Νίκη για τους έφηβους, ήττα για τις νεάνιδες

Το εφηβικό τμήμα πέτυχε την πρώτη του νίκη ενώ οι νεάνιδες στο τάι μπρέικ γνώρισαν την ήττα από τον Απόλλωνα Καλαμαριάς.

Ακαδημία, Βόλει

Οι έφηβοι του Χρήστου Πάτρα παίζοντας καλό βόλεϊ, επικράτησαν άνετα της Ελπίδας στο γήπεδο Ι.Λεμονίδης και ξεκίνησαν με τον καλύτερο τρόπο στο πρωτάθλημα.

Στο πρωτάθλημα νεανίδων, οι «κυανόλευκες» δεν κατάφεραν να ολοκληρώσουν την ανατροπή.

Αν και προηγήθηκε με 2-0 ο Απόλλων Καλαμαριάς, ο Ηρακλής γύρισε το παιχνίδι σε 2-2 στα σετ και όλα κρίθηκαν στο τάι μπρεικ. Η ομάδα δέχθηκε τρεις κόκκινες κάρτες (καθώς ο διαιτητής υπέδειξε λανθασμένη θέση των αθλητριών του Ηρακλή και για διαμαρτυρίες) και όλα αυτά ενώ ο Ηρακλής ήταν μπροστά στο σκορ (7-10). Κάπου εκεί ο Απόλλων έφερε το παιχνίδι στα ίσια και με 15-13 πήρε το σετ και τη νίκη.