Το “πανόραμα” της Β’ εθνικής

Tα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής, η επόμενη αγωνιστική και η βαθμολογία της Β΄ Εθνικής:    Τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής:  Κόροιβος-ΣΑ Στρατωνίου 97-90  Ηράκλειο ΟΑΑ-ΑΣΕ Δούκα 73-74  Νίκη Βόλου-Νήαρ Ηστ …

Διάφορα

Tα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής, η επόμενη αγωνιστική και η βαθμολογία της Β΄ Εθνικής: 

 

Τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής: 

Κόροιβος-ΣΑ Στρατωνίου 97-90 

Ηράκλειο ΟΑΑ-ΑΣΕ Δούκα 73-74 

Νίκη Βόλου-Νήαρ Ηστ 91-64 

Φιλαθλητικός-Διαγόρας Ρόδου 82-61 

ΚΑΠ-Αίας Ευόσμου 94-72 

Αίολος Τρικ.-Ηρακλής 89-68 

ΜΕΝΤ-Αιγάλεω 67-61  

 

ΚOΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛ. – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 97-90 

Διαιτητές: Πόντας, Παπαγιαννόπουλος Λ. 

ΔEKΑΛΕΠΤΑ: 21-18, 43-44, 68-64, 97-90. 

ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛ. (Γιάνναρης): Αντωνόπουλος, Γκοντόπουλος 27 (5), Κλαδής, Σακελλαράκης 11, Αγαπιάδης 13 (2), Νικολακόπουλος 3 (1), Δημάκος, Γκέρος 9, Αντωνιάδης 14, Χατζόπουλος 20 (1). 

ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Μύθου): Πιπιλιάρης 4, Πεγιάς, Τιλλ 4, Κουντουρατζόγλου 7, Κοκολιός 8 (1), Καλφόπουλος, Βασιλειάδης Γ. 20, Μπούλιας, Κιηγμέτογλου 20 (2), Κοτζαγιάννης 7, Δασκαλόπουλος 20. 

 

ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΔΟΥΚΑΣ 73-74 

Διαιτητές: Λαζαρίδης, Τζίμα 

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-14, 33-37, 55-50, 73-74 

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Ράλλης – Μπιτζάνης): Αρναουτάκης Μ., Κωτούλας 11 (1), Στεφανάκης, Ξενάκης 8, Δαγαλάκης, Αρναουτάκης Γ. 2, Πετράκης 10 (2), Παπαδόπουλος 11, Αγαπητός 10, Χαρίσης 2, Καραλής 19 (2). 

ΔΟΥΚΑΣ (Γιαννόπουλος): Πασσαλίδης 8, Ροζολής 8 (2), Μανώλας, Στήκας, Παπαδιονυσίου Στ. 2, Αχής 4, Ζακυνθινός 20, Οτουντζίδης 13, Μπιτζής 4, Βογιατζής 12, Παπακωνσταντίνου 3 (1). 

 

Αγία Παρασκευή – Αίαντας Ευόσμου 94-72 

Διαιτητές: Ξάνθος, Μάλαμας 

Δεκάλεπτα: 25-24, 49-39, 74-56, 94-72. 

ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Ταταρούνης, Χατζηκωστής 8(1), Σοφρωνάς, Σβερκούνος 5(1), Κουτσός 5(1),Τσιάκας 24(2) Ζερβός 12(1),Γιαννιώδης 4, Μάτος 19, Κουρής 8(1), Μούγιος 7, Γριμπαβιώτης 2. 

Αίαντας (Γκούμας): Καλαϊτζίδης 2, Γυμνόπουλος 22, Μαυρίδης 7, Ελευθεριάδης 11, Σκαρλάτος 9, Τασιούδης 8, Αμούτζιας 2, Κελεσίδης 3(1), Μελίδης 8(1). 

 

ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – ΗΡΑΚΛΗΣ 89-68 

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-20, 45-35, 68-56, 89-68 

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ., Βογιατζής 

ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ (Τζήμας): Λεπενιώτης 6, Ψύρρας 3 (1), Αργύρης 4, Γκιουλέκας 11 (3), Τριανταφύλλου 18 (5), Κακλαμάνος 13 (3), Περρωτής 3, Χαρισμίδης 13, Φούντας 10, Παπαχρήστος 8. 

ΗΡΑΚΛΗΣ (Βατός): Μουλλάκης 9 (2), Κυριακού, Κουτούβελας, Τσαλκιτζής 2, Ικονόμι, Αναστασιάδης, Πεταλωτής, Τραϊανός 19 (1), Καραγκιολίδης 8, Νεοφυτίδης 21, Σιώπης 9 

 

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 82-61 

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-18, 40-31, 60-51, 82-61 

Διαιτητές: Μπλέτσας, Κοντίλης 

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Αντετοκούμπο Γ. 3 (1), Αντετοκούμπο Θ. 7, Στούκας, Λιακόπουλος 3 (1), Γκίκας 9 (1), Μπαζιώτης, Βασάκης, Σαλούστρος 22 (1), Γεωργιάδης 13 (1), Βαρυπάτης 9 (3), Ανδρεόπουλος 2, Ντιφαντής 14. 

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ (Τσακίρης): Βογιατζής 2, Λαγουδάκης, Δημητρίου 8 (1), Παρδακάς 10, Γκαβανόπουλος 12, Κουνούπης, Χρύσης 15 (1), Γκογκίδης 14 (2). 

 

ΜΕΝΤ – ΑΙΓΑΛΕΩ 67-61 

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-6, 36-31, 52-40, 67-61 

Διαιτητές: Τατούδης, Γερακίνης 

ΜΕΝΤ (Λίβανος): Νικολόπουλος 18 (2), Ζυγούρας 6 (2), Τέρπος 4, Αγγελόπουλος, Ελευθεριάδης, Ζαγανίδης, Σαββίδης 3 (1), Τράντας 9 (3), Βασιλειάδης, Σικαλίδης 13 (1), Αναστασάκης 5, Πάλλης 9.

ΑΙΓΑΛΕΩ (Καρβέλας): Μαρίνος, Κυριακόπουλος 2, Ρώης 9 (3), Καράβολας 18, Μουμπάρακ 3 (1), Μπένος 7, Καστανιώτης 5, Σημαιόπουλος 6, Τόλιας 11 (3), Πλούμης, Μπαλτάς. 

 

Βαθμολογία (σε 20 αγ.) 

1. ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 38 18-2 1532 1271 

2. ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 37 17-3 1625 1395 

3. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 33 13-7 1548 1417 

—————————————————– 

4. ΗΡΑΚΛΕΙΟ 32 12-8 1538 1504 

5. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 31 11-9 1451 1308 

6. ΔΟΥΚΑΣ 31 11-9 1399 1338 

7. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 31 11-9 1388 1377 

8. ΣΤΡΑΤΩΝΙ 30 10-10 1426 1417 

9. ΜΕΝΤ 30 10-10 1301 1338 

10. ΚΟΡΟΙΒΟΣ 30 10-10 1515 1496 

11. ΝΗΑΡ ΗΣΤ 30 10-10 1365 1434 

12. ΑΙΓΑΛΕΩ 28 8-12 1359 1385 

13. ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 26 6-14 1370 1438 

14. ΗΡΑΚΛΗΣ 26 6-14 1241 1580 

15. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΟΓΑΣ 26 6-14 1479 1584 

* Η Χαλκηδόνα έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα 

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (21η) 

Δούκας – Νίκη Βόλου 

Νήαρ Ηστ – Κόροιβος Αμαλιάδας 

Στρατώνι – Φιλαθλητικός 

Διαγόρας Ρόδου – Αγία Παρασκευή 

Αίας Ευόσμου – Αίολος Τρικάλων 

Αιγάλεω – Ηρακλής 

ΜΕΝΤ – Αναγέννηση Φλόγας 

Ρεπό το Ηράκλειο

Σχετικά Άρθρα

Basket League: To τηλεοπτικό πρόγραμμα των δύο προσεχών αγωνιστικών

Μπάσκετ

ΕΣΑΚΕ: Το πρόγραμμα μέχρι την 5η αγωνιστική, με τεράστιο “αστερίσκο”

Μπάσκετ

Back to Top