβάδισμα, κάνοντας όμως τα εύκολα δύσκολα. Οι νεάνιδες του Ηρακλή μείωσαν σε 1-2 αλλά στο τέταρτο σετ η ομάδα πλήρωσε τα λάθη και τις κακές υποδοχές και ηττήθηκε με 1-3 σετ.

volley neanides ira-aris 2014-15 10

Η κατάσταση στον Β’ όμιλο δεν έχει ξεκαθαρίσει ακόμη για το ποιες ομάδες προκρίνονται στην επόμενη φάση (οι τρεις πρώτες παίρνουν την πρόκριση). Ο Ηρακλής ισοβαθμεί με Άρη, Ναύαρχο Βότση και Απόλλων Καλαμαριάς (υπάρχει διαφορά στα σετ) και μαθηματικά μπορεί να ελπίζει για την επόμενη φάση.

volley neanides ira-aris 2014-15 9

Ηρακλής – Άρης 1-3

Τα σετ: 21-25,21-25,25-19,17-25

Η βαθμολογία:

1.Μακεδόνες Αξιού        7              7              0              21-5       14

2.ΧΑΝΘ                7              4              3              15-10     11

3.Αρης      6              4              2              16-7       10

4.Ναύαρχος Βότσης       6              4              2              13-9       10

5.Απόλλων Καλαμαριάς               6              4              2              15-9       10

6.Ηρακλής          7              3              4              13-12     10

7.Αίας Ευόσμου                6              3              3              9-11       9

8.Ατρόμητος Τριαδίου  7              0              7              1-21       7

9.ΑΣ Μαντουλίδης          6              0              6              0-18       6