Νίκη Βόλου-ΗΡΑΚΛΗΣ 4-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στην Νίκη Βόλου και τον Ηρακλή, από το Πανθεσσαλικό στάδιο…

H BlueArena θα σας μεταφέρει σε γραπτό λόγο την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στην Νίκη Βόλου και τον Ηρακλή, στο πλαίσιο της 14ης και τελευταίας αγωνιστικής των πλέι οφ της Football League.

PRE GAME

– Τελευταία στροφή της φετινής χρονιάς, με τη σεζόν να ολοκληρώνεται για τον Ηρακλή

– Αρκετές οι απουσίες για τον Νίκο Παπαδόπουλο.

– Παρελθόν αποτελεί ο Εντσο Σκόρτσα που χθες με αναρτησή του στο facebook χαιρέτησε τον κόσμο του Ηρακλή.

– Εξαιρετικές οι καιρικές συνθήκες, πρώτη μέρα του καλοκαιριού άλλωστε.

A’ HMIΧΡΟΝΟ

– Εναρξη του αγώνα.

1′ ΓΚΟΛ 1-0: Πριν καν συμπληρωθεί ένα λεπτό στο παιχνίδι ο Τζιώρας κάνει με πλασέ το 1-0.

11′ ΓΚΟΛ 2-0: Κάθετη μπαλιά στη πλάτη της άμυνας του Ηρακλή από τον Μανουσάκη, ο Ανιέτε σκάβει τη μπάλα και κάνει το 2-0 για την Νίκη.

– Τραγική εμφάνιση για τους παίκτες του Ηρακλή…

18′: Σουτ μακρινό του Μανουσάκη, η μπάλα λίγο άουτ.

– Κίτρινη κάρτα στον Μπιτσάκο.

24‘: Νέα ευκαιρία για τη Νίκη με τον Ανιέτε να πλασάρει τον Χουάντερσον να αποκρούει

Αιγινιακός – Κέρκυρα, Χανιά – Ολυμπιακός Βόλου και Φωστήρας – Ηρακλής Ψαχνών παραμένουν στο 0-0

– O Mήτσιος αρνείται πέναλτι στον Ηρακλή με τον Σοϊλέδη να γκρεμίζει τον Αποστολίδη.

30′: Η άμυνα του Ηρακλή παραπαίει η Νίκη Βόλου κάνει φάσεις συνεχώς, ο Ισάακ στέλνει άουτ τη μπάλα.

– Γκολ για τον Αιγινιακό κόντρα στην Κέρκυρα.

34′: Ο Κοσμάς Τσιλιανίδης άνευ λόγου και αιτίας σε κόρνερ υπέρ του Ηρακλή, χτυπάει εκτός φάσης τον Μπιτσάκο με τον Μήτσιο να τον αποβάλλει με απευθείας κόκκινη κάρτα.

37′: Εκτός αγώνα ο Κουρούπης στη θέση του ο Ματσούκας.

41′: Πρώτο σουτ για τον Ηρακλή με τον Ιντζόγλου.

44′: Νέο σουτ του Ιντζόγλου σε κόρνερ ο Αποστολίδης.

Τέλος ημιχρόνου

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

– Εναρξη του β’ μέρους.

– Καμία αλλαγή για τις δυο ομάδες.

51′: Δυνατό σουτ του Μανουσάκη η μπάλα άουτ.

– Σε πολύ αργό τέμπο το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.

57′ ΓΚΟΛ 3-0: Ο Ανιέτε περνάει τον Κοντέων σαν να μην υπάρχει μέσα στο γήπεδο πλασάρει τον Χουάντερσον και κάνει το 3-0.

59′: Εκτός ο Σαράφογλου, μέσα ο Χιονίδης.

61′: Σουτ του Ματσούκα μπλοκάρει ο Αποστολίδης.

62′: Ο Μπακάλης στη θέση του Μπιτσάκου.

63′ ΓΚΟΛ 4-0: Η μπάλα παίζει άσχημο παιχνίδι στον Χουάντερσον, αφού μετά το σουτ του Ανιέτε που κατέληξε στο δοκάρι, η μπάλα βρήκε στο τακουνάκι του Βραζιλιάνου και κατέληξε στα δίχτυα.

65′: Σουτ του Πινέιρο η μπάλα άουτ.

66′: Ο Ρεπετσάς εκτός. Στη θέση του ο Γιώτας.

71′: Ο Παληγεώργος στη θέση του Παπαστεριανού.

72′: Ο Ανιέτε εκτός στη θέση του ο Παπαδόπουλος.

78′: Η καλύτερη στιγμή για τον Ηρακλή, τη χάνει ο Ματσούκας.

85′: Ο Τζιώρας χτυπάει τον Παληγεώργο, με τον Ηρακλή να συνεχίζει με εννιά παίκτες, αφού δεν μπορεί να πατήσει το πόδι του.

– Σφίγγει τα δόντια του ο Παληγεώργος και επιστρέφει κουτσαίνοντας στο γήπεδο.

– Τέλος του αγώνα.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Αλέκος Βοσνιάδης): Αποστολίδης, Ζουλιώτης, Σοϊλέδης, Ρεπετσάς (66′ Γιώτας), Γκότοβος, Πινιέιρο, Μπιτσάκος (62′ Μπακάλης), Μανουσάκης, Ισαάκ, Ανιέτε (72′ Παπαδόπουλος), Τζιώρας.

ΗΡΑΚΛΗΣ  (Ν. Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Αποστολίδης, Κουρούπης (37′ Ματσούκας), Κοντέων, Κοντοδήμος, Πουρτουλίδης, Ιντζόγλου, Παπαστεργιανός (71′ Παληγεώργος), Σαββίδης, Σαράφογλου (59′ Χιονίδης), Τσιλιανίδης

Στον πάγκο είναι οι: Κολίτσης, Κουρδάκης, Κραγιόπουλος, Ματσούκας, Παληγεώργος, Χιονίδης, Μπάμπα.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μήτσιος (Ηπείρου)

ΒΟΗΘΟΙ: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας)

4ος: Μαλούτας (Ημαθίας)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μπιτσάκος

ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Τσιλιανίδης