Α2 γυναικών: Αποτελέσματα – Βαθμολογία

Τέσσερα στα πέντε είχαν οι φιλοξενούμενοι αυτή της αγωνιστική.

Διάφορα, Μπάσκετ

Αναλυτικά:

Η βαθμολογία

Νίκη Λευκάδας 10
Τιτάνες Δράμας 10
ΠΑΣ Γιάννινα 9
Ολύμπια Λάρισας 9
Σέρρες 9
Απόλλωνας Καλαμαριάς 8
Πυλαία 7
Ηρακλής 6
Άρης 6
Σταυρούπολη 6
Ναύαρχος Βότσης 5
Ασπίδα Ξάνθης 5

Τα αποτελέσματα:

 

Ναύαρχος Βότσης – ΠΑΣ Γιάννινα 49-77
Σέρρες – Σταυρούπολη 55-39
Ηρακλής – Απόλλωνας Καλαμαριάς 52-64
Πυλαία – Τιτάνες Δράμας 43-49
Ασπίδα Ξάνθης – Νίκη Λευκάδας 48-68
Άρης – Ολύμπια Λάρισας 64-76

Ναύαρχος Βότσης – ΠΑΣ Γιάννινα 49-77
Διαιτητές: Παζόλης – Γεωργούλης.
Τα δεκάλεπτα: 13-7, 25-35, 34-55, 49-77.
Ναύαρχος Βότσης (Λέφα): Βατσιτσίδου 8, Κωνσταντινίδου, Μηταριώτη 8 (2), Ευσταθίου, Τυφλού 7 (1), Ζηβώνη, Διβόλη 2, Γιοβανοπούλου, Τζήμου 4, Παπαδάκη 20 (1).
ΠΑΣ Γιάννινα (Σιαμέτης): Ντόκου 16 (2), Θωμά 10 (2), Σαρηγιαννίδου 19, Μεντεσίδου 3 (1), Παπαδιά 4, Παπαδοπούλου 19, Γιοπίτσα 2, Τσακτσίρα, Βαλάκου 4.

Σέρρες – Σταυρούπολη 55-39
Διαιτητές: Μπακάλης – Παντελάκη.
Τα δεκάλεπτα: 11-12, 24-18, 44-25, 55-39.
Σέρρες (Κηρύκος): Δεινοπούλου 2, Μαραγκού 11, Τόγα 3(1), Μπακιρτζίδου Μ. 9, Μπακιρτζίδου Α., Τζιαμπάζη 2, Χωλοπούλου Ν. 10(1), Χωλοπούλου Μ. 4, Πρόικου 6(2), Ιχτιάρη, Γκλεζάκη 6, Ρίζου 2.
Σταυρούπολη(Κουργιαννίδης): Μυγδαλιά 4, Δημητριάδου 7(1), Τριανταφύλλου, Κεσόγλου 6, Δριστέλλα, Σαμαρά 3(1), Πετρίδου 8, Σταυρίδου, Παυλίδου 8, Κανέλλογλου 2, Αναγνώστου, Μαγδαλιαννίδου.

Ηρακλής – Απόλλωνας Καλαμαριάς 52-64
Διαιτητές: Γραικός – Σελεβός.
Τα δεκάλεπτα: 11-18, 23-33, 38-50, 52-64.
Ηρακλής (Κυρκούσης): Τσουμπερλή 4, Σταμπή 9 (1), Ντάλλα 7 (1), Οικονόμου, Σολωμού 3 (1), Τσάντα 2, Ξανθοπούλου, Αθανασιάδου 9 (1), Γεροστεργίου 8 (1), Σαμαρά 6, Παπαρδέλα 1, Λογδανίδου 3 (1).
Απόλλων Καλαμαριά (Νομικός): Μαργαρίτη, Ζαμπουρίδου, Θεοδωρίδου 8, Αραμπατζή, Νασουφίδου 1, Καλαντίδου 11, Παλλάνη, Καζαντζή 11(1), Νικολαϊδου 21(1), Καϊμακτσή 8, Φλώρου 4, Νότη.

Πυλαία – Τιτάνες Δράμας 43-49
Διαιτητές: Κετούλας – Δολγύρας.
Τα δεκάλεπτα: 10-12, 20-25, 29-38, 43-49.
Πυλαία (Δεμερτζής): Στάνη 4, Βούλγαρη, Λίτσιου 3, Ντάμπη 9, Λάλου 10, Αγαθαγγελίδου 10 (2), Κοκκίνου 5, Καζαντζή 2, Σταματέλου.
Τιτάνες Δράμας (Μυλωνά): Γαϊτάνη 5, Στάικου, Μπίχτα, Κεσεσίδου 14 (1), Φούντα, Γιαντσιώρη 7, Πελτέκη 9, Κουτούση 11, Δημητρακούδη 3 (1), Αλεξοπούλου.
Ασπίδα Ξάνθης – Νίκη Λευκάδας 48-68
Διαιτητές: Μπίκης – Τζιοπάνος Γ..
Τα δεκάλεπτα: 16-20, 26-34, 39-53, 48-68.
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 5 (1), Παπαευαγγέλου 12 (2), Ομέρ-Ογλού 2, Ψωμαδοπούλου, Παπαδοπούλου 4, Παπαϊωάννου 3, Αντώνογλου 18, Μαμαλίκατζη, Παπαχρυσοβέργη 2, Ζιώγα, Ταταρίδου 2, Γκιρκίζα.
Νίκη Λευκάδας (Δουβίτσας): Χαιριστανίδου 7 (1), Αργυρού 2, Τζίμπο 4, Κανταρά 16 (2), Μπαλλά 3, Κρητικού, Ψυχογιού 12 (2), Μοσχοπούλου 22 (1), Λογοθέτη 2, Σταματέλου, Δελαπόρτα.

Άρης – Ολύμπια Λάρισας 64-76
Διαιτητές: Καλέσης – Σαρακενίδης.
Τα δεκάλεπτα: 11-12, 24-40, 37-59, 64-76.
Άρης(Τζιότζιος): Κιλαζίδου 8, Τσινέκε Ε. 7(1), Πολύχρου 2, Τσινέκε Κ. 3 (1), Χατζηαράπη 1, Ιγγλέζου, Τζιότζιου 6, Χρηστίδου 15, Σταμπουλίδου 15, Αντωνιάδου Σ. 7.
Ολύμπια Λάρισας (Λιάκος): Κυριτσάκα 17(4), Καψωκόλη 6, Σουλιώτη 6, Σπυροπούλου 15 (1), Αραπακοπούλου 1, Χαβαλέ 11(1), Κουτσουνούρη 20, Ντριστέλα.

Επόμενη αγωνιστική (6η, 16/11)
Άρης – Ναύαρχος Βότσης
Ολύμπια Λάρισας – Ηρακλής
Απόλλωνας Καλαμαριάς – Ασπίδα Ξάνθης
Νίκη Λευκάδας – Σέρρες
Σταυρούπολη – Πυλαία
Τιτάνες Δράμας – ΠΑΣ Γιάννινα

Σχετικά Άρθρα

Basket League: To τηλεοπτικό πρόγραμμα των δύο προσεχών αγωνιστικών

Μπάσκετ

Back to Top