Στο Παγκόσμιο οι “κυανόλευκοι” του σχολικού πρωταθλήματος

Το Ελληνικό Κολλέγιο κατέκτησε και τον τίτλο του πανελλήνιου σχολικού πρωταθλήματος και στα αγόρια (μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος κοριτσιών).

Διάφορα

Στον τελικό επικράτησε του Λανίτειου Λυκείου της Κύπρου με 3-1 σετ. Έτσι η ομάδα διπλασίασε τα χρυσά της ενώ μέλη της ομάδας της Θεσσαλονίκης είναι και αθλητές από το τμήμα του Ηρακλή. Οι Στέλιος Τζιουμάκας, Χρυσόστομος Τσατσούλας, Αντώνης Μπουράκης, Νικηφόρος Φωτιάδης και Σταύρος Σταυρίδης (ήδη οι νεαροί αθλητές έχουν μια επιτυχημένη χρονιά καθώς οι τέσσερις πρώτοι έχουν στεφθεί πρωταθλητές ΕΠΕΣΘ -παίδες-έφηβοι- ενώ ο Σταυρίδης αγωνίζεται δανεικός στον Επίκουρο) αγωνίστηκαν στο πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα , στο Μετς και με την πρώτη θέση που κατέκτησαν  θα βρεθούν και στο παγκόσμιο πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί στην Πορτογαλία (10-16 Απριλίου).