Εθνικός Σερρών – ΗΡΑΚΛΗΣ 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Εθνικό Σερρών και τον Ηρακλή.

Η BlueArena βρίσκεται στο Δημοτικό Γήπεδο Σερρών και θα σας μεταφέρει και σε γραπτό λόγο την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Εθνικό Σερρών και τον ΗΡΑΚΛΗ, για την 2η αγωνιστική του κυπέλλου Ελλάδας.

LIVE Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

-Έναρξη αγώνα

6′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ. Σουτ του Πουρτουλίδη, ο Κυριακίδης ακουμπάει την μπάλα η οποία πηγαίνει στα δίχτυα του Κραβαρίτη. Η φάση ξεκίνησε από εντυπωσιακή προσπάθεια του Κάσσου από τη δεξιά πλευρά.

-Πρόβλημα με τον Πασά ο οποίος δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

15′: Σέντρα του Μπουκουβάλα από τα δεξιά, ο Αγγελούδης δεν πιάνει καλά την κεφαλιά.

-Κίτρινη κάρτα στον Τόσκα

17′: Αρκετοί τραυματισμοί σε αυτά τα πρώτα λεπτά.

23′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ. Πολύ ωραίο γύρισμα από τον Αγγελούδη στον Πασά ο οποίος σκοράρει σε κενή εστία.

28′: Ο Ηρακλής ελέγχει το ρυθμό του παιχνιδιού.

-Στο 57% η κατοχή μπάλας για τον Ημίθεο.

33′: Φάση διαρκείας στην άμυνα του Εθνικού, ο Κυριακίδης κάνει το σουτ από αρκετά πλάγια θέση αλλά η μπάλα περνάει άουτ.

38′: Παραμένει το 0-2 με τον Ηρακλή να ελέγχει το ρυθμό του αγώνα.

-Κάρτα για τον Μπαρτολίνι

43′: Ανύπαρκτο οφσάϊντ δίνεται στον Αγγελούδη.

-Δύο είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

-Κάρτα για τον Βαλεριάνο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Πολύ καλύτερος ο Ηρακλής στα πρώτα 45 λεπτά. Δεν απειλήθηκε σε καμία περίπτωση η εστία του Λαδά. Πολλά σφυρίγματα από τον Γρατσάνη με συνέπεια να υπάρχουν πολλά κενά διαστήματα. Εντύπωση κάνουν τα φάουλ που είναι 14 για τον Ηρακλή σε αντίθεση με τον Εθνικό που έχει κάνει μόλις δύο.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

-Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

-Στη θέση του Μπουκουβάλα ο Στεφανίδης

-Δύο αλλαγές για τον Εθνικό. Έξω ο Σαββίδης και Κωφοκότσιος, μέσα Πολύζος και Τσιλούλης.

46′: Πολύ καλό γύρισμα από τον Αγγελούδη πάνω στη γραμμή απομακρύνουν οι αμυντικοί του Εθνικού σε κόρνερ.

-Κίτρινη κάρτα στον Κουκόλη.

53′: Ο Λαδάς προλαβαίνει να μπλοκάρει πριν δημιουργηθεί φάση για τον Εθνικό.

55′: ΓΚΟΛ για τον Εθνικό από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσουβαλτσίδη. Μειώνουν οι γηπεδούχοι.

58′: Ο Τσιλούλης μπαίνει από τα δεξιά ο Λαδάς διώχνει με γροθιές.

-Αλλαγή για τον Ηρακλή. Βγαίνει ο αρχηγός, Νίκος Πουρτουλίδης, και μπαίνει ο Ντιέγκο Ρομάνο.

63′: Ευκαιρία για τον Εθνικό με τον Πολύζο να σουτάρει αλλά η μπάλα πέρασε πολύ ψηλά.

-Ο Ηρακλής έχει χάσει τη μάχη του κέντρου στο δεύτερο μέρος.

67′: Καλό σουτ από τον Πάλλα λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει δίπλα από την εστία του Λαδά.

-Προβληματισμένος ο Νίκος Παπαδόπουλος που λέει στους παίκτες του να ανέβουν.

-Δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον Μπαρτολίνι ο οποίος αποβάλλεται. Με δέκα παίκτες για τα υπόλοιπα λεπτά. Πολύ τραβηγμένη απόφαση από τον Γρατσάνη.

-Έξω ο Αγγελούδης μέσα ο Στάμου.

77′: Τίποτα το ιδιαίτερο στο τελευταίο δεκάλεπτο από άποψη ευκαιριών.

80′: Απαράδεκτη υπόδειξη οφσάιντ υποδεικνύει ο βοηθός εις βάρος του Κάσσου που του στερεί το γκολ. Καλύπτεται κανονικά από δύο παίκτες.

-Με δέκα και ο Εθνικός. Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Κουκόλης στην προσπάθεια του Πασά.

82′: Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Ρομάνο, η μπάλα περνάει λίγο πάνω από την εστία.

-Κίτρινη κάρτα στον Πασά για θέατρο.

84′: Καθαρό γκολ το οποίο ακυρώνεται ως επιθετικό φάουλ από τον Κάσσο.

88′: Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Πάλλα η μπάλα περνάει άουτ.

-Τρία λεπτά θα είναι ο χρόνος των καθυστερήσεων.

-Κίτρινη κάρτα στον Λαδά για καθυστέρηση.