Ήττα στο τάι-μπρέικ

Την πρώτη του εντός έδρας ήττα τη φετινή περίοδο γνώρισε σήμερα (14/12) ο Ηρακλής, αγωνιζόμενος στο Κατσάνειο επί του ΓΕΑ Αλεξανδρούπολης με 2-3 σετ (25-16, …

Την πρώτη του εντός έδρας ήττα τη φετινή περίοδο γνώρισε σήμερα (14/12) ο Ηρακλής, αγωνιζόμενος στο Κατσάνειο επί του ΓΕΑ Αλεξανδρούπολης με 2-3 σετ (25-16, 23-25, 16-25, 25-13, 12-15).

Οι «κυανόλευκοι» μπορεί να ξεκίνησαν δυνατά και να πήραν σχετικά άνετα το πρώτο σετ με 25-16 στη συνέχεια όμως χαλάρωσαν με αποτέλεσμα να χάσουν το δεύτερο στις λεπτομέρειες (23-25) και το τρίτο σχετικά άνετα (16-25).

Στο τρίτο σετ η ομάδα του Χρήστου Πάτρα έδειξε σημαντικά σημάδια ανάκαμψης και επικράτησε με 25-13, όμως στο τάι-μπρέικ, οι αποφάσεις των διαιτητών σε συνδυασμό με το επιτυχημένο τελείωμα των φάσεων από τους φιλοξενούμενους τους ήταν τα στοιχεία που τους έδωσε και τη νίκη, καθώς επικράτησαν με 12-15.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Πάτρας): Δούρβος, Ιωαννίδης, Τζιουμάκας, Κατσιαφλάκας, Γεροβασιλείου, Τσιράκης, Ευγενίδης, Σταυρακάκης, Ηλίας, Τσιάρας,