Θετικά μηνύματα και επιτυχίες για το στίβο του Ηρακλή

Χτες ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο Μαθητικό πρωτάθλημα και ο Ηρακλής σημείωσε και εκεί επιτυχίες.

Άλλα αθλήματα

Αθλητές από το τμήμα του Ηρακλή διακρίθηκαν στο Πανελλήνιο Μαθητικό πρωτάθλημα ενώ στο πρόσφατο διασυλλογικό πρωτάθλημα παίδων-κορασίδων ο Ηρακλής κατέκτησε την πρώτη θέση στη γενική κατάταξη

Αποτελέσματα Μαθητικού:

100μ. εμπόδια

2η Τερζάκη Γεωργία

Μήκος

5η Ισπικούδη Ευαγγελία

100μ.

2ος Σεφερίδης Δημήτρης

800μ.

3ος Τζημαγιώργος Στέλιος

Το προσεχές Σάββατο (10/05) διεξάγεται το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Α/Γ και Διασ/κό συνθέτων ΠΠ/ΠΚ Α’ με συμμετοχές και στις δύο κατηγορίες ενώ στο Πένταθλο παγκορασίδων θα συμμετάσχει η Ευδοκία Μπόσμαλη.

Πέρσι στην κατηγορία των παίδων (στο Διασυλλογικό)  η ομάδα είχε συγκεντρώσει 24β και πήρε τη 10η θέση ενώ φέτος με 98β. αναδείχθηκε πρώτη ενώ στις κορασίδες φέτος οι «κυανόλευκες» πήραν τη 2η θέση (86β.) ενώ πέρσι την 3η με 67β.

Στο σύνολο ο Ηρακλής πήρε 184β. και την πρώτη θέση ενώ  2ος ήταν ο Αίολος (115β.) και 3η η Βεργίνα (88β.)

 

Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων-Κορασίδων (Θεσσαλονίκη)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Αγωνίσματα Παίδων

100μ.

1ος ΣΕΡΜΠΙΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

4ος ΣΑΡΗΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

7ος ΜΠΙΣΚΑΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

12ος ΖΕΡΒΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

20ος ΠΕΤΑΛΑΣ   ΗΛΙΑΣ

27ος ΚΙΛΙΓΚΑΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

34ος ΔΕΛΛΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

200μ.

4ος ΣΑΡΗΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ  ΣΤΑΥΡΟΣ

15ος ΠΕΤΑΛΑΣ ΗΛΙΑΣ

23ος ΚΙΛΙΓΚΑΡΙΔΗΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ

24ος ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ  ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ

25ος ΚΟΥΤΣΟΘΥΜΙΟΣ  ΣΟΛΩΝΑΣ

400μ.

2ος ΓΙΑΜΟΥΡΙΔΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ

3ος ΣΠΑΝΔΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

800μ.

1ος ΤΖΗΜΑΓΙΩΡΓΗΣ ΣΤΥΛIAΝΟΣ

1.500μ.

2ος ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΟΡΕΣΤΗΣ

3.000μ.

1ος ΤΕΚΕΛΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

3ος ΚΟΥΛΙΔΗΣ ΘΩΜΑΣ-ΕΛΕΥΘΕΡ

Μήκος

27ος ΦΟΡΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ

Επί κοντώ

5ος ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

Σφαίρα

13ος ΚΕΣΚΙΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Σφύρα

2ος ΚΕΣΚΙΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

4Χ100

1ος ΗΡΑΚΛΗΣ

4Χ400

1ος ΗΡΑΚΛΗΣ

Αγωνίσματα Κορασίδων

100μ.

3η  ΜΑΔΕΣΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ

12η ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ  ΚΛΕΙΩ

13η ΣΙΟΥΤΚΑ  ΧΡΥΣΑΝΘΗ

34η ΑΛΤΑΝΤΖΗ  ΝΕΦΕΛΗ

200μ.

4η ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ

7η  ΣΑΡΑΝΤΙΑΔΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ

13η  ΓΑΛΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

23η ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ

400μ.

5η  ΠΑΠΑΜΟΣΧΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ

1500μ.

2η  ΤΕΚΕΛΙΔΟΥ-ΤΣΙΓΚΡΟΒΣΚΙ ΜΑΡΙΑ

100μ. εμπόδια

1η  ΤΕΡΖΑΚΗ  ΓΕΩΡΓΙΑ

7η  ΜΠΟΣΜΑΛΗ ΕΥΔΟΚΙΑ

Μήκος

1η  ΙΣΠΙΚΟΥΔΗ  ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

12η   ΑΛΜΠΑΝΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

19η  ΠΕΛΤΕΚΗ ΜΑΡΙΑ

30η  ΤΟΚΜΑΚΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

Ύψος

3η  ΜΠΟΣΜΑΛΗ ΕΥΔΟΚΙΑ

9η ΜΗΛΙΑΔΟΥ ΚΛΗΜΕΝΤΙΝΗ

-ΑΛΤΑΝΤΖΗ      ΝΕΦΕΛΗ

Επί κοντώ

-ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΚΛΕΙΩ

Σφαίρα

7η ΔΟΥΜΑΝΗ ΣΟΦΙΑ

21η  ΛΑΘΗΡΑ ΓΕΩΡΓΙΑ

22η ΧΑΤΖΗΙΩΑΚΕΙΜΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

Σφύρα

5η ΧΑΤΖΗΙΩΑΚΕΙΜΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

6η ΔΟΥΜΑΝΗ ΣΟΦΙΑ

-ΛΑΘΗΡΑ ΓΕΩΡΓΙΑ

4Χ100

1ος  ΗΡΑΚΛΗΣ (ΣΑΡΑΝΤΙΑΔΟΥ,ΙΣΠΙΚΟΥΔΗ,ΜΑΔΕΣΗ, ΤΕΡΖΑΚΗ)

4Χ400

3ος ΗΡΑΚΛΗΣ (ΓΑΛΗ,ΤΕΚΕΛΙΔΟΥ,ΠΑΠΑΜΟΣΧΟΥ,ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΥ)

Back to Top