Η Ευρώπη παίζει μπάλα

Την πρόκριση στα τελικά του Euro 2012 και την συμμετοχή στα μπαράζ της διοργάνωσης για να αγωνιστούν στα γήπεδα της Πολωνίας και της Ουκρανίας …

Διάφορα

Την πρόκριση στα τελικά του Euro 2012 και την συμμετοχή στα μπαράζ της διοργάνωσης για να αγωνιστούν στα γήπεδα της Πολωνίας και της Ουκρανίας διεκδικούν αρκετές ομάδες στην προτελευταία αγωνιστική της προκριματικής φάσης. 

Εκτός από το παιχνίδι της Ελλάδας με την Κροατία, ενδιαφέρον υπάρχει και στους υπόλοιπους ομίλους της προκριματικής φάσης της διοργάνωσης. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα της προτελευταίας αγωνιστικής

1ος Όμιλος

Αζερμπαϊτζάν-Αυστρία (19:00) 
Τουρκία-Γερμανία (21:30) 
Βέλγιο-Καζακστάν (21:45) 

Η βαθμολογία του ομίλου

Θέση Ομάδα Βαθμοί (Διαφορά τερμάτων)

1 Γερμανία 24 (28-5) 
2 Τουρκία 14 (11-8) 
3 Βέλγιο 12 (16-11) 
4 Αυστρία 8 (12-16) 
5 Αζερμπαϊτζάν 7 (9-21) 
6 Καζακστάν 3 (5-20) 

Η τελευταία αγωνιστική

Καζακστάν-Αυστρία (19:00) 
Γερμανία-Βέλγιο (20:00) 
Τουρκία-Αζερμπαϊτζάν (20:00) 

2ος Όμιλος

Αρμενία-ΠΓΔΜ (18:00) 
Σλοβακία-Ρωσία (21:15) 
Ανδόρα-Ιρλανδία (22:30) 

Η βαθμολογία του ομίλου

Θέση Ομάδα Βαθμοί (Διαφορά τερμάτων)

1 Ρωσία 17 (10-4) 
2 Ιρλανδία 15 (11-6) 
3 Αρμενία 14 (17-7) 
4 Σλοβακία 14 (6-8) 
5 ΠΓΔΜ 7 (6-9) 
6 Ανδόρα 0 (1-17) 

Η τελευταία αγωνιστική

Ρωσία-Ανδόρα (20:45) 
Ιρλανδία-Αρμενία (20:45) 
ΠΓΔΜ-Σλοβακία (20:45) 

3ος Όμιλος

Σερβία-Ιταλία (21:45) 
Βόρεια Ιρλανδία-Εσθονία (21:45) 

Η βαθμολογία του ομίλου

Θέση Ομάδα Βαθμοί (Διαφορά τερμάτων)

1 Ιταλία 22 (16-1) 
2 Σερβία 14 (12-10) 
3 Εσθονία 13 (13-13) 
4 Σλοβενία 11 (10-7) 
5 Βόρεια Ιρλανδία 9 (8-8) 
6 Νησιά Φαρόε 4 (6-26) 

Η τελευταία αγωνιστική

Σλοβενία-Σερβία (21:45) 
Ιταλία-Βόρεια Ιρλανδία (21:45) 

4ος Όμιλος

Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Λουξεμβούργο (21:00) 
Ρουμανία-Λευκορωσία (21:30) 
Γαλλία-Αλβανία (22:00) 

Η βαθμολογία του ομίλου

Θέση Ομάδα Βαθμοί (Διαφορά τερμάτων)

1 Γαλλία 17 (11-3) 
2 Βοσνία/Ερζεγοβίνη 16 (11-7) 
3 Ρουμανία 12 (10-6) 
4 Λευκορωσία 12 (6-5) 
5 Αλβανία 8 (6-10) 
6 Λουξεμβούργο 4 (3-16) 

Η τελευταία αγωνιστική

Γαλλία-Βοσνία/Ερζεγοβίνη (22:00) 
Αλβανία-Ρουμανία (22:00) 

5ος Όμιλος

Φινλανδία-Σουηδία (19:15) 
Ολλανδία-Μολδαβία (21:30) 

Η βαθμολογία του ομίλου

Θέση Ομάδα Βαθμοί (Διαφορά τερμάτων)

1 Ολλανδία 24 (34-5) 
2 Σουηδία 18 (26-8) 
3 Ουγγαρία 18 (22-14) 
4 Φινλανδία 9 (15-14) 
5 Μολδαβία 6 (8-15) 
6 Σαν Μαρίνο 0 (0-49) 

Η τελευταία αγωνιστική

Σουηδία-Ολλανδία (21:00) 
Ουγγαρία-Φινλανδία (21:00) 
Μολδαβία-Σαν Μαρίνο (21:00) 

6ος Όμιλος

Λετονία-Μάλτα (20:00) 
Ελλάδα-Κροατία (21:45) 

Η βαθμολογία του ομίλου

Θέση Ομάδα Βαθμοί (Διαφορά τερμάτων)

1 Κροατία 19 (16-5) 
2 Ελλάδα 18 (10-4) 
3 Ισραήλ 13 (11-11) 
4 Γεωργία 10 (6-7) 
5 Λετονία 8 (7-10) 
6 Μάλτα 1 (4-17) 

Η τελευταία αγωνιστική

Κροατία-Λετονία (20:00) 
Γεωργία-Ελλάδα (20:00) 
Μάλτα-Ισραήλ (20:00) 

7ος Όμιλος

Ουαλία-Ελβετία (21:45) 
Μαυροβούνιο-Αγγλία (22:00) 

Η βαθμολογία του ομίλου

Θέση Ομάδα Βαθμοί (Διαφορά τερμάτων)

1 Αγγλία 17 (15-3) 
2 Μαυροβούνιο 11 (5-3) 
3 Ελβετία 8 (10-8) 
4 Βουλγαρία 5 (3-12) 
5 Ουαλία 3 (5-3) 

Η τελευταία αγωνιστική

Βουλγαρία-Ουαλία (21:05) 
Ελβετία-Μαυροβούνιο (21:15) 

8ος Όμιλος

Κύπρος-Δανία (21:30) 
Πορτογαλία-Ισλανδία (23:00) 

Η βαθμολογία του ομίλου

Θέση Ομάδα Βαθμοί (Διαφορά τερμάτων)

1 Πορτογαλία 13 (15-7) 
2 Δανία 13 (9-4) 
3 Νορβηγία 13 (7-6) 
4 Ισλανδία 4 (3-9) 
5 Κύπρος 2 (5-13) 

Η τελευταία αγωνιστική

Δανία-Πορτογαλία (21:15) 
Νορβηγία-Κύπρος (21:15) 

9ος Όμιλος

Τσεχία-Ισπανία (21:45) 
Λιχτενστάιν-Σκωτία (20:30, 08/11/11) 

Η βαθμολογία του ομίλου

Θέση Ομάδα Βαθμοί (Διαφορά τερμάτων)

1 Ισπανία 18 (21) 
2 Τσεχία 10 (8-5) 
3 Σκωτία 8 (7-7) 
4 Λιθουανία 5 (3-9) 
5 Λιχτενστάιν 4 (3-16) 

Η τελευταία αγωνιστική

Λιθουανία-Τσεχία (21:45) 
Ισπανία-Σκωτία (21:45)

Σχετικά Άρθρα

Απόλλων Σμύρνης: “Θέλουν να μας κατακρεουργήσουν, όπως τον Ηρακλή!”

Ποδόσφαιρο

Back to Top