Αιγινιακός – ΗΡΑΚΛΗΣ 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Αιγινιακό και τον Ηρακλή.

Η BlueArena βρίσκεται στο γήπεδο του Αιγινιακού και θα σας μεταφέρει και σε γραπτό λόγο την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στην τοπική ομάδα και τον Ηρακλή, για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

PRE GAME

Εκτός μάχης έχει τεθεί ο Εμάνουελ Περόνε και ο Σεμπαστιάν Μπαρτολίνι, με τον Νίκο Παπαδόπουλο να επιλέγει τους εξής ποδοσφαιριστές στην αποστολή: Χουάντερσον, Παπαθανασίου, Σμίλτος, Ζιαμπάρης, Μπουκουβάλας, Σαραμαντάς, Βαλεριάνος, Στάμου, Τόσκας, Πουρτουλίδης, Ιντζόγλου, Ρομάνο, Κυριακίδης, Στεφανίδης, Λουκίνας, Πασάς, Σιατραβάνης, Τσιλιανίδης, Αγγελούδης, Κάσσος.

Live η εξέλιξη του αγώνα

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

-Έναρξη αγώνα.

3′: Σουτ του Πασά αλλά ο παίκτης του Ηρακλή κατέβασε τη μπάλα με το χέρι.

7′: Χωρίς τη μεγάλη φάση ακόμα στο παιχνίδι.

10′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!! 0-1 ο Ηρακλής από παράλληλη σέντρα του Πασά προβολή του Ζιαμπάρη αποκρούει ο Τόλιος και με κοντινή κεφαλιά ο Λουκίνας βάζει μπροστά στο σκορ τον Ημίθεο!!!

14′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!! 0-2 Ο Λούκι Λουκ μετά από κλέψιμο-κόντρα του Μπουκουβάλα!!!

15′: Ο Λουκίνας πιέζει και κερδίζει τη μπάλα, ανοίγει αριστερά στον ελεύθερο Τσιλιανίδη ο οποίος χάνει τεράστια ευκαιρία για τρίτο γκολ.

16′: Κεφαλιά του Ρομάνο από το ύψος του πέναλτι ο Τόλιος μπλοκάρει.

21′: Παιχνίδι κέντρου στα τελευταία λεπτά.

-Κίτρινη κάρτα στον Ζούρκο

24′: Φάουλ του Ρομάνο από την αριστερή πλευρά, βρίσκει τον Πασά μέσα στην περιοχή ο οποίος κάνει σέντρα-σουτ και η μπάλα περνάει άουτ.

29′: Πρώτη τελική για τους γηπεδούχους με τον Κουτσοσπύρο να κάνει ένα σουτ, η μπάλα όμως περνάει αρκετά μέτρα άουτ.

34′: Περίπου δίλεπτη διακοπή στο παιχνίδι. Αναγκαστική αλλαγή για τον Αιγινιακό. Ο Λιόλιος στη θέση του Πέντα.

35′: Ατομική προσπάθεια του Πόποβιτς, ο Χουάντερσον διώχνει σε κόρνερ.

38′: Πλασέ του Ζούρκου έξω από την περιοχή, ο Χουάντερσον δεν ανησυχεί.

38′: Μεγάλη ευκαιρία με τον Λουκίνα που δεν κατάφερε να τελειώσει τη φάση από το ύψος του πέναλτι.

41′: Επικίνδυνη σέντρα του Φαμπίνιο, κανείς δεν βρίσκει την μπάλα.

43′: Ορισμός του πέναλτι από τον Τέλλο πάνω στον Ρομάνο, ο Ζούγρας αφήνει το παιχνίδι να συνεχιστεί.

44′: Ο Μπλάζεκ χάνει τη μεγαλύτερη ευκαιρία του Αιγινιακού από το ύψος το πέναλτι.

-Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων για το πρώτο ημίχρονο.

-Κίτρινη κάρτα στον Σαραμαντά.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

Ακόμα ένα εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο για τον Ημίθεο. Όποια ευκαιρία βρήκε την έκανε γκολ. Ο Γιάννης Λουκίνας ο μεγάλος πρωταγωνιστής με τα δύο τέρματα που σημείωσε έπειτα από ομαδικές προσπάθειες. Ωστόσο το σκορ θα μπορούσε να ήταν και μεγαλύτερο αν ο Ζούγρας έδειχνε την άσπρη βούλα στο 43ο λεπτό.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

-Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο χωρίς κάποια αλλαγή στις εντεκάδες.

46′: Επικίνδυνη σέντρα του Σαραμαντά από την αριστερή πλευρά, απομακρύνουν σε κόρνερ οι γηπεδούχοι.

52′: Χωρίς τη μεγάλη φάση στο δεύτερο μέρος.

-Πρώτες βοήθειες στον Πασά που φαίνεται να γύρισε το πόδι του κατά την πτώση σε εναέρια μονομαχία.

-Συνεχίζει κανονικά ο Πασάς.

57′: Αντεπίθεση για τον Αιγινιακό με τον Χουάντερσον να σταματάει το πλασέ του Πόποβιτς.

-Κίτρινη κάρτα στον Πασά.

62′: Πάνω-κάτω η μπάλα. Πολύ καλός ο ρυθμός του παιχνιδιού.

66′: Μεγάλη ευκαιρία με τον Τσιλιανίδη να δίνει στο ελεύθερο Λουκίνα, όμως ο τελευταίος δεν θα τελειώσει καλά τη φάση.

-Αλλαγή για τον Αιγινιακό με τον Καζάκη να μπαίνει στη θέση του Τέλλο.

-Μπαίνει ο Τόσκας στη θέση του Ιντζόγλου. Πρώτη αλλαγή για τον Ηρακλή.

71′: Αντεπίθεση για τον Ηρακλή με τον Ρομάνο να ψάχνει τον Τσιλιανίδη, η πάσα του όμως δεν είναι καλή.

72′: Κεφαλιά του Καζάκη από το ύψος της μικρής περιοχής ο Χουάντερσον μπλοκάρει.

76′: Λάθος υπόδειξη οφσάιντ στον Λουκίνα που έβγαινε μόνος του.

-Δεύτερη αλλαγή για τον Ηρακλή. Θα μπει ο Σιατραβάνης στη θέση του Πασά.

-Τελευταία αλλαγή για τον Αιγινιακό. Ο Δεμηρτζόγλου μπαίνει στη θέση του Πόποβιτς.

80′: Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Τόσκα, ο Τόλιος μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

-Κίτρινη κάρτα στον Φαμπίνιο που έδωσε μπάτσα στον Σιατραβάνη.

-Κίτρινη κάρτα στον Λιόλιο για μαρκάρισμα από πίσω.

87′: Συρτή σέντρα του Τσιλιανίδη, ο Ρομάνο δεν μπορεί να τελειώσει τη φάση.

89′: ΓΚΟΛ για τον Αιγινιακό με τον Καζάκη έπειτα από εκτέλεση κόρνερ. Αδράνεια στην άμυνα του Ηρακλή.

-Τελευταία αλλαγή και για τον Ηρακλή. Μέσα ο Κάσσος εκτός ο Τσιλιανίδης.