Κ17: Μεγάλη ανατροπή με σόου Χατζή

Χάρη σε τρία γκολ που πέτυχε ο Χατζής στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης, η ομάδα Κ17 του Ηρακλή επικράτησε την αντίστοιχη του Άρη με …

Ακαδημία

Χάρη σε τρία γκολ που πέτυχε ο Χατζής στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης, η ομάδα Κ17 του Ηρακλή επικράτησε την αντίστοιχη του Άρη με 3-1.

Σε ένα κακό πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πήραν το προβάδισμα με σκόρερ τον Τουλκερίδη στο 34′, έπειτα από ωραίο χτύπημα φάουλ.

Το παιχνίδι ήταν ιδιαιτέρως δυνατό, με τον διαιτητή να δείχνει έντεκα (!) κίτρινες κάρτες. Μετά το 60ο λεπτό, οι κυανόλευκοι κυριάρχησαν. Στο 76′ ήρθε η ισοφάριση για τους γηπεδούχους με τον Χατζή να χρίζεται σκόρερ, έπειτα από ολέθριο λάθος της άμυνας του Άρη.

Πέντε λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίχτης γύρισε τούμπα όλο το παιχνίδι, κάνοντας το 2-1. Κάπου εκεί οι «κίτρινοι» χάθηκαν μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ξανά ο Χατζής στο 90ο λεπτό, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην νίκη του Ηρακλή. Αξίζει να σημειωθεί πως στις εγκαταστάσεις την Μίκρας βρέθηκαν περίπου 150 άτομα για να παρακολουθήσουν την σπουδαία αναμέτρηση, μεταξύ των οποίων και παίκτες της πρώτης ομάδας.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Παπαδόπουλος, Κουλιούδης, Τριανταφυλλίδης, Πόπτσης (64΄ Χαϊτίδης), Κερλ, Μικρός, Κρυστάλλης, Ιορδανίδης (57΄ Σταμάτης), Μαυρίδης (89΄ Ηρακλής), Τσιλιανίδης, Χατζής

ΑΡΗΣ: Παπαδόπουλος, Πολιανίδης (79΄ Κυριακόπουλος), Τσιλόπουλος, Τουλκερίδης, Μαστροδήμος, Αντωνιάδης, Μπελούλης, Καρέντζος (62΄ Λένος), Παλιάτσος, Δημητρακόπουλος, Σούνας (82΄ Λιάρτσης).