Ήττα-σοκ για Κούνεο και Γκουλινέλι

Οι εκπλήξεις δεν έλειψαν από την δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ. Η Κούνεο του Φλάβιο Γκουλινέλι ηττήθηκε μέσα στην Ιταλία από την Τσέχικη …

Διάφορα

Οι εκπλήξεις δεν έλειψαν από την δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ. Η Κούνεο του Φλάβιο Γκουλινέλι ηττήθηκε μέσα στην Ιταλία από την Τσέχικη Μπουντεγιόβιτε με 0-3 σετ, ενώ η Φενέρμπατχσε επικράτησε στην Κωνσταντινούπολη της Ματσεράτα με 3-2 σετ.

Εκπληκτικό το παιχνίδι στο Φριντρισχάφεν, όπου η Γερμανική ομάδα νίκησε την Λένικ με 3-1. Ξεχώρισε το 42-40 στο τρίτο σετ, ενώ τα προηγούμενα ήταν 25-27 και 29-27.

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
(2η αγωνιστική)

25/10: ΤΣΣΚΑ Σ. – Ηρακλής 0-3 (19-25, 21-25, 21-25)
25/10: Νόλικο Μαασέικ – Αρκάς Σμύρνης 3-1 (23-25, 27-25, 25-20, 25-21)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 2 αγώνες)
1.Ηρακλής 5 (6-2)
2.Νόλικο Μ. 4 (5-4)
3.Αρκάς 3 (3-1)
4.ΤΣΣΚΑ Σ. 0 (1-6)
Β ΟΜΙΛΟΣ
(2η αγωνιστική)

25/10: Ζαλάου – Ζενίτ Καζάν 0-3 (22-25, 16-25, 22-25)
26/10: Φριντρισχάφεν – Λένικ 3-1 (25-27, 29-27, 42-40, 25-18)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 2 αγώνες)
1.Ζενίτ Καζάν 6 (6-0)
2.Φριντρισχάφεν 3 (3-4)
3.Λένικ 2 (4-5)
4.Ζαλάου 1 (2-6)
C ΟΜΙΛΟΣ
(2η αγωνιστική)

25/10: Παρτιζάν – Τρεντίνο 0-3 (18-25, 14-25, 19-25)
26/10: Tερουέλ – Ζάκσα Κιέντζιερτζιν 1-3 (22-25, 16-25, 28-26, 24-26)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 2 αγώνες)
1.Τρεντίνο 6 (6-0)
2.Κιέτζιερτζιν 6 (6-2)
3.Τερουέλ 0 (1-6)
4.Παρτιζάν 0 (1-6)
D ΟΜΙΛΟΣ
(2η αγωνιστική)

26/10: Κούνεο – Τσέσκε Μπουντεγιόβιτσε 0-3 (28-30, 20-25, 23-25)
27/10: 21.00: Πουατιέ – Ουντερχάκινγκ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 2 αγώνες)

1.Πουατιέ 3 (3-1)
2.Τσέσκε 3 (4-3)
3.Κούνεο 3 (3-4)
4.Ουντερχάκινγκ 0 (1-3)
*Από 1 αγώνα Πουατιέ, Ουντερχάκινγκ
Ε ΟΜΙΛΟΣ
(2η αγωνιστική)

26/10: Νοβοσιμπίρσκ – Ίνσμπουργκ 3-0 (25-19, 25-19, 25-20)
26/10: Φενερμπαχτσέ – Ματσεράτα 3-2 (25-22, 28-26, 25-27, 25-27, 15-13)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 2 αγώνες)

1.Φενερμπαχτσέ 5 (6-3)
2.Ματσεράτα 4 (5-4)
3.Νοβοσιμοπίρσκ 3 (4-3)
4.Ινσμπουργκ 0 (1-6)
F ΟΜΙΛΟΣ
(2η αγωνιστική)

26/10: Σκρα Μπελσάτοφ – Τουρ 3-1 (25-22, 25-21, 19-25, 25-22)
26/10: Μπλεντ – Μπουντβάνσκα Ριβιέρα 3-2 (20-25, 23-25, 25-18, 25-10, 15-12)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 2 αγώνες)
1.Σκρα Μπελσάτοφ 6 (6-1)
2.Τουρς 3 (4-3)
3.Μπλεντ 2 (3-5)
4.Ριβιέρα 1 (2-6)

Σχετικά Άρθρα

Back to Top