Ντούμπλαραν τις νίκες οι γυναίκες

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα πέτυχε η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Ηρακλή, κερδίζοντας τους Μαχητές Πεύκων στο Ιβανώφειο. Τα κορίτσια των Κουργιανίδη-Μασλαρινού αν και …

Τα κορίτσια των Κουργιανίδη-Μασλαρινού αν και βρέθηκαν πίσω στο πρώτο δεκάλεπτο με σκορ 18-20, ανέβασαν στροφές στη συνέχεια και απέκτησαν το προβάδισμα έστω και οριακά με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια με σκορ 36-35.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες συνέχισαν να βρίσκονται κοντά στο σκορ με τις κυανόλευκες να μεγαλώνουν τη διαφορά σταδιακά και να κατακτούν τη νίκη με 65-50. Πρώτη σκόρερ του Ηρακλή ήταν η Κανταρά που σημείωσε 31 πόντους.

Ηρακλής-Μαχητές Πεύκων 65-50

Δεκάλεπτα: 18-20, 36-35, 47-43, 65-50

ΗΡΑΚΛΗΣ(Κουργιαννίδης-Μασλαρινός): Λιόλιου, Τζαμαριά 4, Παυλίδου 10, Κανταρά 31(3), Κασάπη 10(1), Γιαννάκη, Πιλέ 8, Ελευθεριάδου , Οικονόμου, Παπαγεωργίου, Παπαζαχαρίου, Νοταρίδου, Ντουγιουτζή 2.

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ(Ατακτίδης-Βασιλείου): Καμπίτση 9(1), Κοτσαφτίκη 8, Παπαρέντη 10, Κότσικα, Παλλάνη 7(1), Χατζημάρκου, Ακσεχερογλου 16, Ταρπάγκου Α., Καλαμπάκα, Ταρπάγκου Φ., Μουρουζίδου, Αναστασιάδου