Α2 γυναικών: Αποτελέσματα – Βαθμολογία

Σταθερά πρώτες ομάδες στη βαθμολογία παραμένουν η Νίκη Λευκάδας και οι Τιτάνες Δράμας που έχουν μόνο νίκες στο πρωτάθλημα.

Διάφορα, Μπάσκετ

Αναλυτικά:

Βαθμολογία (6 αγώνες)

1. Νίκη Λευκάδας 12
2. Τιτάνες Δράμας 12
3. Ολύμπια Λάρισας 11
4. ΠΑΣ Γιάννινα 10
5. Σέρρες 10
6. Απόλλωνας Καλαμαριάς 10
7. Πυλαία 9
8. Άρης 8
9. Ηρακλής 7
10. Σταυρούπολη 7
11. Ν. Βότσης 6
12. Ασπίδα Ξάνθης 6

Αποτελέσματα
2ος ΟΜΙΛΟΣ

Νίκη Λευκάδας – Σέρρες 56-48

Δεκάλεπτα: 11-8, 21-23, 40-37, 56-48

Διαιτητές: Τσάτσης-Αργυρούδης

Νίκη Λευκάδας(Δουβίτσας): Χαιριστανίδου 12, Αργυρού 3(1), Κανταρά 4, Μπαλλά 4, Ψυχογιού 11(3), Κρητικού 6(2), Μοσχοπούλου 16(2), Ανυφαντή, Καββαδία.

Σέρρες(Κηρύκος): Μαραγκού 7(1), Τόγα, Μπακιρτζίδου 13, Τζιαμπάζη 3(1), Χωλοπούλου Ν. 7(1), Χωλοπούλου Μ. 16(4), Πρόικου, Γκλεζάκη.

Απόλλωνας Καλ. – Ασπίδα Ξάνθης 69-42

Δεκάλεπτα: 10-7, 22-18, 40-27, 69-42

Διαιτητές: Μαριτσούδης-Λελούδας

Απόλλων Καλαμαριάς(Νομικός): Αραμπατζή, Μαργαρίτη 11, Ζαμπουρίδου 4, Θεοδωρίδου, Καλαντίδου 13, Παλλάνη 7(1), Νασουφίδου 5, Καζαντζή 6, Καϊμακτσή 10(2), Νότη 9(1), Τομπουλίδου 4.

Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ., Παπαευαγγέλου 17(2), Ομέρ-Ογλού, Ψωμαδοπούλου, Παπαδοπούλου 8, Παπαϊωάννου, Αντώνογλου 4, Μαμαλίκατζη 5, Παπαχρυσοβέργη 3, Ζιώγα 5(1), Καραλίδου Β., Ταταρίδου.

Άρης – Ν. Βότσης 66-57

Δεκάλεπτα: 9-13, 31-22, 46-34, 66-57

Διαιτητές: Εμμανουήλ-Καρκαλέτσης

Άρης (Τζιότζιος): Κιλαζίδου 10(1), Τσινέκε Ε. 8(1), Πολύχρου 12(3), Αντωνιάδου Α. 7, Τσαμπάκου 2, Αντωνιάδου Σ. 2, Ιγγλέζου 3, Σικαλίδου, Γιαννούσιου, Τζιότζιου 7(1), Χρηστίδου 6, Σταμπουλίδου 9(1).

Ν. Βότσης(Λέφα): Γιοβανοπούλου, Βατσιτσίδου 16, Κωνσταντινίδου, Μηταριώτη 7(1), Ευσταθίου 2, Τυφλού 9(1), Ζηβώνη, Διβόλη, Τζήμου 6, Παπαδάκη 17(1).

Σταυρούπολη – Πυλαία 53-60

Δεκάλεπτα: 12-20, 26-29, 41-43, 53-60

Διαιτητές: Τσούλης-Λουλουδιάδης

Σταυρούπολη(Κουργιαννίδης): Τριανταφύλλου 6, Κεσόγλου 19, Δριστέλλα 7(1), Χαλκίδου, Σαμαρά 4, Πετρίδου 2, Σταυρίδου 1, Δημητριάδου, Καννέλογλου, Παυλίδου 14, Μαγδαλιανίδου, Αναγνώστου.

Πυλαία(Δεμερτζής): Στάνη 4, Λίτσιου 9(1), Σταματέλου Ι., Ντόζη, Ντάμπη 11(2), Λάλου 18, Αγαθαγγελίδου 16(4), Καζαντζή 2, Κουλακιώτη.

Τιτάνες Δράμας – ΠΑΣ Γιάννινα 64-51

Δεκάλεπτα: 15-9, 36-20, 47-30, 64-51

Διαιτητές: Μπίκης-Κουκουλεκίδης

Τιτάνες Δράμας (Μυλωνά): Γαϊτάνη 13(2), Γαϊτανίδου, Μπίχτα, Κεσεσίδου 16(2), Γιαντσιώρη 6, Πελτέκη 13(1), Κουτούση 16, Δημητρακούδη, Κυριακίδου, Χατζησάββα.

ΠΑΣ Γιάννινα (Σιαμέτης): Ντόκου 14(3), Θωμά 13(4), Σαρηγιαννίδου 9, Μεντεσίδου 9(1), Παπαδοπούλου Ε. 6, Παπαδιά, Γιοπίτσα, Τσακτσίρα, Βαλάκου.

Ολύμπια Λάρισας – Ηρακλής 68-50

Δεκάλεπτα: 16-9, 37-24, 54-34, 68-50

Διαιτητές: Κελεσίδης-Λαδάς

Ολύμπια Λάρισας (Λιάκος): Κυριτσάκα 7(1), Καψωκόλη, Ράπτη, Σουλιώτη 4, Σπυροπούλου 4(1), Αραπακοπούλου, Χαβαλέ 20(1), Σκαρλή 1, Γρηγοριάδου, Κουτσουνούρη 30(1), Καλλίδη, Ντριστέλα.

Ηρακλής(Κυρκούσης): Τσουμπερλή 6, Σταμπή 2, Ντάλλα 3, Οικονόμου 4, Σολωμού, Τσάντα, Ξανθοπούλου, Παπαρδέλα, Αθανασιάδου 7(1), Γεροστεργίου 7, Σαμαρά 4, Λογδανίδου 14(1)

Σχετικά Άρθρα

Basket League: To τηλεοπτικό πρόγραμμα των δύο προσεχών αγωνιστικών

Μπάσκετ

Back to Top