Α2: Τα αποτελέσματα και η επόμενη αγωνιστική

H BlueArena, σας παρουσιάζει τα αποτελέσματα, την βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 κατηγορίας μπάσκετ, έπειτα από την ολοκλήρωση της 9ης αγωνιστικής. Τα …

Διάφορα

H BlueArena, σας παρουσιάζει τα αποτελέσματα, την βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 κατηγορίας μπάσκετ, έπειτα από την ολοκλήρωση της 9ης αγωνιστικής.

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:

Ικαροι Σερρών – Παγκράτι 86-91
Αρκαδικος – Καβάλα 67-74
Ερμής Λαγκαδά – Αγία Παρκασκευή 72-46
Ψυχικό – Ηρακλής 71-55
Λαύριο – ΟΦΗ 68-66
Κόροιβος Αμαλιάδας – ΑΕΚ 82-67
Φιλαθλητικός – Φίλιππος Βέροιας 68-65

Τα φύλλα αγώνων:

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 76-43
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-10, 44-22, 65-25, 76-43
Διαιτητές: Ξενικάκης-Ταρενίδης Στ.-Ευφραιμίδης
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Καμαράκης): Καικλής 2, Μίτροβιτς, Ιωακειμίδης10 (2), Τσιόγκας 3 (1), Καμαριώτης 4, Καλογιαννίδης 3 (1), Ηλιάδης 14 (1), Πιλκούδης 1, Τρτιτς 20 (2 τρ., 7 ρι.), Σικαλίδης 2, Παρίτσης 9 (1), Παπαϊωακείμ 8.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Χατζηπανηγύρης): Άρχος 1, Καρβούνης 2, Καρτέρης 8 (2), Βασιλόπουλος, Λαμπρόπουλος, Ζερβός, Γκολούμποβιτς 10 (9 ρ.), Σβαρνάς 1, Αναγνωστόπουλος, Ψαρόπουλος 8 (2 τρ., 7 ρ.), Ματζιώρης 13.

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 68-65
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-18, 34-26, 50-46, 68-65
Διαιτητές: Βαρδάλος-Παντελίδης-Σαλαβός
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Τσαρουχάς 11 (3), Παπαδιονυσίου, Λάκκας 11 (1), Παπαδημητρίου 1, Τζόλος 9 (3), Καμπερίδης 13 (1 τρ., 16 ρ.), Μουρίκης 7, Χείλαρης 4, Ντιαλλό 12.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γκίμας): Τόμιτς 12 (7 ρ.), Ακεψιμαϊδης 17 (2), Κούρτης 2, Κιτσούλης 14 (0/7τρ., 4 κλ.), Κασαμπαλής, Μαυρόγιαννης 2, Τριχόπουλος, Μπρόζος 15 (1 τρ., 7 ρ.), Βαρυτιμιάδης 3 (1).

ΛΑΥΡΙΟ – ΟΦΗ 68-66
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-20, 38-36, 56-52, 68-66
Διαιτητές: Παναγιώτου-Αναστόπουλος Α-Δαρλαμήτσος
ΛΑΥΡΙΟ (Σερέλης): Κακιούζης 10, Μουμπάρακ 4, Τσίρος, Μανούσος 2, Σακελλαρίου 12 (1), Γιαννακόπουλος 20 (1), Περράκης 7 (1), Βανδώρος, Ψωμαδέρης 13 (2), Χατζόπουλος.
ΟΦΗ (Τακιανός): Βαγενάς 13 (2), Μάρτζος 6 (2), Ραζής 12 (1), Τραϊανός 3 (1), Δεληγιώργης 6, Τζόρτζεβιτς 9, Πλιούκας 17 (5/8 τρ.), Καραγκιολίδης, Σταθάκης.

ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ – ΚΑΒΑΛΑ 67-74
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-19, 35-38, 50-58, 67-74
Διαιτητές: Τσώνος Β-Μαλανδρής-Μπούκας
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Καστρίτης): Καραμαλέγκος 2, Πίνης, Γατσόπουλος, Τζατζάς, Κοψαύτης 7 (1), Προδρόμου 2, Λαμπράκος, Πόπαντιτς 18 (4), Σάκοτα 11, Γκόβας 19 (1), Γιαννουλάκος 6, Πάνου 2.
ΚΑΒΑΛΑ (Τζήμας): Κρστέβσκι 17, Μαρμαρινός 4, Καλαμπάκας 19 (3), Κατσαρές 7, Καραποστόλου 9, Αγγελακόπουλος 11 (1), Παπαρέγκας, Γκέλιος, Καραθανάσης, Βελισσαρίου, Καλαϊτζίδης 2 (1).

ΨΥΧΙΚΟ – ΗΡΑΚΛΗΣ 71-55
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-20, 41-27, 55-27, 71-55
Διαιτητές: Τσούνας – Μπούσιας – Κωνσταντινόπουλος
ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμεντέλας): Αχής Ν. 12 (2), Μοσχοβίτης 14 (1), Καπινιάρης 1, Παπανικολάου 13, Αχής Π., Πέττας 15 (1), Σαμοθράκης 9 (1), Κολώκας 6, Παππάς, Πέτρουλας 1, Φιλιππάκος.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Πέρκος): Μήτσιαλος 2, Μπεχλιβάνης 10 (1), Αποστολίδης, Παπαδόπουλος, Χρυσόπουλος 5, Θεοδωράκος 6 (2), Τσουμπρίλο 12 (1), Κοθράς 4, Σιόλογκας, Μαλτέσιο 12, Τσότσος 4.

Επόμενη αγωνιστική (10η, 4/11):

Καβάλα – Ικαροι Σερρών
Αγία Παρασκευή – Αρκαδικός
Ερμής Λαγκαδά – Ψυχικό
Παγκράτι – Λαύριο
ΟΦΗ – Κόροιβος Αμαλιάδας
ΑΕΚ – Φιλαθλητικός
Φίλιππος Βέροιας – Ηρακλής

Σχετικά Άρθρα

Basket League: To τηλεοπτικό πρόγραμμα των δύο προσεχών αγωνιστικών

Μπάσκετ

ΕΣΑΚΕ: Το πρόγραμμα μέχρι την 5η αγωνιστική, με τεράστιο “αστερίσκο”

Μπάσκετ

Back to Top