Επική ανατροπή στο Τζένοα-Ρόμα! (videos)

Σε έναν αγώνα με μεγάλες συγκινήσεις, η Ρόμα ευτύχησε να προηγηθεί με 0-3 στην έδρα της Τζένοα, ωστόσο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ …

Διάφορα

Σε έναν αγώνα με μεγάλες συγκινήσεις, η Ρόμα ευτύχησε να προηγηθεί με 0-3 στην έδρα της Τζένοα, ωστόσο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ και να πάρουν μεγάλη νίκη με 4-3!

Με δύο κεφαλιές των αμυντικών της, στο 6ο (Μεξές) και το 16ο λεπτό (Μπουρντίσο), μετά από εξαιρετικές εκτελέσεις στημένων φάσεων από τον Τότι, η Ρόμα μπήκε δυνατά στο ματς. Στο 51′ ο αρχηγός της Ρόμα μετά τις δύο ασίστ που μοίρασε, σκόραρε και ο ίδιος κάνοντας το 0-3. Κάπου εκεί φάνηκε να ξεκαθαρίζει το ποιος θα είναι ο νικητής του αγώνα.

Η Τζένοα όμως είχε άλλη άποψη και ξεκίνησε αντεπίθεση διαρκείας από το επόμενο κιόλας λεπτό. Στο 52′ λοιπόν ο Παλάσιο (φωτό) μείωσε με δυνατό σουτ σε 1-3. Ο 21χρονος Παλόσκι, μέρος των δικαιωμάτων του οποίου ανήκουν στη Μίλαν, έκανε το 2-3 στο 68′, ενώ οι δύο παίκτες σκόραραν από μια ακόμα φορά ο καθένας. Ο Παλάσιο ισοφάρισε στο 74′ σε 3-3 και ο Παλόσκι ολοκλήρωσε την εντυπωσιακή ανατροπή (4-3) μέσα σε αποθέωση στο 86′.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το Σάββατο η ιταλική αστυνομία είχε προχωρήσει σε τέσσερις συλλήψεις οπαδών της Ρόμα για επεισόδια που προκάλεσαν έξω από το προπονητικό κέντρο των “τζιαλορόσι”, οργισμένοι από τα συνεχή άρνητικά αποτελέσματα της ομάδας τους.