Λαμία – ΗΡΑΚΛΗΣ 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Η BlueArena θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό όλα θα συμβούν στον επαναληπτικό αγώνα κυπέλλου με την Λαμία

Την προσπάθειά του για πρόκριση στην επόμενη φάση διεκδικεί σήμερα (12/9) ο Ηρακλής κόντρα στη Λαμία, για τον θεσμό του κυπέλλου Ελλάδας. Οι «κυανόλευκοι», με αρκετές απουσίες, αλλά και με τον κόσμο στο πλευρό τους θα προσπαθήσουν για τη νίκη που θα ανεβάσει και την ψυχολογία εν’ όψει της έναρξης του πρωταθλήματος.

Η BlueArena, βρίσκεται από νωρίς στο ΔΑΚ της Λαμίας και θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό όλα όσα θα συμβούν στην σημερινή αναμέτρηση.

18:54: ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

90’+2: Κίτρινη κάρτα στον Τσούριτσιτς.

-Πέντε θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

88′: Πλασέ του Μπουκουβάλα, ο Μπλάζιτς πέφτει και μπλοκάρει. Την ίδια ώρα ένταση υπάρχει στον πάγκο του Ηρακλή, καθώς ο 4ος διαιτητής προσπαθεί να βγάλει εκτός πάγκου τον Νίκο Παπαδόπουλο.

85′: Αλλαγή για τον Ηρακλή. Στη θέση του Κάσσου, ο Αγγελούδης.

84′: Ωραία φάση για τον Ηρακλή, με τον Περόνε να προσπαθεί να βρει τον Σιατραβάνη, αυτός μέσα από την περιοχή δεν μπορεί να πιάσει το σουτ όπως το θέλει.

78′ Γκολ 2-1: Ο Γιενγκά εκτελεί το πέναλτι, η μπάλα στα δίχτυα.

75′: Ο Ζιαμπάρης ρίχνει τον Νεόφυτο στο έδαφος μέσα στην περιοχή και ο Τζήλος δείχνει το σημείο του πέναλτι. Τραβηγμένη απόφαση.

74′: Κίτρινη κάρτα στον Ρεπετσά.

72′: Αλλαγή για την Λαμία, τελευταία. Στη θέση του Μάριτς, ο Τσούριτσιτς.

64’: Διπλή αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Ζιαμπάρης αντί του Τόσκα και ο Βαλεριάνος αντί του Σαραμαντά

62’: Απ’ ευθείας εκτέλεση κόρνερ από τον Γιενγκά, ο Χουάντερσον μπλοκάρει πάνω στην γραμμή.

60’: Ευκαιρία για την Λαμία με τον Μάριο Γκούρμα να βρίσκεται σε θέση βολής, αλλά το σουτ που επιχειρεί σταματάει πάνω στον Χουάντερσον που απομακρύνει σε κόρνερ.

57’: Αλλαγή για την Λαμία. Στη θέση του Μουμίν, ο Γκούρμα.

51’: Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά για σκληρό φάουλ πάνω στον Ρομάνο.

50’: Δυνατό σουτ του Ιντζόγλου αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή η μπάλα περνά πάνω από τα δοκάρια του Μπλάζιτς.

47’: Καλό σουτ του Ρομάνο στην κίνηση λίγο έξω από την περιοχή, ο Μπλάζιτς πέφτει στη γωνία του και απομακρύνει σε κόρνερ.

18.04: ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕ

17.48: ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

-Δύο θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων

42′ Γκολ 1-1: Ο Γιενγκά βρίσκει τον Νεόφυτο μέσα στην περιοχή, αυτός μπαίνει πλασάρει τον Χουάντερσον και ισοφαρίζει σε 1-1

39′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή, με τον Περόνε να φεύγει μόνος, καθυστερεί όμως, κλείνεται και τελικά το πλασέ του περνάει άουτ.

-Πιέζεται κάπως η εστία του Χουάντερσον χωρίς ωστόσο η Λαμία να έχει κάνει ακόμη κλασσική ευκαιρία.

36′: Απ’ κτύπημα φάουλ του Βασιλόγιαννη, ο Χουάντερσον δεν μπλοκάρει και διώχνει την μπάλα σε κόρνερ.

32′: Αλλαγή για την Λαμία. Στη θέση του Κωστόπουλου, ο Καμαρά.

31′: Ο Σαραμαντάς χάνει από τον Βασιλόγιαννη κοντά στην τελική γραμμή, ο τελευταίος γυρίζει, ο Χουάντερσον μπλοκάρει προ του Νεόφυτου.

24′: Πρώτη ευκαιρία για την Λαμία με τον Γιενγκά να γυρίζει στην περιοχή του Ηρακλή, ο Πουρτουλίδης βγάζει σε κόρνερ αλλά παρακινδυνευμένα καθώς η μπάλα πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Χουάντερσον.

21′: Ωραία κούρσα του Σιατραβάνη, βρίσκει τον Ρομάνο που πλασάρει ο Μάριτς σταματά την πορεία της μπάλας προς τα δίχτυα αυτή φτάνει στον Περόνε που σουτάρει, πάλι ο Μάριτς σώζει.

-Ανώτερος ο Ηρακλής στο πρώτο 20λεπτο απόλυτα δίκαιο το σκορ μέχρι στιγμής.

15′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛ ο-1: Ο Περόνε εκτελεί το φάουλ έξω από την περιοχή, ο Μπλάζιτς αποκρούει ασθενώς, η μπάλα φτάνει στον Κάσσο που πλασάρει και ο Τόσκας απλά την σμπρώχνει στα δίχτυα.

14′: Κίτρινη κάρτα στον Μάριτς για ένα φάουλ πάνω στον Περόνε.

12′: Κίτρινη κάρτα στον Τόσκα

11′: Άλλη μία καλή ευκαιρία για τους «κυανόλευκους» με τους Περόνε, Κάσσο να μην μπορούν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα και τον Σιατραβάνη να σουτάρει πάνω στον Λεάντρο.

8′: Τεράστια ευκαιρία για τον Ηρακλή, με τον Ρομάνο να προσπαθεί να βρει τον Περόνε ο οποίος από το ύψος της μικρής περιοχής δεν μπορεί να νικήσει τον Μπλάζιτς.

3′: Εξαιρετική μπαλιά του Ρομάνο στον Κάσσο που μπαίνει στην περιοχή και πλασάρει, ο Μπλάζιτς πέφτει σωστά και μπλοκάρει.