ΗΡΑΚΛΗΣ-Νίκη Βόλου 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Ηρακλή και τη Νίκη Βόλου, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικών των πλέι οφ ανόδου…

H BlueArena βρίσκεται στο Καυτανζόγλειο στάδιο και θα σας μεταφέρει και σε γραπτό λόγο την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον ΗΡΑΚΛΗ και τη Νίκη Βόλου, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής των πλέι οφ ανόδου της Football League.

Θυμηθείτε εδώ το pre game του αγώνα

A’ HMIXΡΟΝΟ

Εναρξη του αγώνα

– Ο Νίκος Παπαδόπουλος, ξεκινάει με τον Χουάντερσον κάτω από τα δοκάρια. Στο δεξί άκρο της άμυνας είναι ο Μπουκουβάλας, στο αριστερό ο Κοντοδήμος. Το κεντρικό δίδυμο στην άμυνα αποτελείται από τους Παπαστεριανό και Σαββίδη. Στα χαφ είναι οι Λίμα, Ιντζόγλου, δεξιά ο Ματσούκας, αριστερά ο Σιατραβάνης, με τον Τσιλιανίδη να έχει ρόλο αντί-Πουρτουλίδη και τον Ντάριο Ζάχορα να επιστρέφει στην κορυφή της επίθεσης.

4′: Ξαφνικό δυνατό σουτ του Ματσούκα ο Αποστολίδης μπλοκάρει τη μπάλα. Καλή στιγμή για τον Ηρακλή.

5′: Ο Ζάχορα παραλίγο να πετύχει το γκολ της χρονιάς, το πλασέ του όμως από πολύ πλάγια θέση χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι του Αποστολίδη.

6′: Νέα ευκαιρια για τον Ηρακλή, ο Αποστολίδης μπλοκάρει και πάλι το σουτ του Ματσούκα.

10′: Διπλό λάθος από Σαββίδη και Χουάντερσον με τον Σουλίδη παραλίγο να σκοράρει από πολύ μακριά το σουτ του όμως πέρασε μόλις άουτ.

12′: Νέα καλή στιγμή για τον Ηρακλή. Τη χάνει ο Σαββίδη μετά το λάθος του Αποστολίδη.

15′: Ο Αποστολίδης διώχνει σε κόρνερ το σουτ του Σιατραβάνη, ύστερα από τη καλή κομπίνα των παικτών του Ηρακλή σε κόρνερ.

19′: Εντυπωσιακή επέμβαση του Χουάντερσον σε φάουλ του Πινέιρο, η μπάλα κόρνερ.

– Κίτρινη κάρτα στον Ακασού σε ένα πολύ σκληρό μαρκάρισμα στον Κοντοδήμο.

25′: Φάουλ του Ανιέτε ο Σαββίδης παραλίγο να στείλει και πάλι άθελά του τη μπάλα στα δίχτυα του Χουάντερσον. Η μπάλα κόρνερ.

34′: Από το πουθενά η Νίκη Βόλου αγγίζει το γκολ με τον Ανιέτε μετά από νέο λάθος του Σαββίδη.

41′: Ο Τζιώρας χάνει τη μεγαλύτερη ευκαιρία της Νίκης να πετύχει γκολ. Η κεφαλιά του λίγο άουτ.

– Ενα λεπτό ο έξτρα χρόνος των καθυστερήσεων.

– Κίτρινη κάρτα στον Ζάχορα.

– Τέλος του ημιχρόνου.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

– Εναρξη του β’ ημιχρόνου.

– Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

47′: Ο Σιατραβάνης χάνει μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, στέλνει ψηλά άουτ τη μπάλα μέσα από τη περιοχή.

50′: Καλή εκτέλεση φάουλ του Ζάχορα, μπλοκάρει όμως ο Αποστολίδης.

– Κίτρινη κάρτα σε Ανιέτε και Παπαστεριανό για αψιμαχία.

59′: Δοκάρι για τη Νίκη Βόλου με σουτ του Ανιέτε.

60′ 1-0 ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: Ο Ηρακλής βγαίνει στη κόντρα επίθεση ο Ματσούκας πασάρει στον Σιατραβάνη, αυτό αποφεύγει τον Γιώτα σουτάρει και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Αποστολίδη.

61′: Ο Μανουσάκης στη θέση του Ισαάκ.

66′: Ο Ζουλιώτης στη θέση του Ακασού.

74′: Εκτός αγώνα ο Σιατραβάνης. Στη θέση του ο Παληγεώργος.

75′: Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Ηρακλή να κλειδώσει το παιχνίδι το σουτ του Τσιλιανίδη, περνάει ελάχιστα άουτ.

– Κίτρινη κάρτα στον Γιώτα.

– Μεγάλη ένταση ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων. Μετά από χτύπημα εκτός φάση πάνω στον Παπαστεριανό.

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ: Ο Κουτσιάυτης δίνει κίτρινη κάρτα στον Τζιώρα που χτύπησε τον Παπαστεριανό και αποβάλλει τον Ματσούκα.

– Με δέκα παίκτες θα συνεχίσει ο Ηρακλής.

– Διακοπή στο παιχνίδι εδώ και περίπου πέντε λεπτά.

Ξεκινάει και πάλι το παιχνίδι.

86′: Ο Γκότοβος στη θέση του Ρονκάτο.

– Αρκετά θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90′: Ο Κουρούπης στη θέση του Τσιλιανίδη.

Εννιά τα λεπτά των καθυστερήσεων.

95′: Ο Κουρδάκης στη θέση του Ζάχορα. Κλείνει τις αλλαγές του ο Ηρακλής.