Παιδικό: Καλή εμφάνιση αλλά ήττα

Το παιδικό τμήμα του Ηρακλή αν και πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση δεν κατάφερε να κατακτήσει το ροζ φύλλο. Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες συνεχώς …

Ακαδημία

Το παιδικό τμήμα του Ηρακλή αν και πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση δεν κατάφερε να κατακτήσει το ροζ φύλλο. Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες συνεχώς συμβάδιζαν στο σκορ, 28-27 υπέρ του Μέγα στο 20’.

Όμως στη τρίτη περίοδο οι κυανόλευκοι «κόλλησαν» επιθετικά και έδωσαν την ευκαιρία στην αντίπαλη ομάδα να δημιουργήσει μία σημαντική διαφορά ασφαλείας, 49-37 στο 30’. Παρά τις προσπάθειες των παικτών του Χριστόδουλου Μαλτέζου να μειώσουν και να μπουν ξανά στη διεκδίκηση της νίκης, αυτό δεν κατέστη δυνατό. Τα δεκάλεπτα: 16-14, 27-28, 37-49, 58-71.

Ηρακλής (Μαλτέζος): Κωστάκης, Σακελλίων, Σουρλής 8, Παναγιωτόπουλος 4, Προκοπίου 14, Σύλλας 5, Παπαχαρίσης 3, Βουλγαράκης 6, Πεταλωτής 3(1), Ταραμάς 12, Καλαμπόκης, Χριστάνης 3.

Μέγας Αλέξανδρος (Κατσιάς): Καζατζής 3, Σοφιανός, Χρίστογλου Γ., Μοδόπουλος 4, Παπαδόπουλος 3, Μαρίνος 6, Κάνουλας, Μεράτζης 20(3), Αγοραστός, Χρίστογλου Β. 23, Τσιότρας 12, Μπρόζος.