Αποφασισμένος στο τάι μπρέικ (video)

Με αποφασιστικότητα μπήκε ο Ηρακλής στο 5ο σετ του αγώνα με την ΕΑΠ, με αποτέλεσμα να φτάσει στη νίκη και να περιορίσει τις απώλειες. Κάποια διαιτητικά …

Κάποια διαιτητικά λάθη και η έλλειψη συγκέντρωσης της ομάδας όταν προηγήθηκε με 22-20, στοίχισαν στους κυανόλευκους το 4ο σετ. Έτσι χάθηκε ένας πολύτιμος βαθμός στην προσπάθεια της ομάδας να παραμείνει στην κορυφή.

Τα πράγματα όμως θα μπορούσαν να είναι χειρότερα, αν οι γηπεδούχοι δεν έδειχναν αποφασιστικότητα στο τάι μπρέικ. Παίζοντας με υπομονή κι έχοντας πανίσχυρο μπλοκ, έφτασαν στην κατάκτησή 5ου σετ και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη.