Έχασαν τη νίκη μέσα από τα χέρια τους

Με 51-54 ο Ηρακλής ηττήθηκε από τον Άρη στο Ιβανώφειο, για την Α2 γυναικών.

Ηρακλής, Μπάσκετ

Τα τελευταία λεπτά έκριναν τον νικητή καθώς οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ. Μέχρι το 19ο λεπτό ο Ηρακλής είχε διαφορά 11 πόντων αλλά οι «κιτρινόμαυρες»  γύρισαν το παιχνίδι και ο αγώνας κύλησε με τον Άρη και τον Ηρακλή να συμβαδίζουν στο σκορ. Οι «κυανόλευκες» βρέθηκαν πίσω με 45-52 και με δύο τρίποντα της Τσάντα, μείωσαν στον πόντο (51-52). Η αστοχία στα τρίποντα και οι εύστοχες βολές της Σταμπουλίδου έγραψαν το τελικό 51-54 και νίκη για τον Άρη.

Δεκάλεπτα: 16-11, 28-19, 36-38, 51-54

Διαιτητές:  Μπίκης-Κουκουλεκίδης Β.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Κυρκούσης): Τσουμπερλή 6, Σταμπή, Ντάλλα, Οικονόμου 5, Σολωμού 3, Παπαρδέλα, Τσάντα 11(3), Ξανθοπούλου 6, Αθανασιάδου 5, Γεροστεργίου 2, Λογδανίδου 13.

ΑΡΗΣ (Τζιότζιος): Κιλαζίδου 6, Τσινέκε Ε. 16(1), Αντωνιάδου Α. 2, Τσαμπάκου 5, Πολύχρου, Αντωνιάδου Σ. 3(1), Τσινέκε Κ., Χατζηαράπη, Ιγγλέζου, Τζιότζιου 5, Σταμπουλίδου 17.