Νίκες για Ζάκυνθο και Αιγινιακό, πήρε βαθμό η Λαμία στις καθυστερήσεις

Με νίκη συνέχισε η Ζάκυνθος. «Έκλεψε» τον βαθμό στις καθυστερήσεις η Λαμία.

Δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια για την Ζάκυνθο, η οποία κέρδισε στο Αλκαζάρ τον Τύρναβο. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Κριτσμάρεβιτς στο 71ο λεπτό.

Δυνατό παιχνίδι έγινε μεταξύ Αιγινιακού και Αναγέννησης Καρδίτσας. Στο 55′ ο Φαμπίνιο αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και οι γηπεδούχοι συνέχισαν με δέκα παίκτες μέχρι το 88ο λεπτό όπου αποβλήθηκε για την Καρδίτσα ο Κουλίδης. Στο 90′ ο Αιγινιακός βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Ζούρκο που έκανε και το τελικό 1-0.

Η Λαμία στις καθυστερήσεις πήρε τον βαθμό από τον Φωκικό. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 18ο λεπτό με τον Γκάτσεσα και ο Γκούρμα ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Από το παιχνίδι αποβλήθηκε ο προπονητής της Λαμίας, Μπάμπης Τεννές.

«Λευκή» ισοπαλία στο γήπεδο της Καλαμαριάς, μεταξύ Απόλλωνα 1926 και Πιερικού. Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού αλλά δεν κατάφεραν να βάλουν τη μπάλα στα δίχτυα του Πατσιογεώργου. Ο Πιερικός έμεινε με δέκα παίκτες στο 77ο λεπτό καθώς ο Ελιομάρ είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα επειδή εμπόδισε τον Κατσιαρό να εκτελέσει φάουλ.